Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Technologia półprzewodnikowa (SSD) w macierzach HP 3PAR

HPPrzedsiębiorstwa i instytucje z dużymi środowiskami wirtualnymi oraz przetwarzania w chmurze przechodzą na dyski SSD, aby poprawić wydajność aplikacji i zwiększyć efektywność infrastruktury. Integracja dysków SSD w starszych środowiskach informatycznych może być jednak kłopotliwa i kosztowna.


Ograniczenia dotyczące ilości dysków SSD w macierzy mogą zmusić klientów do zakupu wielu systemów, co przyczyni się do zajęcia większej przestrzeni w centrach danych, a także zwiększenia zużycia energii i kosztów chłodzenia. ponad to administratorzy są zmuszani do ręcznego przenoszenia danych pomiędzy warstwami pamięci masowej w celu zoptymalizowania poziomu usług. Ten bardzo czasochłonny proces zwiększa wymagania dotyczące konserwacji centrum przetwarzania danych, co może utrudnić zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów wynikające z zastosowania technologii SSD.

Nowa konfiguracja dysków HP 3PAR P10000 bazująca wyłącznie na dyskach SSD rozwiązuje te problemy dzięki zastosowaniu pojedynczej warstwy w pamięci masowej opartej o te dyski, zachowując funkcjonalności i wydajność znanych na rynkusystemów HP 3PAR P10000. System z dyskami SSD może obsługiwać do 512 dysków SSD w każdej macierzy, redukując wykorzystanie przestrzeni w centrach danych, zużycie energii oraz koszty chłodzenia. W rezultacie o 70% maleją koszty ponoszone przez klienta w przeliczeniu na operacje wejścia-wyjścia na sekundę oraz o 80% koszty w przeliczeniu na kilowatogodzinę. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do zastosowań wymagających wysokiej wydajności.

System HP 3PAR P10000 umożliwia klientom integrację dysków SSD z napędem Fibre Chanel i wykorzystanie oprogramowania HP 3PAR Adaptive Optimization. Rozwiązanie to zamieszcza dane we właściwej warstwie pamięci masowej w odpowiednim czasie, co zmniejsza koszty zarządzania centrum przetwarzania danych i poprawia wydajność systemu.

Pełna integracja serwera, pamięci masowej i dysków SSD zwiększa wydajność i obniża koszty. Konwergentna infrastruktura HP bezproblemowo integruje dyski SSD z serwerami i pamięcią masową, umożliwiając klientom poprawę wydajności aplikacji oraz uproszczenie operacji i zmniejszenie kosztów.

W niedługim czasie będzie dostępne zaawansowane rozwiązanie HP Smart Cache do serwerów HP ProLiant ósmej generacji (Gen8), które wykorzystuje dyski SSD jako pamięć podręczną zwiększającą wydajność przetwarzania obciążenia. Rozwiązanie to, dzięki zastosowaniu technologii HP Smart Analytics, inteligentnie przypisuje często wykorzystywane „gorące dane” do wydajnych dysków SSD. Ta funkcja „inteligentnego buforowania” optymalizuje działanie systemu poprzez wykorzystanie inteligentnej analizy obciążenia. Pozwala to osiągać sześciokrotnie większą wydajność przy obciążeniach transakcyjnych oraz o 50% większą wydajność aplikacji ze strumieniową transmisją wideo w porównaniu z rozwiązaniami wcześniejszych generacji.

HP poprawia funkcjonalność rozwiązania HP Smart Cache w serwrach HP ProLiant Gen8 w ramach infrastruktury konwergentnej kompatybilnej z HP 3PAR. Rozwiązanie to umożliwia autonomiczne kopiowanie danych w czasie rzeczywistym z pamięci masowej HP 3PAR do kontrolerów Smart Array SSD w serwerze HP ProLiant Gen8. To innowacyjne rozwiązanie umożliwi klientom zwiększenie wydajności, redukcję kosztów oraz przestojówzapewniając niezbędny poziom obsługi.

Źródło: HP