Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Technologia półprzewodnikowa (SSD) w macierzach HP 3PAR

HPPrzedsiębiorstwa i instytucje z dużymi środowiskami wirtualnymi oraz przetwarzania w chmurze przechodzą na dyski SSD, aby poprawić wydajność aplikacji i zwiększyć efektywność infrastruktury. Integracja dysków SSD w starszych środowiskach informatycznych może być jednak kłopotliwa i kosztowna.


Ograniczenia dotyczące ilości dysków SSD w macierzy mogą zmusić klientów do zakupu wielu systemów, co przyczyni się do zajęcia większej przestrzeni w centrach danych, a także zwiększenia zużycia energii i kosztów chłodzenia. ponad to administratorzy są zmuszani do ręcznego przenoszenia danych pomiędzy warstwami pamięci masowej w celu zoptymalizowania poziomu usług. Ten bardzo czasochłonny proces zwiększa wymagania dotyczące konserwacji centrum przetwarzania danych, co może utrudnić zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów wynikające z zastosowania technologii SSD.

Nowa konfiguracja dysków HP 3PAR P10000 bazująca wyłącznie na dyskach SSD rozwiązuje te problemy dzięki zastosowaniu pojedynczej warstwy w pamięci masowej opartej o te dyski, zachowując funkcjonalności i wydajność znanych na rynkusystemów HP 3PAR P10000. System z dyskami SSD może obsługiwać do 512 dysków SSD w każdej macierzy, redukując wykorzystanie przestrzeni w centrach danych, zużycie energii oraz koszty chłodzenia. W rezultacie o 70% maleją koszty ponoszone przez klienta w przeliczeniu na operacje wejścia-wyjścia na sekundę oraz o 80% koszty w przeliczeniu na kilowatogodzinę. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do zastosowań wymagających wysokiej wydajności.

System HP 3PAR P10000 umożliwia klientom integrację dysków SSD z napędem Fibre Chanel i wykorzystanie oprogramowania HP 3PAR Adaptive Optimization. Rozwiązanie to zamieszcza dane we właściwej warstwie pamięci masowej w odpowiednim czasie, co zmniejsza koszty zarządzania centrum przetwarzania danych i poprawia wydajność systemu.

Pełna integracja serwera, pamięci masowej i dysków SSD zwiększa wydajność i obniża koszty. Konwergentna infrastruktura HP bezproblemowo integruje dyski SSD z serwerami i pamięcią masową, umożliwiając klientom poprawę wydajności aplikacji oraz uproszczenie operacji i zmniejszenie kosztów.

W niedługim czasie będzie dostępne zaawansowane rozwiązanie HP Smart Cache do serwerów HP ProLiant ósmej generacji (Gen8), które wykorzystuje dyski SSD jako pamięć podręczną zwiększającą wydajność przetwarzania obciążenia. Rozwiązanie to, dzięki zastosowaniu technologii HP Smart Analytics, inteligentnie przypisuje często wykorzystywane „gorące dane” do wydajnych dysków SSD. Ta funkcja „inteligentnego buforowania” optymalizuje działanie systemu poprzez wykorzystanie inteligentnej analizy obciążenia. Pozwala to osiągać sześciokrotnie większą wydajność przy obciążeniach transakcyjnych oraz o 50% większą wydajność aplikacji ze strumieniową transmisją wideo w porównaniu z rozwiązaniami wcześniejszych generacji.

HP poprawia funkcjonalność rozwiązania HP Smart Cache w serwrach HP ProLiant Gen8 w ramach infrastruktury konwergentnej kompatybilnej z HP 3PAR. Rozwiązanie to umożliwia autonomiczne kopiowanie danych w czasie rzeczywistym z pamięci masowej HP 3PAR do kontrolerów Smart Array SSD w serwerze HP ProLiant Gen8. To innowacyjne rozwiązanie umożliwi klientom zwiększenie wydajności, redukcję kosztów oraz przestojówzapewniając niezbędny poziom obsługi.

Źródło: HP

 

Logowanie i rejestracja