Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VirtualBox 4.2 Beta 1

VirtualBoxDeweloperzy Oracle skupieni nad rozwojem VirtualBox, wolnego oprogramowania do wirtualizacji, poinformowali o wydaniu VirtualBox 4.2 Beta 1 z ulepszonym wsparciem dla nadchodzącego systemu operacyjnego Microsoft Windows 8 i wieloma znaczącymi usprawnieniami.


Jedna z bardziej znaczących zmian dotyczy graficznego interfejsu użytkownika (GUI). Kreatory konfiguracji rozszerzono o dodatkowy tryb eksperta (expert mode), dzięki któremu doświadczeni użytkownicy będą mogli sprawniej zarządzać większą liczbą maszyn wirtualnych, organizując je w grupy i kategorie.

W VirtualBox 4.2 Beta 1, użytkownicy mogą modyfikować część ustawień maszyn wirtualnych (VM) w trakcie ich pracy, bez konieczności wyłączania zwirtualizowanych systemów. Dodano eksperymentalne wsparcie dla "przeciągania i upuszczania" plików z hostów do VM z systemami Linux.

Inne ważne zmiany obejmują obsługę do 36 kart sieciowych w połączeniu z chipsetem ICH9, możliwość ograniczenia przepustowości sieci (network IO bandwidth), dodano obsługę funkcji FlushByASID procesorów AMD CPUs Bulldozer i nowszych oraz wsparcie dla X.org Server 1.11 i 1.12 w dodatkach dla systemów Solaris.

Wartą uwagi zmianą jest wnioskowana już przed pięcioma laty, możliwość automatycznego uruchamiania maszyn wirtualnych po starcie hosta z systemami Linux, Mac OS X i Solaris.

Pierwsza beta VirtualBox 4.2 jest dostępna do pobrania dla systemów Windows, Mac OS X, Linux i Solaris z witryny internetowej projektu. Należy pamiętać, że wydanie beta nie jest przeznaczone do instalacji w środowiskach produkcyjnych. Najnowsze stabilne wydanie rozwiązania to VirtualBox 4.1.18.

Kod źródłowy i binaria Virtualboksa dostępne są na licencji GPLv2, natomiast dodatki Extension Pack na licencji VirualBox Personal Use and Evaluation Licence (PUEL).