Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC Proven Solutions na potrzeby Microsoft Windows Server 2012

EMCFirma EMC wprowadza na rynek rozwiązania EMC Proven Solutions oraz konfigurację Microsoft Private Cloud FastTrack, które pomogą klientom przekształcać środowiska z aplikacjami firmy Microsoft i wdrażać je w chmurze. Nowe rozwiązania i konfiguracje udostępniają najlepsze procedury projektowania, przyspieszające wdrażanie zwirtualizowanych środowisk Microsoft Private Cloud.


Nowe rozwiązania spełniają też wymagania w zakresie uproszczonego zarządzania środowiskami Microsoft Private Cloud opartymi na platformie Windows Server Hyper-V. Rozwiązania EMC Proven Solutions zapewniają maksymalną wydajność i sprawność odtwarzania danych w mieszanych środowiskach aplikacji firmy Microsoft obejmujących m.in. oprogramowanie MS SQL Server, MS SharePoint i MS Exchange, wykorzystujących technologię MS Hyper-V na platformach EMC VMAX i VNX.

Rozwiązania EMC zapewniają o 80% szybsze udostępnianie infrastruktury pamięci masowej oraz rozszerzoną obsługę oprogramowania EMC Storage Integrator 3.1 - bezpłatnego, niewymagającego agenta modułu dodatkowego (plug-in) do technologii firmy Microsoft.

EMC zapewnia obsługę systemu Windows Server 2012 (w tym protokołu Server Message Block (SMB) 3.0 i mechanizmu Offload Data Transfer (ODX)) - po jego wprowadzeniu na rynek przez firmę Microsoft - przez szeroką gamę systemów pamięci masowej EMC oraz jej produktów do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych.

Macierze EMC VNX zostały wybrane przez firmę Microsoft jako platforma pamięci masowej, podczas wystąpienia na konferencji Microsoft TechEd do zaprezentowania możliwości protokołu SMB 3.0 oraz funkcji mechanizmu ODX na potrzeby systemu Windows Server 2012.

"Produkty Windows Server 2012 i System Center 2012 są zoptymalizowane pod kątem chmury i wyposażone w nowe technologie zaprojektowane, aby pomóc klientom w przechodzeniu na przetwarzanie w chmurze. Firma EMC dokłada wszelkich starań, aby pomóc klientom we wdrażaniu rozwiązań, które pozwolą im osiągnąć lepsze wyniki biznesowe" - powiedział Brad Anderson, wiceprezes firmy Microsoft Corporation.

"Firma EMC udostępnia klientom kolejne, nowe produkty upraszczające zarządzanie oraz zapewniające kontrolę nad wirtualizacją i przekształcaniem ich środowisk aplikacji firmy Microsoft. Już od ponad 10 lat firmy EMC i Microsoft pomagają klientom efektywnie i bezpiecznie skalować ich rozwiązania, aby uzyskać maksymalne korzyści z przetwarzania w chmurze. Niniejsze oświadczenie potwierdza, jak ogromne korzyści można uzyskać dzięki współpracy ukierunkowanej na udzielanie klientom pomocy w szybszym przejściu na przetwarzanie w chmurze oraz w uproszczeniu związanych z tym przekształceń" - powiedział Prasad Rampalli, wiceprezes działu rozwiązań (Solutions Group) w firmie EMC Corporation.

W najnowszym raporcie Storage User Demand Survey (SUDS) na temat zapotrzebowania użytkowników na systemy pamięci masowej, publikowanym co dwa lata przez czołową firmę analityczną IDC, firma EMC została uznana za dostawcę najlepszych systemów pamięci masowej do obsługi wybranych aplikacji o znaczeniu krytycznym. W ramach wszechstronnego badania klienci zaliczyli do tych aplikacji produkty takie jak Microsoft SharePoint, Microsoft Exchange, aplikacje do analizy danych biznesowych, aplikacje z serii Oracle Applications, aplikacje SAP, Katalog macierzysty, rozwiązanie Virtual Desktop Infrastructure (VDI) i Serwer wirtualny. Badania wykazały, że w pierwszej połowie 2011 r. klienci wybierali systemy pamięci masowej firmy EMC do wdrażania aplikacji o znaczeniu krytycznym częściej niż rozwiązania jakiegokolwiek innego producenta.

Źródło: EMC