Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Zostały już tylko dwa dni konkursu VMware Thinking Big

VMwarePozostały już zaledwie dwa dni na „wyMYŚLenie dużego biznesu” i wzięcie udziału w konkursie z możliwością wygrania oprogramowania i usług VMware o wartości 20000 dolarów. Uczestniczy powinni opisać w maksymalnie 200 słowach, jak wykorzystaliby technologię wirtualizacyjną i chmurową VMware nie tylko do ograniczenia kosztów, ale do zmiany sposobu, w jaki prowadzą interesy.


VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i przetwarzania w chmurze, zachęca do wysłania zgłoszenia do konkursu "Thinking Big - wyMYŚL duży biznes z VMware", przeznaczonego dla małych i średnich firm (sektor MSP) z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

"Chcemy, żeby firmy przedstawiły naprawdę ambitne wizje tego, jak mogą rozszerzyć swój biznes. Wirtualizacja i chmura dają ludziom dostęp do pewnego rodzaju potęgi komputerowej i potencjału technologicznego, który jeszcze kilka lat temu był przystępny tylko dla największych przedsiębiorstw. Chcemy pomóc następnemu pokoleniu biznesowemu przyspieszyć rozwój przy pomocy naszych usług"  - wyjaśnia Benjamin Caller, Dyrektor Marketingu Partnerskiego i MSP w firmie VMware.

Kogo szukają sędziowie?
VMware szuka uczestników, którzy będą myśleć szerzej i bardziej odważnie niż tylko o podstawowej redukcji kosztów.

"Chcę zobaczyć uczestników myślących o tym, jak wielcy mogą być używając IT za przewodnika. Nagroda ma potencjał do wzniesienia ich obecnych technologii do poziomu wielkich graczy" - powiedział Caller.

Infrastruktura IT oparta o wirtualizację staję się normą, firmy muszą myśleć w sposób praktyczny o ciągłości biznesu, bezpieczeństwie danych, o tym jak zapewnić dostęp do aplikacji z wielu urządzeń i w jaki sposób mogą przenieść ich kluczowe operacje do chmury, zaczynając od codziennych zadań aż po bardziej unikalne i nietypowe zagadnienia.

Jak wziąć udział?
• Aby wziąć udział w konkursie, do 31 lipca 2012 r. firmy powinny przesłać tekst złożony z najwyżej 200 słów za pośrednictwem witryny Thinking Big - wyMYŚL duży biznes z VMware.
• Uczestnicy powinni przedstawić solidne argumenty biznesowe za wykorzystaniem rozwiązań VMware, zademonstrować kreatywne i innowacyjne zastosowanie technologii VMware oraz wyjaśnić, jakich produktów chcieliby używać. Muszą też opisać, jak planują zmierzyć stopień transformacji lub wyniki biznesowe w rezultacie zdobycia nagrody.
• W konkursie mogą wziąć firmy, które zatrudniają mniej niż 1000 pracowników i są zarejestrowane w jednym z następujących krajów: Austria, Belgia, Czechy, Dubaj, Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Holandia, Polska, Irlandia, Hiszpania, Republika Południowej Afryki, Szwecja, Szwajcaria, Turcja lub Wielka Brytania

Krótka lista 10 uczestników będzie opracowana przez panel jurorski, który wybierze i ogłosi zwycięzcę podczas konferencji VMworld 2012 Europe w Barcelonie. Aby przeczytać o wybranych przez jurorów faworytach zapraszamy na blog VMware EMEA.

Źródło: VMware