Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zostały już tylko dwa dni konkursu VMware Thinking Big

VMwarePozostały już zaledwie dwa dni na „wyMYŚLenie dużego biznesu” i wzięcie udziału w konkursie z możliwością wygrania oprogramowania i usług VMware o wartości 20000 dolarów. Uczestniczy powinni opisać w maksymalnie 200 słowach, jak wykorzystaliby technologię wirtualizacyjną i chmurową VMware nie tylko do ograniczenia kosztów, ale do zmiany sposobu, w jaki prowadzą interesy.


VMware, światowy lider w dziedzinie wirtualizacji i przetwarzania w chmurze, zachęca do wysłania zgłoszenia do konkursu "Thinking Big - wyMYŚL duży biznes z VMware", przeznaczonego dla małych i średnich firm (sektor MSP) z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

"Chcemy, żeby firmy przedstawiły naprawdę ambitne wizje tego, jak mogą rozszerzyć swój biznes. Wirtualizacja i chmura dają ludziom dostęp do pewnego rodzaju potęgi komputerowej i potencjału technologicznego, który jeszcze kilka lat temu był przystępny tylko dla największych przedsiębiorstw. Chcemy pomóc następnemu pokoleniu biznesowemu przyspieszyć rozwój przy pomocy naszych usług"  - wyjaśnia Benjamin Caller, Dyrektor Marketingu Partnerskiego i MSP w firmie VMware.

Kogo szukają sędziowie?
VMware szuka uczestników, którzy będą myśleć szerzej i bardziej odważnie niż tylko o podstawowej redukcji kosztów.

"Chcę zobaczyć uczestników myślących o tym, jak wielcy mogą być używając IT za przewodnika. Nagroda ma potencjał do wzniesienia ich obecnych technologii do poziomu wielkich graczy" - powiedział Caller.

Infrastruktura IT oparta o wirtualizację staję się normą, firmy muszą myśleć w sposób praktyczny o ciągłości biznesu, bezpieczeństwie danych, o tym jak zapewnić dostęp do aplikacji z wielu urządzeń i w jaki sposób mogą przenieść ich kluczowe operacje do chmury, zaczynając od codziennych zadań aż po bardziej unikalne i nietypowe zagadnienia.

Jak wziąć udział?
• Aby wziąć udział w konkursie, do 31 lipca 2012 r. firmy powinny przesłać tekst złożony z najwyżej 200 słów za pośrednictwem witryny Thinking Big - wyMYŚL duży biznes z VMware.
• Uczestnicy powinni przedstawić solidne argumenty biznesowe za wykorzystaniem rozwiązań VMware, zademonstrować kreatywne i innowacyjne zastosowanie technologii VMware oraz wyjaśnić, jakich produktów chcieliby używać. Muszą też opisać, jak planują zmierzyć stopień transformacji lub wyniki biznesowe w rezultacie zdobycia nagrody.
• W konkursie mogą wziąć firmy, które zatrudniają mniej niż 1000 pracowników i są zarejestrowane w jednym z następujących krajów: Austria, Belgia, Czechy, Dubaj, Francja, Niemcy, Izrael, Włochy, Holandia, Polska, Irlandia, Hiszpania, Republika Południowej Afryki, Szwecja, Szwajcaria, Turcja lub Wielka Brytania

Krótka lista 10 uczestników będzie opracowana przez panel jurorski, który wybierze i ogłosi zwycięzcę podczas konferencji VMworld 2012 Europe w Barcelonie. Aby przeczytać o wybranych przez jurorów faworytach zapraszamy na blog VMware EMEA.

Źródło: VMware