Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Firmy gotowe na BYOD - dzięki Novellowi

NovellNovell poinformował o udostępnieniu oprogramowania Novell ZENworks Mobile Management, które rozwiązuje najbardziej palące obecnie problemy działów IT związane z administrowaniem urządzeniami mobilnymi, w związku z popularyzacją zjawiska BYOD (Bring Your Own Device).


BYOD polega na wykorzystaniu w pracy prywatnych smartfonów, tabletów i laptopów, co pociąga za sobą skuteczniejsze zabezpieczenie urządzeń, zaopatrywanie w aplikacje, możliwość współdzielenia plików, inwentaryzowania zasobów oraz utrzymania zgodności z regulacjami.

ZENworks Mobile Management rozszerza dotychczasową linię produktów Novella do zarządzania i zabezpieczania komputerów i serwerów o narządzie do administrowania urządzeniami mobilnymi. Nowy produkt Novella daje organizacjom możliwość kontrolowania i zabezpieczania dużej liczby różnorodnych urządzeń mobilnych opartych na platformach iOS, Android, Symbian, Windows Mobile oraz dowolnych innych urządzeń obsługujących ActiveSync. Wszystkie funkcje tego
rozwiązania są dostępne z poziomu jednej konsoli administracyjnej.

Najważniejsze funkcje ZENworks Mobilne Management to:
• Bezprzewodowa, bezobsługowa rejestracja urządzeń: automatyzacja procesu wprowadzania do firmy nowego urządzenia z wykorzystaniem poświadczeń serwera pocztowego ActiveSync w trakcie procesu rejestrowania urządzenia.
• Zarządzanie aplikacjami i plikami: autoryzowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich potrzebnych im aplikacji i plików, co jest realizowane za pośrednictwem firmowego magazynu z aplikacjami i konsoli do zarządzania.
• Konfigurowalne ustawianie zabezpieczeń: osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmie same definiują i dostosowują politykę bezpieczeństwa do specyfiki urządzeń mobilnych i wymagań audytu, co obejmuje m.in. egzekwowanie haseł, szyfrowania, możliwość zdalnego blokowania i wymazywania zawartości urządzeń.
• Funkcje przygotowywania szczegółowych sprawozdań: pozwalają upewnić się, że urządzenia są bezpieczne, wyśledzić zmiany w ustawieniach zabezpieczeń wprowadzone przez użytkowników i wykazać, że działania administratorów pozostają w zgodzie z zasadami firmy
• Inwentaryzacja i zarządzanie zasobami: pozwala sprawdzić, jakie urządzenia łączą się z siecią firmy, a także wykryć wszystkie urządzenia mobilne w firmie i zarządzać nimi.
• Alerty i powiadomienia: system pozwala na ustawianie alarmów i automatycznie zwraca uwagę na pojawiające się problemy, naruszenia polityki bezpieczeństwa lub zmiany w ustawieniach zabezpieczeń, dbając w ten sposób o zachowanie zgodności z przepisami i stanem posiadania licencji na aplikacje.
• Portal do samodzielnej administracji: zwalnia administratorów z części obowiązków, pozwalając samym użytkownikom na lokalizowanie i blokowanie urządzeń, a w razie potrzeby nawet wymazywanie ich zawartości.
• Obsługa urządzeń przynoszonych przez użytkowników (BYOD): system Novella równie sprawnie obsługuje prywatne urządzenia użytkowników, udostępniając funkcje zdalnego, selektywnego  wymazywania danych na urządzeniu (wyłącznie dane firmowe) oraz funkcje samoobsługi wyposażania urządzeń.
• Firmowy sklep z aplikacjami: Użytkownicy nie muszą już szukać aplikacji korporacyjnych - wystarczy kliknięcie/dotknięcie, aby na ekranie ukazały się wszystkie zasoby, jakie mogą pobrać.

W wydanym ostatnio raporcie firmy analitycznej Forrester podano, że już 53 procent pracowników wykorzystuje do pracy własne urządzenia, co stanowi pięcioprocentowy wzrost w porównaniu z początkiem 2012 roku. Forrester przewiduje, że w ciągu trzech lat obsługa w firmach zjawiska BYOD dla większości organizacji stanie się standardem. Novell ZENworks Mobilne Management już teraz wspiera firmy w radzeniu sobie ze zjawiskiem BYOD, kontrolując i zapewniając dostęp upoważnionym pracownikom do aplikacji i plików na ich urządzeniach przenośnych. Funkcje raportowania i audytu w ZMM dają wgląd w stan zgodności z przepisami, dostarczają informacje o tym, kto wykonuje określone działania i kontroluje procesy, pokazują w jaki sposób określone czynności są wykonywane. Dzięki temu można mieć pewność, że podjęto wszelkie niezbędne działania zabezpieczające i dokumentujące.

Sugerowana cena katalogowa Novell ZENworks Mobile Management wynosi 56 euro za każde zarządzane urządzenie mobilne oraz 14 euro rocznie za standardowe usługi utrzymania (maintenance). Dostępna jest również opcja dzierżawy w cenie 29 euro rocznie za urządzenie.

Źródło: Novell