Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Firmy gotowe na BYOD - dzięki Novellowi

NovellNovell poinformował o udostępnieniu oprogramowania Novell ZENworks Mobile Management, które rozwiązuje najbardziej palące obecnie problemy działów IT związane z administrowaniem urządzeniami mobilnymi, w związku z popularyzacją zjawiska BYOD (Bring Your Own Device).


BYOD polega na wykorzystaniu w pracy prywatnych smartfonów, tabletów i laptopów, co pociąga za sobą skuteczniejsze zabezpieczenie urządzeń, zaopatrywanie w aplikacje, możliwość współdzielenia plików, inwentaryzowania zasobów oraz utrzymania zgodności z regulacjami.

ZENworks Mobile Management rozszerza dotychczasową linię produktów Novella do zarządzania i zabezpieczania komputerów i serwerów o narządzie do administrowania urządzeniami mobilnymi. Nowy produkt Novella daje organizacjom możliwość kontrolowania i zabezpieczania dużej liczby różnorodnych urządzeń mobilnych opartych na platformach iOS, Android, Symbian, Windows Mobile oraz dowolnych innych urządzeń obsługujących ActiveSync. Wszystkie funkcje tego
rozwiązania są dostępne z poziomu jednej konsoli administracyjnej.

Najważniejsze funkcje ZENworks Mobilne Management to:
• Bezprzewodowa, bezobsługowa rejestracja urządzeń: automatyzacja procesu wprowadzania do firmy nowego urządzenia z wykorzystaniem poświadczeń serwera pocztowego ActiveSync w trakcie procesu rejestrowania urządzenia.
• Zarządzanie aplikacjami i plikami: autoryzowani użytkownicy mają dostęp do wszystkich potrzebnych im aplikacji i plików, co jest realizowane za pośrednictwem firmowego magazynu z aplikacjami i konsoli do zarządzania.
• Konfigurowalne ustawianie zabezpieczeń: osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmie same definiują i dostosowują politykę bezpieczeństwa do specyfiki urządzeń mobilnych i wymagań audytu, co obejmuje m.in. egzekwowanie haseł, szyfrowania, możliwość zdalnego blokowania i wymazywania zawartości urządzeń.
• Funkcje przygotowywania szczegółowych sprawozdań: pozwalają upewnić się, że urządzenia są bezpieczne, wyśledzić zmiany w ustawieniach zabezpieczeń wprowadzone przez użytkowników i wykazać, że działania administratorów pozostają w zgodzie z zasadami firmy
• Inwentaryzacja i zarządzanie zasobami: pozwala sprawdzić, jakie urządzenia łączą się z siecią firmy, a także wykryć wszystkie urządzenia mobilne w firmie i zarządzać nimi.
• Alerty i powiadomienia: system pozwala na ustawianie alarmów i automatycznie zwraca uwagę na pojawiające się problemy, naruszenia polityki bezpieczeństwa lub zmiany w ustawieniach zabezpieczeń, dbając w ten sposób o zachowanie zgodności z przepisami i stanem posiadania licencji na aplikacje.
• Portal do samodzielnej administracji: zwalnia administratorów z części obowiązków, pozwalając samym użytkownikom na lokalizowanie i blokowanie urządzeń, a w razie potrzeby nawet wymazywanie ich zawartości.
• Obsługa urządzeń przynoszonych przez użytkowników (BYOD): system Novella równie sprawnie obsługuje prywatne urządzenia użytkowników, udostępniając funkcje zdalnego, selektywnego  wymazywania danych na urządzeniu (wyłącznie dane firmowe) oraz funkcje samoobsługi wyposażania urządzeń.
• Firmowy sklep z aplikacjami: Użytkownicy nie muszą już szukać aplikacji korporacyjnych - wystarczy kliknięcie/dotknięcie, aby na ekranie ukazały się wszystkie zasoby, jakie mogą pobrać.

W wydanym ostatnio raporcie firmy analitycznej Forrester podano, że już 53 procent pracowników wykorzystuje do pracy własne urządzenia, co stanowi pięcioprocentowy wzrost w porównaniu z początkiem 2012 roku. Forrester przewiduje, że w ciągu trzech lat obsługa w firmach zjawiska BYOD dla większości organizacji stanie się standardem. Novell ZENworks Mobilne Management już teraz wspiera firmy w radzeniu sobie ze zjawiskiem BYOD, kontrolując i zapewniając dostęp upoważnionym pracownikom do aplikacji i plików na ich urządzeniach przenośnych. Funkcje raportowania i audytu w ZMM dają wgląd w stan zgodności z przepisami, dostarczają informacje o tym, kto wykonuje określone działania i kontroluje procesy, pokazują w jaki sposób określone czynności są wykonywane. Dzięki temu można mieć pewność, że podjęto wszelkie niezbędne działania zabezpieczające i dokumentujące.

Sugerowana cena katalogowa Novell ZENworks Mobile Management wynosi 56 euro za każde zarządzane urządzenie mobilne oraz 14 euro rocznie za standardowe usługi utrzymania (maintenance). Dostępna jest również opcja dzierżawy w cenie 29 euro rocznie za urządzenie.

Źródło: Novell

 

Logowanie i rejestracja