Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle przedstawia modułową bibliotekę taśm StorageTek SL150

OracleFirma Oracle przedstawiła swoją modułową bibliotekę taśm StorageTek SL150, najtańszą skalowalną bibliotekę taśm na rynku. Nowe, skalowalne rozwiązanie pamięci masowej kierowane jest do średnich i rozwijających się firm.


Modułowa biblioteka taśm StorageTek SL150, idealne rozwiązanie do archiwizacji i ochrony danych dla średnich i rozwijających się firm, jest skalowalna w zakresie od 30 do 300 gniazd i do 900 TB pojemności. Daje to klientom dużo przestrzeni na rozwój z użyciem tylko jednej biblioteki taśm oraz znacznie zmniejsza koszty serwisu i instalacji, a także wydatki kapitałowe.

"Docelowemu użytkownikowi nowej biblioteki SL150 zależy tylko na kilku cechach, przede wszystkim na prostocie, skalowalności i niezawodności. Unikatowa konstrukcja biblioteki SL150 jest niezwykle prosta, a mimo to oferuje użytkownikowi duże możliwości. Będzie on z pewnością zadowolony, że ten młodzik czystej krwi pochodzi ze sprawdzonej stajni Oracle StorageTek" - powiedział Mark Peters, starszy analityk w ESG.

Modułowa biblioteka taśm StorageTek SL150 pozwala zaoszczędzić dużo miejsca i może oferować o 40% większą gęstość w porównaniu z produktami konkurencji. Rozwiązanie może być wdrażane i rozbudowane przy koszcie nabycia nawet o 75% niższym w porównaniu z podobnymi rozwiązaniami klasy średniej.

StorageTek SL150 jest łatwa w obsłudze. Można nią łatwo i prosto zarządzać przez intuicyjny graficzny interfejs użytkownika oparty na platformach Oracle Fusion Middleware i Oracle Linux. Użytkownicy mogą łatwo przeglądać informacje dotyczące napędu, biblioteki i nośnika bez kłopotliwego drążenia struktury plików, jak w innych rozwiązaniach.

Modułową bibliotekę taśm StorageTek SL150 można zainstalować w zaledwie 30 minut, a jej pojemność można szybko powiększać za pomocą opartego na interfejsie USB systemu automatycznego wykrywania, który znajduje nowe moduły rozszerzeń.

StorageTek SL150 obsługuje szeroką gamę środowisk z systemami otwartymi. Obsługiwane są takie systemy operacyjne i platformy, jak Oracle Solaris i Oracle Linux, Oracle Exadata Database Machine, Oracle Database Appliance, Oracle SPARC i serwery Sun x86, oraz Oracle Sun Storage. Umacnia ona przodującą pozycję Oracle w dziedzinie rozwiązań do zintegrowanej ochrony i archiwizacji danych, do których zaliczają się Oracle 11g Recovery Manager, Oracle Secure Backup, Oracle StorageTek Tape Analytics, Oracle StorageTek Automated Cartridge System Library Software (ACSLS) i Oracle Sun Storage Archive Manager software.

"Modułowa biblioteka taśm Oracle StorageTek SL150 to idealne rozwiązanie dla średnich i rozwijających się firm, które charakteryzuje się wyjątkową skalowalnością, niskimi kosztami i łatwością obsługi. StorageTek SL150 zapewnia tym firmom pojemność potrzebną dzisiaj oraz miejsce na rozbudowę w związku z rozwojem w przyszłości" - powiedział James Cates, wiceprezes Oracle ds. rozwoju sprzętu.

Źródło: Oracle