Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Office 2013 zbliży się do chmury

Office 2013Podczas konferencji, która odbyła się wczoraj w San Francisco, Steve Ballmer CEO i Kirk Koenigsbauer, Corporate Vice President w Microsoft zaprezentowali nową, nadchodzącą dużymi krokami, wersję pakietu biurowego Microsoft Office 2013/Office 15.


Office 2013 będzie dostosowany do zmieniającego się modelu pracy (mobilność, praca grupowa z elementami społecznościowymi i wykorzystaniem chmury) i postępu technologicznego w dziedzinie sprzętu (wykorzystanie urządzeń z interfejsem dotykowym).

Nowa wersja popularnego pakietu biurowego została dostosowana do platformy na której ma działać, czyli urządzeń z ekranami dotykowymi, napędzanymi przez Windows 8. Ale oczywiście elementy interfejsu Metro i rozbudowa systemu pod kątem obsługi za pomocą gestów to nie wszystko. Wiele nowych funkcjonalności i ulepszeń z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy nadal będą chcieli obsługiwać poszczególne programy pakietu za pomocą myszki czy touchpada.

Mnie osobiście do gustu najbardziej przypadły dwie nowe funkcjonalności, czerpiące z dobrodziejstwa technologii cloud computing. Pierwsza z nich to integracja pakietu z usługą SkyDrive. Dzięki której użytkownik będzie miał dostęp do swoich dokumentów na komputerze w biurze, na tablecie i smartfonie podczas podróży, jak i na komputerze domowym. A ponadto poprzez SkyDrive będzie mógł współdzielić dokumenty z współpracownikami, znajomymi lub członkami rodziny. Druga z funkcji, to integracja Outlooka z Bing Maps, dzięki której jednym kliknięciem możemy otworzyć lokalizację spotkania/konferencji, o której wspomniano w e-mailu.

Ale chmura w Office, a raczej Office w chmurze to nie tylko SkyDrive i mapy. Office będzie dostępny w formie subskrypcyjnej w ramach Office 365 jako usługa chmurowa. Użytkownik dzięki temu automatycznie otrzyma dostęp do wszystkich aktualizacji i usług chmurowych, wraz z pakietem bezpłatnych minut do wykorzystania na połączenia telefoniczne z poziomu Skype. Ponad to subskrypcja uprawniać będzie do wielu instalacji pakietu na wszystkich swoich urządzeniach, również przez członków rodziny.

Warto jeszcze wymienić nową opcję w Excel'u pozwalającą na inteligentną interpretację danych, rozszerzenie Sharepointa o nowe funkcje społecznościowe oraz integrację pakietu z komunikatorem Skype. Sporym ułatwieniem, w szczególności na urządzeniach dotykowych, będzie implementacja tzw. Radial Menu, skupiającego najważniejsze elementy odpowiedzialne za zmiany wyglądu edytowanego dokumentu.

Zdaniem Microsoftu, nowa odsłona klienckiego systemu operacyjnego Windows 8 wraz z zestawem narzędzi z Office w nowej wersji to największy krok naprzód od czasu pojawienia się systemu Windows 95.

Czy tak jest w istocie? oceńcie sami. Nagranie prezentacji, którą poprowadzili Steva Ballmea i Kirk Koenigsbauer, znajduje się pod tym adresem.

Finalna wersja Office 2013 pojawi się na rynku na początku 2013 roku. Z wersją Customer Preview można zapoznać się już dziś.
 

Logowanie i rejestracja