Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Office 2013 zbliży się do chmury

Office 2013Podczas konferencji, która odbyła się wczoraj w San Francisco, Steve Ballmer CEO i Kirk Koenigsbauer, Corporate Vice President w Microsoft zaprezentowali nową, nadchodzącą dużymi krokami, wersję pakietu biurowego Microsoft Office 2013/Office 15.


Office 2013 będzie dostosowany do zmieniającego się modelu pracy (mobilność, praca grupowa z elementami społecznościowymi i wykorzystaniem chmury) i postępu technologicznego w dziedzinie sprzętu (wykorzystanie urządzeń z interfejsem dotykowym).

Nowa wersja popularnego pakietu biurowego została dostosowana do platformy na której ma działać, czyli urządzeń z ekranami dotykowymi, napędzanymi przez Windows 8. Ale oczywiście elementy interfejsu Metro i rozbudowa systemu pod kątem obsługi za pomocą gestów to nie wszystko. Wiele nowych funkcjonalności i ulepszeń z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy nadal będą chcieli obsługiwać poszczególne programy pakietu za pomocą myszki czy touchpada.

Mnie osobiście do gustu najbardziej przypadły dwie nowe funkcjonalności, czerpiące z dobrodziejstwa technologii cloud computing. Pierwsza z nich to integracja pakietu z usługą SkyDrive. Dzięki której użytkownik będzie miał dostęp do swoich dokumentów na komputerze w biurze, na tablecie i smartfonie podczas podróży, jak i na komputerze domowym. A ponadto poprzez SkyDrive będzie mógł współdzielić dokumenty z współpracownikami, znajomymi lub członkami rodziny. Druga z funkcji, to integracja Outlooka z Bing Maps, dzięki której jednym kliknięciem możemy otworzyć lokalizację spotkania/konferencji, o której wspomniano w e-mailu.

Ale chmura w Office, a raczej Office w chmurze to nie tylko SkyDrive i mapy. Office będzie dostępny w formie subskrypcyjnej w ramach Office 365 jako usługa chmurowa. Użytkownik dzięki temu automatycznie otrzyma dostęp do wszystkich aktualizacji i usług chmurowych, wraz z pakietem bezpłatnych minut do wykorzystania na połączenia telefoniczne z poziomu Skype. Ponad to subskrypcja uprawniać będzie do wielu instalacji pakietu na wszystkich swoich urządzeniach, również przez członków rodziny.

Warto jeszcze wymienić nową opcję w Excel'u pozwalającą na inteligentną interpretację danych, rozszerzenie Sharepointa o nowe funkcje społecznościowe oraz integrację pakietu z komunikatorem Skype. Sporym ułatwieniem, w szczególności na urządzeniach dotykowych, będzie implementacja tzw. Radial Menu, skupiającego najważniejsze elementy odpowiedzialne za zmiany wyglądu edytowanego dokumentu.

Zdaniem Microsoftu, nowa odsłona klienckiego systemu operacyjnego Windows 8 wraz z zestawem narzędzi z Office w nowej wersji to największy krok naprzód od czasu pojawienia się systemu Windows 95.

Czy tak jest w istocie? oceńcie sami. Nagranie prezentacji, którą poprowadzili Steva Ballmea i Kirk Koenigsbauer, znajduje się pod tym adresem.

Finalna wersja Office 2013 pojawi się na rynku na początku 2013 roku. Z wersją Customer Preview można zapoznać się już dziś.