Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Office 2013 zbliży się do chmury

Office 2013Podczas konferencji, która odbyła się wczoraj w San Francisco, Steve Ballmer CEO i Kirk Koenigsbauer, Corporate Vice President w Microsoft zaprezentowali nową, nadchodzącą dużymi krokami, wersję pakietu biurowego Microsoft Office 2013/Office 15.


Office 2013 będzie dostosowany do zmieniającego się modelu pracy (mobilność, praca grupowa z elementami społecznościowymi i wykorzystaniem chmury) i postępu technologicznego w dziedzinie sprzętu (wykorzystanie urządzeń z interfejsem dotykowym).

Nowa wersja popularnego pakietu biurowego została dostosowana do platformy na której ma działać, czyli urządzeń z ekranami dotykowymi, napędzanymi przez Windows 8. Ale oczywiście elementy interfejsu Metro i rozbudowa systemu pod kątem obsługi za pomocą gestów to nie wszystko. Wiele nowych funkcjonalności i ulepszeń z pewnością spodoba się użytkownikom, którzy nadal będą chcieli obsługiwać poszczególne programy pakietu za pomocą myszki czy touchpada.

Mnie osobiście do gustu najbardziej przypadły dwie nowe funkcjonalności, czerpiące z dobrodziejstwa technologii cloud computing. Pierwsza z nich to integracja pakietu z usługą SkyDrive. Dzięki której użytkownik będzie miał dostęp do swoich dokumentów na komputerze w biurze, na tablecie i smartfonie podczas podróży, jak i na komputerze domowym. A ponadto poprzez SkyDrive będzie mógł współdzielić dokumenty z współpracownikami, znajomymi lub członkami rodziny. Druga z funkcji, to integracja Outlooka z Bing Maps, dzięki której jednym kliknięciem możemy otworzyć lokalizację spotkania/konferencji, o której wspomniano w e-mailu.

Ale chmura w Office, a raczej Office w chmurze to nie tylko SkyDrive i mapy. Office będzie dostępny w formie subskrypcyjnej w ramach Office 365 jako usługa chmurowa. Użytkownik dzięki temu automatycznie otrzyma dostęp do wszystkich aktualizacji i usług chmurowych, wraz z pakietem bezpłatnych minut do wykorzystania na połączenia telefoniczne z poziomu Skype. Ponad to subskrypcja uprawniać będzie do wielu instalacji pakietu na wszystkich swoich urządzeniach, również przez członków rodziny.

Warto jeszcze wymienić nową opcję w Excel'u pozwalającą na inteligentną interpretację danych, rozszerzenie Sharepointa o nowe funkcje społecznościowe oraz integrację pakietu z komunikatorem Skype. Sporym ułatwieniem, w szczególności na urządzeniach dotykowych, będzie implementacja tzw. Radial Menu, skupiającego najważniejsze elementy odpowiedzialne za zmiany wyglądu edytowanego dokumentu.

Zdaniem Microsoftu, nowa odsłona klienckiego systemu operacyjnego Windows 8 wraz z zestawem narzędzi z Office w nowej wersji to największy krok naprzód od czasu pojawienia się systemu Windows 95.

Czy tak jest w istocie? oceńcie sami. Nagranie prezentacji, którą poprowadzili Steva Ballmea i Kirk Koenigsbauer, znajduje się pod tym adresem.

Finalna wersja Office 2013 pojawi się na rynku na początku 2013 roku. Z wersją Customer Preview można zapoznać się już dziś.