Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raiffeisen Bank Polska S.A. wybiera Veeam Backup & Replication

Veeam Raiffeisen BankAvnet sp. z o.o., wyłączny dystrybutor Veeam Software na rynku polskim, poinformował o wdrożeniu Veeam Backup & Replication w jednym z największych banków komercyjnych działających na naszym rynku, oferującym usługi finansowe dla ok. 243 tys. odbiorców - Raiffeisen Bank Polska S.A. - który wybrał rozwiązanie Veeam mając na względzie jego niezawodność i łatwość obsługi.


Zespół IT Raiffeisen Bank Polska S.A. opiekuje się dwoma centrami danych i wspiera 100 lokalizacji w całej Polsce. Ponad 3 000 (trzy tysiące) pracowników regularnie korzysta z aplikacji do komunikacji i codziennej pracy. Wirtualizacja środowiska obejmuje 34 serwery VMware ESX z 260 wirtualnymi maszynami obsługującymi aplikacje krytyczne.

Rozwiązanie do backupu VM (maszyn wirtualnych), z którego Raiffeisen Bank Polska S.A. korzystał przed Veeam, tworzyło niejednolite kopie zapasowe w niezadowalającym czasie. "Nie mogliśmy polegać na naszych kopiach zapasowych" - mówi Sławomir Wolak, Server & Operating Systems Team Manager w Raiffeisen Bank Polska S.A. "Nasz system kopii zapasowych był bardzo skomplikowany, o niewielkich możliwościach i nie dawał nam dobrego wglądu w strukturę naszych backupów".

Wolak i jego zespół zwrócili się do grupy COMPAREX, europejskiej firmy konsultingowej, z prośbą o znalezienie efektywnego narzędzia do wykonywania kopii zapasowych. Veeam Backup & Replication dzięki swojej szybkości, niezawodności i wydajności, okazał się idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo, Veeam oferuje łatwy wgląd w zdefiniowane i trwające w danym momencie zadania backup’owe oraz pozwala błyskawicznie odzyskiwać VM.

Zespół IT w Raiffeisen Bank Polska S.A. zdecydował się na Veeam Backup & Replication Standard Edition, ponieważ rozwiązanie spełnia wszystkie wymagania w zakresie wszechstronnego i niezawodnego narzędzia backup’owego oraz oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak: replikacja, odzyskiwanie elementów aplikacji i zcentralizowane zarządzanie. Jest także wyjątkowo szybkie.

Funkcjonalność Instant VM Recovery w Veeam Backup & Replication pozwala zespołowi IT szybko odzyskiwać pełne wirtualne maszyny bezpośrednio ze skompresowanych i zdeduplikowanych plików kopii zapasowych. "Narzędzia do  odzyskiwania Veeam są bardzo wygodne. Jesteśmy w stanie szybko zidentyfikować problemy i odzyskiwać VM w ciągu zaledwie minut, unikając przy tym kłopotliwych przerw w dostępności usług dla użytkowników. To ogromna zaleta."

Kolejna funkcjonalność ważna dla zespołu IT Raiffeisen Bank Polska S.A. to niemal ciągła ochrona danych oferowana przez Veeam Backup & Replication. Pozwala ona śledzić zmiany w plikach wirtualnych maszyn i aktualizować ich obrazy nawet co kilka minut, przy lokalnej lub zdalnej replikacji. Według Wolaka: "Mamy wgląd we wszystkie sesje backup’owe i dostajemy informacje o wszystkich poprawnie wykonanych backup’ach".

Zespół IT Raiffeisen Bank Polska S.A. uznał interfejs użytkownika Veeam za prosty w obsłudze, a wszystkie z jego wielu funkcjonalności za łatwo dostępne i przejrzyście opisane. "Interfejs Veeam jest przejrzysty i prosty, a oferowane funkcjonalności są łatwo dostępne, intuicyjne i logicznie rozmieszczone" - skomentował Wolak.

Również model licencjonowania Veeam jest atrakcyjny dla Raiffeisen Bank Polska S.A.. Pojedynczy plik licencyjny pozwala zespołowi IT chronić całą infrastrukturę wirtualną z poziomu jednej konsoli. "Veeam się po prostu opłaca" - wyjaśnia Wolak. "Scentralizowana konsola zarządcza jest przejrzysta i efektywna. Podsumowując: Veeam minimalizuje koszty i poziom skomplikowania, co jest dla nas niezwykle istotne".

Źródlo: Avnet
 

Logowanie i rejestracja