Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Raiffeisen Bank Polska S.A. wybiera Veeam Backup & Replication

Veeam Raiffeisen BankAvnet sp. z o.o., wyłączny dystrybutor Veeam Software na rynku polskim, poinformował o wdrożeniu Veeam Backup & Replication w jednym z największych banków komercyjnych działających na naszym rynku, oferującym usługi finansowe dla ok. 243 tys. odbiorców - Raiffeisen Bank Polska S.A. - który wybrał rozwiązanie Veeam mając na względzie jego niezawodność i łatwość obsługi.


Zespół IT Raiffeisen Bank Polska S.A. opiekuje się dwoma centrami danych i wspiera 100 lokalizacji w całej Polsce. Ponad 3 000 (trzy tysiące) pracowników regularnie korzysta z aplikacji do komunikacji i codziennej pracy. Wirtualizacja środowiska obejmuje 34 serwery VMware ESX z 260 wirtualnymi maszynami obsługującymi aplikacje krytyczne.

Rozwiązanie do backupu VM (maszyn wirtualnych), z którego Raiffeisen Bank Polska S.A. korzystał przed Veeam, tworzyło niejednolite kopie zapasowe w niezadowalającym czasie. "Nie mogliśmy polegać na naszych kopiach zapasowych" - mówi Sławomir Wolak, Server & Operating Systems Team Manager w Raiffeisen Bank Polska S.A. "Nasz system kopii zapasowych był bardzo skomplikowany, o niewielkich możliwościach i nie dawał nam dobrego wglądu w strukturę naszych backupów".

Wolak i jego zespół zwrócili się do grupy COMPAREX, europejskiej firmy konsultingowej, z prośbą o znalezienie efektywnego narzędzia do wykonywania kopii zapasowych. Veeam Backup & Replication dzięki swojej szybkości, niezawodności i wydajności, okazał się idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo, Veeam oferuje łatwy wgląd w zdefiniowane i trwające w danym momencie zadania backup’owe oraz pozwala błyskawicznie odzyskiwać VM.

Zespół IT w Raiffeisen Bank Polska S.A. zdecydował się na Veeam Backup & Replication Standard Edition, ponieważ rozwiązanie spełnia wszystkie wymagania w zakresie wszechstronnego i niezawodnego narzędzia backup’owego oraz oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, takich jak: replikacja, odzyskiwanie elementów aplikacji i zcentralizowane zarządzanie. Jest także wyjątkowo szybkie.

Funkcjonalność Instant VM Recovery w Veeam Backup & Replication pozwala zespołowi IT szybko odzyskiwać pełne wirtualne maszyny bezpośrednio ze skompresowanych i zdeduplikowanych plików kopii zapasowych. "Narzędzia do  odzyskiwania Veeam są bardzo wygodne. Jesteśmy w stanie szybko zidentyfikować problemy i odzyskiwać VM w ciągu zaledwie minut, unikając przy tym kłopotliwych przerw w dostępności usług dla użytkowników. To ogromna zaleta."

Kolejna funkcjonalność ważna dla zespołu IT Raiffeisen Bank Polska S.A. to niemal ciągła ochrona danych oferowana przez Veeam Backup & Replication. Pozwala ona śledzić zmiany w plikach wirtualnych maszyn i aktualizować ich obrazy nawet co kilka minut, przy lokalnej lub zdalnej replikacji. Według Wolaka: "Mamy wgląd we wszystkie sesje backup’owe i dostajemy informacje o wszystkich poprawnie wykonanych backup’ach".

Zespół IT Raiffeisen Bank Polska S.A. uznał interfejs użytkownika Veeam za prosty w obsłudze, a wszystkie z jego wielu funkcjonalności za łatwo dostępne i przejrzyście opisane. "Interfejs Veeam jest przejrzysty i prosty, a oferowane funkcjonalności są łatwo dostępne, intuicyjne i logicznie rozmieszczone" - skomentował Wolak.

Również model licencjonowania Veeam jest atrakcyjny dla Raiffeisen Bank Polska S.A.. Pojedynczy plik licencyjny pozwala zespołowi IT chronić całą infrastrukturę wirtualną z poziomu jednej konsoli. "Veeam się po prostu opłaca" - wyjaśnia Wolak. "Scentralizowana konsola zarządcza jest przejrzysta i efektywna. Podsumowując: Veeam minimalizuje koszty i poziom skomplikowania, co jest dla nas niezwykle istotne".

Źródlo: Avnet