Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska chmura Oktawave z obsługą języków Python i Ruby

OktawaveK2 Internet SA, twórca szybkiej chmury obliczeniowej Oktawave poinformował o rozszerzeniu możliwości swojej platformy cloud o obsługę języków Python i Ruby.


Od maja br. dostępna jest wersja beta Oktawave. Jak zapewniają twórcy, jest to obecnie najszybsza infrastruktura cloud computing na świecie, osiągająca lepsze wyniki wydajnościowe od usług udostępnianych przez takie firmy jak Amazon czy Rackspace.

 od maja br. dostępna jest Po dwóch latach prac programistycznych i analizy rynku pod kątem potencjału biznesowego, wersja beta Oktawave wkracza na rodzimy rynek - zdominowany póki co przez tradycyjny hosting - z unikatową szybkością i wydajnością, wysokim bezpieczeństwem, centrum danych zlokalizowanym w Polsce i konkurencyjną ceną.

Z badań przeprowadzonych przez serwis Hacker News w marcu 2012 roku wynika, że Python i Ruby stały się dwoma najbardziej popularnymi językami programowania, wyprzedzając m.in. C, PHP czy JavaScript. Ocenia się również, ze zarobki programistów kodujących w tych językach należą do najwyższych w branży.

To właśnie Python i Ruby wprowadziły na salony deweloperskie prostotę, czytelność i szybkość tworzenia kodu, przyczyniając się do gwałtownego rozwoju projektów informatycznych co ma znaczenie w kontekście współczesnego tempa rozwoju startupów internetowych i znajduje odzwierciedlenie w konkretnych projektach. Z Pythona korzysta m.in. Google, BitTorrent czy Dropbox natomiast Ruby wykorzystuje Groupon, Hulu oraz Twitter.

Teraz z tych dwóch popularnych środowisk programistycznych można korzystać w ramach chmury obliczeniowej Oktawave. Dla programistów zostały przygotowane tam specjalne szablony uruchomieniowe, dzięki którym stworzenie własnego projektu będzie bardzo szybkie, a jego skalowalność niemal nieograniczona.

W ramach instancji z Pythonem użytkownicy otrzymują:
- Debian 6.0.5 (system operacyjny),
- Python 2.6 (język programowania),
- Django 1.4 (framework programistyczny),
- Apache 2.2 (serwer WWW).

Dla programistów Ruby przygotowano:
- Debian 6.0.5 (system operacyjny),
- Ruby 1.8.7 (język programowania),
- Ruby on Rails 2.3.5 (framework programistyczny),
- nginx 1.1.19 (serwer WWW),
- Unicorn 4.3.1 (serwer WWW).

Ponad to wszyscy użytkownicy Oktawave mogą skorzystać ze standardowych funkcji, dostępnych dla każdego klienta. Wśród nich należy zwrócić uwagę przede wszystkim na autoskaler, który dostosowuje automatycznie parametry instancji (liczbę procesorów oraz ilość pamięci) do aktualnych wymagań aplikacji. Jeśli zaś zapotrzebowanie oprogramowania na zasoby przekroczy możliwości instancji, zostaną dodane nowe instancje, tak by zapewnić stabilność całego środowiska. Wszystko dzieje się automatycznie, a użytkownicy są obciążani tylko za wykorzystane zasoby.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.
 

Źródło: Oktawave