Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Polska chmura Oktawave z obsługą języków Python i Ruby

OktawaveK2 Internet SA, twórca szybkiej chmury obliczeniowej Oktawave poinformował o rozszerzeniu możliwości swojej platformy cloud o obsługę języków Python i Ruby.


Od maja br. dostępna jest wersja beta Oktawave. Jak zapewniają twórcy, jest to obecnie najszybsza infrastruktura cloud computing na świecie, osiągająca lepsze wyniki wydajnościowe od usług udostępnianych przez takie firmy jak Amazon czy Rackspace.

 od maja br. dostępna jest Po dwóch latach prac programistycznych i analizy rynku pod kątem potencjału biznesowego, wersja beta Oktawave wkracza na rodzimy rynek - zdominowany póki co przez tradycyjny hosting - z unikatową szybkością i wydajnością, wysokim bezpieczeństwem, centrum danych zlokalizowanym w Polsce i konkurencyjną ceną.

Z badań przeprowadzonych przez serwis Hacker News w marcu 2012 roku wynika, że Python i Ruby stały się dwoma najbardziej popularnymi językami programowania, wyprzedzając m.in. C, PHP czy JavaScript. Ocenia się również, ze zarobki programistów kodujących w tych językach należą do najwyższych w branży.

To właśnie Python i Ruby wprowadziły na salony deweloperskie prostotę, czytelność i szybkość tworzenia kodu, przyczyniając się do gwałtownego rozwoju projektów informatycznych co ma znaczenie w kontekście współczesnego tempa rozwoju startupów internetowych i znajduje odzwierciedlenie w konkretnych projektach. Z Pythona korzysta m.in. Google, BitTorrent czy Dropbox natomiast Ruby wykorzystuje Groupon, Hulu oraz Twitter.

Teraz z tych dwóch popularnych środowisk programistycznych można korzystać w ramach chmury obliczeniowej Oktawave. Dla programistów zostały przygotowane tam specjalne szablony uruchomieniowe, dzięki którym stworzenie własnego projektu będzie bardzo szybkie, a jego skalowalność niemal nieograniczona.

W ramach instancji z Pythonem użytkownicy otrzymują:
- Debian 6.0.5 (system operacyjny),
- Python 2.6 (język programowania),
- Django 1.4 (framework programistyczny),
- Apache 2.2 (serwer WWW).

Dla programistów Ruby przygotowano:
- Debian 6.0.5 (system operacyjny),
- Ruby 1.8.7 (język programowania),
- Ruby on Rails 2.3.5 (framework programistyczny),
- nginx 1.1.19 (serwer WWW),
- Unicorn 4.3.1 (serwer WWW).

Ponad to wszyscy użytkownicy Oktawave mogą skorzystać ze standardowych funkcji, dostępnych dla każdego klienta. Wśród nich należy zwrócić uwagę przede wszystkim na autoskaler, który dostosowuje automatycznie parametry instancji (liczbę procesorów oraz ilość pamięci) do aktualnych wymagań aplikacji. Jeśli zaś zapotrzebowanie oprogramowania na zasoby przekroczy możliwości instancji, zostaną dodane nowe instancje, tak by zapewnić stabilność całego środowiska. Wszystko dzieje się automatycznie, a użytkownicy są obciążani tylko za wykorzystane zasoby.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu.
 

Źródło: Oktawave

 

Logowanie i rejestracja