Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Firmy EMC i VMware rozszerzają zakres współpracy

EMC VMwareFirmy EMC i VMware poinformowały o rozszerzeniu współpracy o nową umowę w zakresie sprzedaży i rozwoju oprogramowania. W ramach tej umowy firmy zamierzają udostępniać produkty stanowiące połączenie kompleksowych funkcji analitycznych z zakresu pamięci masowej z funkcjami analitycznymi i możliwościami wizualizacji infrastruktury oferowanymi przez pakiet VMware vCenter Operations.W ramach rozszerzonej współpracy firmy zamierzają udostępnić następujące produkty:

• Pakiet EMC VNX Storage Analytics Suite oparty na pakiecie VMware vCenter Operations Management Suite, który będzie oferować funkcje analityczne i diagnostyczne umożliwiające optymalizację wydajności i pojemności pamięci masowej oraz skuteczniejsze dotrzymywanie warunków umów SLA;
• Moduł EMC VNX Connector, który będzie udostępniać w ramach pakietu VMware vCenter Operations Management Suite wskaźniki dotyczące pamięci masowej VNX oraz konfigurowalne konsole.

Coraz więcej przedsiębiorstw wdraża wirtualizację aplikacji o znaczeniu krytycznym, w związku z czym klienci modyfikują sposób zarządzania posiadanymi infrastrukturami informatycznymi. W wyniku tej zmiany przedsiębiorstwa muszą rozwiązać problem zarządzania odizolowanymi infrastrukturami oraz sprostać wysokim oczekiwaniom użytkowników w zakresie wydajności i czasu pracy bez przestojów, a także zwiększyć optymalizację i efektywność, jednocześnie obniżając koszty.

Najważniejsze informacje technologiczne:

Udostępnienie narzędzia analitycznego do oceny wydajności i pojemności pamięci masowej
• Pakiet EMC VNX Storage Analytics Suite umożliwia zarządzanie operacyjne pamięcią masową za pomocą konfigurowalnych, intuicyjnych konsol. Pakiet ten będzie obsługiwać pamięć masową na poziomie bloków i plików, a także wyświetlać dane na temat konfiguracji i wydajności pamięci podręcznej EMC Fully Automated Storage Tiering (FAST™) Cache oraz warstw pamięci i reguł zarządzanych przez oprogramowanie FAST VP (FAST for Virtual Pools).

Zwiększenie efektywności pamięci masowej oraz szybsze rozwiązywanie problemów
• Rozwiązania te będą oferować zaawansowane funkcje analityczne, które umożliwią prewencyjną optymalizację wydajności i pojemności pamięci masowej w środowiskach fizycznych i wirtualnych. Ponadto klienci będą mogli utrzymywać zagwarantowane poziomy usług poprzez szybkie rozwiązywanie problemów z wydajnością i natychmiastowe usuwanie błędów.

Zapewnienie lepszego wglądu w infrastrukturę informatyczną
• Pakiet VMware vCenter Operations Management Suite zapewnia całościowy wgląd w środowisko wirtualne oraz lepsze zrozumienie jego specyfiki, co umożliwia optymalizację zasobów obliczeniowych, pamięci masowej i sieci. Nowa integracja z modułem EMC VNX Connector do pakietu VMware vCenter Operations Management Suite pozwoli połączyć wskaźniki pamięci masowej generowane przez system VNX z możliwościami oprogramowania VMware vCenter Operations, takimi jak intuicyjne, konfigurowalne konsole, które umożliwiają przechodzenie na głębszy poziom szczegółowości danych, wyświetlają ostrzeżenia i zapewniają dostęp do opatentowanych funkcji analitycznych.

"Korzyści wynikające z pełnego wglądu w systemy pamięci masowej, zarówno w ramach zwirtualizowanych, jak i fizycznych infrastruktur, są naprawdę ogromne. Pakiet VNX Storage Analytics Suite pozwala skorzystać z tych możliwości, oferując uproszczone zarządzanie pamięcią masową, optymalizację wydajności i łatwiejsze utrzymywanie gwarantowanych poziomów usług w celu zapewnienia bezprecedensowej efektywności. Taki całościowy wgląd w zasoby, w połączeniu z dostępem do wskaźników pamięci masowej, w tym na temat pamięci FAST Cache i oprogramowania FAST VP, pozwoli zoptymalizować zarówno efektywność, jak i wydajność, które należą do najważniejszych elementów strategii rozwoju infrastruktury informatycznej" - powiedział Rich Napolitano, prezes działu uniwersalnych systemów pamięci masowej (Unified Storage Division) w EMC.

Pakiet EMC VNX Storage Analytics Suite i moduł EMC VNX Connector do pakietu VMware vCenter Operations Management Suite pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie 2012 r.

Źródło: EMC