Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi Compute Blade 2000 i 320 dostępne w Polsce

HitachiHitachi Data Systems Corporation wprowadziła na polski rynek dwa modele serwerów kasetowych klasy korporacyjnej - Hitachi Compute Blade 2000 oraz Hitachi Compute Blade 320 - oferujące wsparcie dla Microsoft Hyper-V i VMware vSphere. Serwery są przeznaczone dla dużych organizacji, takich jak banki, operatorzy telekomunikacyjni czy placówki administracji publicznej.


Otwarta i elastyczna architektura, wysoka wydajność oraz funkcje zapewniające wysoką dostępność sprawiają, że serwery kasetowe Hitachi można z powodzeniem zastosować w zwirtualizowanych środowiskach oraz wymagających aplikacjach działających w chmurze.

Serwer kasetowy Hitachi Compute Blade 2000 dzięki zrównoważonej architekturze pozwala eliminować wąskie gardła w wydajności i przepustowości. Obudowa stelażowa 10U mieści 8 kaset serwerowych. Aby zapewnić elastyczność wejścia-wyjścia, obudowa posiada sześć wnęk na wewnętrzne przełączniki, a także - co jest rzadkością w serwerach kasetowych -16 gniazd na standardowe, niskoprofilowe karty PCI Express 2.0. Dzięki zaawansowanym, wbudowanym mechanizmom niezawodności, dostępności i łatwości serwisowania (RAS) Hitachi Compute Blade 2000 ogranicza ryzyko nieplanowanych przestojów.

Serwer Hitachi Compute Blade 2000 wykorzystuje funkcję partycjonowania logicznego LPAR. W przeciwieństwie do emulatorów, wbudowany mechanizm wirtualizacji nie wpływa na wydajność aplikacji oraz - inaczej niż w innych rozwiązaniach wirtualizacyjnych - nie wymaga dodatkowych komponentów, co zmniejsza łączne koszty użytkowania systemu.

Hitachi Compute Blade 2000 obsługuje dwa modele serwerów kasetowych, które można łączyć w jednej obudowie. Model Basic pozwala na stworzenie dwóch partycji logicznych dołączonych do systemu. Z kolei model Enterprise umożliwia skonfigurowanie nawet 60 partycji logicznych poprzez wbudowaną funkcję partycjonowania logicznego, Microsoft Hyper-V, VMware albo wszystkich trzech w jednym systemie.

Hitachi Compute Blade 320 poza kombinacją wysokiej gęstości upakowania, dużej mocy obliczeniowej i niezawodności, znacznie przekraczającej możliwości serwerów montowanych na stelażu, oferuje również prostotę obsługi. Jest to idealna platforma do konsolidowania aplikacji w brzegowej i aplikacyjnej warstwie korporacyjnego centrum danych.

Hitachi Compute Blade 320 posiada obudowę 6U, mieszczącą nawet 10 modułów kasetowych, przy czym każdy moduł może być napędzany dwoma cztero- lub sześciordzeniowymi procesorami Intel Xeon 5600. W porównaniu z serwerami stelażowymi obudowa serwerów kasetowych Hitachi zapewnia 60-procentową oszczędność miejsca. W przypadku dużych konfiguracji system może pomieścić 70 dwugniazdowych, czterordzeniowych serwerów w standardowym stelażu 42U, tj. 840 rdzeni na jeden stelaż.

Compute Blade 320 jest wyposażony w procesory z serii Intel Xeon 5600, obsługujące technologie Intel Turbo Boost (wydajność na żądanie), Intel Hyper-Threading (przyspieszone wykonywanie aplikacji wielowątkowych) oraz Intel QuickPath (przyspieszony ruch między procesorami a kontrolerami wejścia-wyjścia). Dzięki temu Compute Blade 320 zapewnia wydajność nawet 9-krotnie większą niż serwer jednordzeniowy i 50-procentowe ograniczenie poboru mocy w stanie bezczynności w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.

"Zapotrzebowane na szybki dostęp do informacji z krytycznych aplikacji jest z roku na rok  coraz większe. Hitachi Data Systems dostarcza zintegrowaną platformę, którą firmy mogą wdrożyć szybciej niż w przypadku osobnych komponentów, a co za tym idzie - uzyskać szybszy zwrot z inwestycji. Jest to przy tym alternatywa dla innych, bardziej kosztownych gotowych rozwiązań oferowanych na rynku" - powiedział Marek Toczko, Senior Solutions Consultant w firmie Hitachi Data Systems Poland.

Serwery Compute Blade stanowią podstawę zintegrowanej platformy dla centrów danych, Hitachi Converged Platform, na którą składają się dodatkowo pamięci masowe i oprogramowanie HDS oraz urządzenia sieciowe innych dostawców. Konwergentna platforma została opracowana i zoptymalizowana pod kątem krytycznych aplikacji, takich jak Microsoft Exchange 2010, SAP HANA, VMware czy Oracle. Zintegrowanie wszystkich komponentów sprzętowych i programowych pozwala wdrożyć aplikacje biznesowe szybciej i z większą przewidywalnością, ograniczając przy tym potrzebę korzystania z kosztownych usług integratorów.

Źródło: Hitachi Data Systems