Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi Compute Blade 2000 i 320 dostępne w Polsce

HitachiHitachi Data Systems Corporation wprowadziła na polski rynek dwa modele serwerów kasetowych klasy korporacyjnej - Hitachi Compute Blade 2000 oraz Hitachi Compute Blade 320 - oferujące wsparcie dla Microsoft Hyper-V i VMware vSphere. Serwery są przeznaczone dla dużych organizacji, takich jak banki, operatorzy telekomunikacyjni czy placówki administracji publicznej.


Otwarta i elastyczna architektura, wysoka wydajność oraz funkcje zapewniające wysoką dostępność sprawiają, że serwery kasetowe Hitachi można z powodzeniem zastosować w zwirtualizowanych środowiskach oraz wymagających aplikacjach działających w chmurze.

Serwer kasetowy Hitachi Compute Blade 2000 dzięki zrównoważonej architekturze pozwala eliminować wąskie gardła w wydajności i przepustowości. Obudowa stelażowa 10U mieści 8 kaset serwerowych. Aby zapewnić elastyczność wejścia-wyjścia, obudowa posiada sześć wnęk na wewnętrzne przełączniki, a także - co jest rzadkością w serwerach kasetowych -16 gniazd na standardowe, niskoprofilowe karty PCI Express 2.0. Dzięki zaawansowanym, wbudowanym mechanizmom niezawodności, dostępności i łatwości serwisowania (RAS) Hitachi Compute Blade 2000 ogranicza ryzyko nieplanowanych przestojów.

Serwer Hitachi Compute Blade 2000 wykorzystuje funkcję partycjonowania logicznego LPAR. W przeciwieństwie do emulatorów, wbudowany mechanizm wirtualizacji nie wpływa na wydajność aplikacji oraz - inaczej niż w innych rozwiązaniach wirtualizacyjnych - nie wymaga dodatkowych komponentów, co zmniejsza łączne koszty użytkowania systemu.

Hitachi Compute Blade 2000 obsługuje dwa modele serwerów kasetowych, które można łączyć w jednej obudowie. Model Basic pozwala na stworzenie dwóch partycji logicznych dołączonych do systemu. Z kolei model Enterprise umożliwia skonfigurowanie nawet 60 partycji logicznych poprzez wbudowaną funkcję partycjonowania logicznego, Microsoft Hyper-V, VMware albo wszystkich trzech w jednym systemie.

Hitachi Compute Blade 320 poza kombinacją wysokiej gęstości upakowania, dużej mocy obliczeniowej i niezawodności, znacznie przekraczającej możliwości serwerów montowanych na stelażu, oferuje również prostotę obsługi. Jest to idealna platforma do konsolidowania aplikacji w brzegowej i aplikacyjnej warstwie korporacyjnego centrum danych.

Hitachi Compute Blade 320 posiada obudowę 6U, mieszczącą nawet 10 modułów kasetowych, przy czym każdy moduł może być napędzany dwoma cztero- lub sześciordzeniowymi procesorami Intel Xeon 5600. W porównaniu z serwerami stelażowymi obudowa serwerów kasetowych Hitachi zapewnia 60-procentową oszczędność miejsca. W przypadku dużych konfiguracji system może pomieścić 70 dwugniazdowych, czterordzeniowych serwerów w standardowym stelażu 42U, tj. 840 rdzeni na jeden stelaż.

Compute Blade 320 jest wyposażony w procesory z serii Intel Xeon 5600, obsługujące technologie Intel Turbo Boost (wydajność na żądanie), Intel Hyper-Threading (przyspieszone wykonywanie aplikacji wielowątkowych) oraz Intel QuickPath (przyspieszony ruch między procesorami a kontrolerami wejścia-wyjścia). Dzięki temu Compute Blade 320 zapewnia wydajność nawet 9-krotnie większą niż serwer jednordzeniowy i 50-procentowe ograniczenie poboru mocy w stanie bezczynności w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.

"Zapotrzebowane na szybki dostęp do informacji z krytycznych aplikacji jest z roku na rok  coraz większe. Hitachi Data Systems dostarcza zintegrowaną platformę, którą firmy mogą wdrożyć szybciej niż w przypadku osobnych komponentów, a co za tym idzie - uzyskać szybszy zwrot z inwestycji. Jest to przy tym alternatywa dla innych, bardziej kosztownych gotowych rozwiązań oferowanych na rynku" - powiedział Marek Toczko, Senior Solutions Consultant w firmie Hitachi Data Systems Poland.

Serwery Compute Blade stanowią podstawę zintegrowanej platformy dla centrów danych, Hitachi Converged Platform, na którą składają się dodatkowo pamięci masowe i oprogramowanie HDS oraz urządzenia sieciowe innych dostawców. Konwergentna platforma została opracowana i zoptymalizowana pod kątem krytycznych aplikacji, takich jak Microsoft Exchange 2010, SAP HANA, VMware czy Oracle. Zintegrowanie wszystkich komponentów sprzętowych i programowych pozwala wdrożyć aplikacje biznesowe szybciej i z większą przewidywalnością, ograniczając przy tym potrzebę korzystania z kosztownych usług integratorów.

Źródło: Hitachi Data Systems
 

Logowanie i rejestracja