Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi Compute Blade 2000 i 320 dostępne w Polsce

HitachiHitachi Data Systems Corporation wprowadziła na polski rynek dwa modele serwerów kasetowych klasy korporacyjnej - Hitachi Compute Blade 2000 oraz Hitachi Compute Blade 320 - oferujące wsparcie dla Microsoft Hyper-V i VMware vSphere. Serwery są przeznaczone dla dużych organizacji, takich jak banki, operatorzy telekomunikacyjni czy placówki administracji publicznej.


Otwarta i elastyczna architektura, wysoka wydajność oraz funkcje zapewniające wysoką dostępność sprawiają, że serwery kasetowe Hitachi można z powodzeniem zastosować w zwirtualizowanych środowiskach oraz wymagających aplikacjach działających w chmurze.

Serwer kasetowy Hitachi Compute Blade 2000 dzięki zrównoważonej architekturze pozwala eliminować wąskie gardła w wydajności i przepustowości. Obudowa stelażowa 10U mieści 8 kaset serwerowych. Aby zapewnić elastyczność wejścia-wyjścia, obudowa posiada sześć wnęk na wewnętrzne przełączniki, a także - co jest rzadkością w serwerach kasetowych -16 gniazd na standardowe, niskoprofilowe karty PCI Express 2.0. Dzięki zaawansowanym, wbudowanym mechanizmom niezawodności, dostępności i łatwości serwisowania (RAS) Hitachi Compute Blade 2000 ogranicza ryzyko nieplanowanych przestojów.

Serwer Hitachi Compute Blade 2000 wykorzystuje funkcję partycjonowania logicznego LPAR. W przeciwieństwie do emulatorów, wbudowany mechanizm wirtualizacji nie wpływa na wydajność aplikacji oraz - inaczej niż w innych rozwiązaniach wirtualizacyjnych - nie wymaga dodatkowych komponentów, co zmniejsza łączne koszty użytkowania systemu.

Hitachi Compute Blade 2000 obsługuje dwa modele serwerów kasetowych, które można łączyć w jednej obudowie. Model Basic pozwala na stworzenie dwóch partycji logicznych dołączonych do systemu. Z kolei model Enterprise umożliwia skonfigurowanie nawet 60 partycji logicznych poprzez wbudowaną funkcję partycjonowania logicznego, Microsoft Hyper-V, VMware albo wszystkich trzech w jednym systemie.

Hitachi Compute Blade 320 poza kombinacją wysokiej gęstości upakowania, dużej mocy obliczeniowej i niezawodności, znacznie przekraczającej możliwości serwerów montowanych na stelażu, oferuje również prostotę obsługi. Jest to idealna platforma do konsolidowania aplikacji w brzegowej i aplikacyjnej warstwie korporacyjnego centrum danych.

Hitachi Compute Blade 320 posiada obudowę 6U, mieszczącą nawet 10 modułów kasetowych, przy czym każdy moduł może być napędzany dwoma cztero- lub sześciordzeniowymi procesorami Intel Xeon 5600. W porównaniu z serwerami stelażowymi obudowa serwerów kasetowych Hitachi zapewnia 60-procentową oszczędność miejsca. W przypadku dużych konfiguracji system może pomieścić 70 dwugniazdowych, czterordzeniowych serwerów w standardowym stelażu 42U, tj. 840 rdzeni na jeden stelaż.

Compute Blade 320 jest wyposażony w procesory z serii Intel Xeon 5600, obsługujące technologie Intel Turbo Boost (wydajność na żądanie), Intel Hyper-Threading (przyspieszone wykonywanie aplikacji wielowątkowych) oraz Intel QuickPath (przyspieszony ruch między procesorami a kontrolerami wejścia-wyjścia). Dzięki temu Compute Blade 320 zapewnia wydajność nawet 9-krotnie większą niż serwer jednordzeniowy i 50-procentowe ograniczenie poboru mocy w stanie bezczynności w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.

"Zapotrzebowane na szybki dostęp do informacji z krytycznych aplikacji jest z roku na rok  coraz większe. Hitachi Data Systems dostarcza zintegrowaną platformę, którą firmy mogą wdrożyć szybciej niż w przypadku osobnych komponentów, a co za tym idzie - uzyskać szybszy zwrot z inwestycji. Jest to przy tym alternatywa dla innych, bardziej kosztownych gotowych rozwiązań oferowanych na rynku" - powiedział Marek Toczko, Senior Solutions Consultant w firmie Hitachi Data Systems Poland.

Serwery Compute Blade stanowią podstawę zintegrowanej platformy dla centrów danych, Hitachi Converged Platform, na którą składają się dodatkowo pamięci masowe i oprogramowanie HDS oraz urządzenia sieciowe innych dostawców. Konwergentna platforma została opracowana i zoptymalizowana pod kątem krytycznych aplikacji, takich jak Microsoft Exchange 2010, SAP HANA, VMware czy Oracle. Zintegrowanie wszystkich komponentów sprzętowych i programowych pozwala wdrożyć aplikacje biznesowe szybciej i z większą przewidywalnością, ograniczając przy tym potrzebę korzystania z kosztownych usług integratorów.

Źródło: Hitachi Data Systems