Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zabezpieczenia klasy korporacyjnej w Iomega StorCenter PX

iomega MCAfeeIomega, będąca własnością EMC, lider w dziedzinie ochrony danych ogłosiła wykorzystanie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise we wszystkich macierzach rodziny Iomega StorCenter PX. Połączenie oprogramowania McAfee działającego bezpośrednio na urządzeniach Iomega PX jest pierwszym rozwiązaniem ochrony urządzeń końcowych klasy enterprise, działającym natywnie w macierzach sieciowych kierowanych na rynek SMB.


Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux umożliwia użytkownikom kompleksową identyfikację i likwidację zagrożeń za pośrednictwem globalnej sieci McAfee oraz korzystanie ze spójnego zestawu funkcji (opcji skanowania) oraz procedur (zarządzanie i raportowanie) znanych z innych produktów rodziny McAfee VirusScan.  Iomega jest jedynym dostawcą urządzeń NAS, z segmentu cenowego poniżej 10 tysięcy dolarów, który zaimplementował technologię VSEL. McAfee VSEL ma być dokładany do produktów Iomega StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012.

"Cieszymy się, że możemy połączyć doświadczenie McAfee w ochronie danych z wiedzą Iomega na temat macierzy sieciowych, wykorzystujących zaawansowane rozwiązania EMC. To unikalne połączenie produktów umożliwia przedsiębiorstwom instalowanie macierzy w sieciach lokalnych i korzystanie z rozwiązań McAfee, których używali i którym zaufali" - powiedział Candace Worley, Senior Vice President i General Manager w Endpoint Security, McAfee.

Zalety technologii VSEL działającej na macierzach serii Iomega StorCenter PX Network Storage:
- Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux, zawsze działające i skanujące w momencie dostępu, zapewnia bezustanną ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.
- Skanowanie z użyciem algorytmów heurystycznych - technologia skanowania McAfee wykorzystuje algorytmy heurystyczne bazujące na wzorcach zachowań w celu identyfikacji i blokowania nowych wersji szkodliwego oprogramowania bez konieczności pobierania sygnatur.
- Skanowanie archiwów - w przeciwieństwie do innych programów antywirusowych oszukiwanych przez wirusy ukryte w plikach archiwalnych funkcja skanowania archiwów wykrywa i blokuje takie zagrożenia.
- Automatyczne aktualizacje - automatyzacja procesu aktualizacji zapewnia, że użytkownik korzysta zawsze z aktualnej wersji oprogramowania. Aktualizacje pobierane są w sposób transparentny dla użytkownika.
- Ochrona międzyplatformowa - oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux zostało zaprojektowane, by sprostać potrzebom współczesnego świata, jak np. heterogenicznym środowiskom. Ochrona przeciw złośliwemu oprogramowaniu McAfee VirusScan Enterprise dla Linux jest skuteczna przeciwko różnym typom złośliwego oprogramowania systemu Windows, które poprzez macierze sieciowe próbują przeniknąć do komputerów z systemem Windows.
- Zdalna administracja - oprogramowanie wykorzystuje do konfiguracji bezpieczny interfejs na bazie przeglądarki oraz panel kontrolny do monitoringu i raportowania. Nie wymaga dodatkowych działań administracyjnych dotyczących serwera.

Iomega StorCenter PX Series
Najnowsza rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX Server Class została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii EMC klasy enterprise. Wykorzystuje nową wersję oprogramowania EMC LifeLine z zaawansowanymi funkcjami obliczeniowymi. Macierze dostępne są z dyskami o pojemności 1TB, 2TB, 3TB, a wkrótce również 4TB z dyskami SATA klasy serwerowej, doskonale nadającymi się do monitoringu wideo.  Macierze sieciowe dostępne są w wersjach od bezdyskowej do urządzeń o pojemności 48TB.

Iomega planuje udostępnienie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise dla Linux na wszystkich produktach rodziny StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012. Urządzenia StorCenter PX wraz z oprogramowaniem będą chronione trzyletnią gwarancją bez dodatkowych opłat. Macierze Iomega StorCenter PX Server Class dostępne będą na całym świecie w sugerowanej cenie od 699 Euro +VAT.

Źródło: Iomega