Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zabezpieczenia klasy korporacyjnej w Iomega StorCenter PX

iomega MCAfeeIomega, będąca własnością EMC, lider w dziedzinie ochrony danych ogłosiła wykorzystanie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise we wszystkich macierzach rodziny Iomega StorCenter PX. Połączenie oprogramowania McAfee działającego bezpośrednio na urządzeniach Iomega PX jest pierwszym rozwiązaniem ochrony urządzeń końcowych klasy enterprise, działającym natywnie w macierzach sieciowych kierowanych na rynek SMB.


Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux umożliwia użytkownikom kompleksową identyfikację i likwidację zagrożeń za pośrednictwem globalnej sieci McAfee oraz korzystanie ze spójnego zestawu funkcji (opcji skanowania) oraz procedur (zarządzanie i raportowanie) znanych z innych produktów rodziny McAfee VirusScan.  Iomega jest jedynym dostawcą urządzeń NAS, z segmentu cenowego poniżej 10 tysięcy dolarów, który zaimplementował technologię VSEL. McAfee VSEL ma być dokładany do produktów Iomega StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012.

"Cieszymy się, że możemy połączyć doświadczenie McAfee w ochronie danych z wiedzą Iomega na temat macierzy sieciowych, wykorzystujących zaawansowane rozwiązania EMC. To unikalne połączenie produktów umożliwia przedsiębiorstwom instalowanie macierzy w sieciach lokalnych i korzystanie z rozwiązań McAfee, których używali i którym zaufali" - powiedział Candace Worley, Senior Vice President i General Manager w Endpoint Security, McAfee.

Zalety technologii VSEL działającej na macierzach serii Iomega StorCenter PX Network Storage:
- Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux, zawsze działające i skanujące w momencie dostępu, zapewnia bezustanną ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu i innym zagrożeniom.
- Skanowanie z użyciem algorytmów heurystycznych - technologia skanowania McAfee wykorzystuje algorytmy heurystyczne bazujące na wzorcach zachowań w celu identyfikacji i blokowania nowych wersji szkodliwego oprogramowania bez konieczności pobierania sygnatur.
- Skanowanie archiwów - w przeciwieństwie do innych programów antywirusowych oszukiwanych przez wirusy ukryte w plikach archiwalnych funkcja skanowania archiwów wykrywa i blokuje takie zagrożenia.
- Automatyczne aktualizacje - automatyzacja procesu aktualizacji zapewnia, że użytkownik korzysta zawsze z aktualnej wersji oprogramowania. Aktualizacje pobierane są w sposób transparentny dla użytkownika.
- Ochrona międzyplatformowa - oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux zostało zaprojektowane, by sprostać potrzebom współczesnego świata, jak np. heterogenicznym środowiskom. Ochrona przeciw złośliwemu oprogramowaniu McAfee VirusScan Enterprise dla Linux jest skuteczna przeciwko różnym typom złośliwego oprogramowania systemu Windows, które poprzez macierze sieciowe próbują przeniknąć do komputerów z systemem Windows.
- Zdalna administracja - oprogramowanie wykorzystuje do konfiguracji bezpieczny interfejs na bazie przeglądarki oraz panel kontrolny do monitoringu i raportowania. Nie wymaga dodatkowych działań administracyjnych dotyczących serwera.

Iomega StorCenter PX Series
Najnowsza rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX Server Class została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii EMC klasy enterprise. Wykorzystuje nową wersję oprogramowania EMC LifeLine z zaawansowanymi funkcjami obliczeniowymi. Macierze dostępne są z dyskami o pojemności 1TB, 2TB, 3TB, a wkrótce również 4TB z dyskami SATA klasy serwerowej, doskonale nadającymi się do monitoringu wideo.  Macierze sieciowe dostępne są w wersjach od bezdyskowej do urządzeń o pojemności 48TB.

Iomega planuje udostępnienie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise dla Linux na wszystkich produktach rodziny StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012. Urządzenia StorCenter PX wraz z oprogramowaniem będą chronione trzyletnią gwarancją bez dodatkowych opłat. Macierze Iomega StorCenter PX Server Class dostępne będą na całym świecie w sugerowanej cenie od 699 Euro +VAT.

Źródło: Iomega