Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Po usługi chmurowe zgłoś cię do Cloud Brokera

Focus TelecomRaporty i prognozy rynku IT są dla chmury obliczeniowej bardzo korzystne. Tendencja do przechodzenia na usługi w modelu cloud computing jest widoczna i wynika z coraz większej wiedzy o tej technologii oraz świadomości jej zalet. W związku z tym do Polski wkracza funkcja doradcy w zakresie usług w chmurze, znanego na Zachodzie jako Cloud Broker.


Ze względu na różnice potrzeb i oczekiwań klientów zależne od wielkości firmy, ilości zatrudnionych pracowników i innych czynników, rozwiązania chmurowe muszą być dobierane z największą precyzją.

Zatem gdzie szukać usług w chmurze, które będą dokładną odpowiedzią na nasze potrzeby? Jedna droga prowadzi bezpośrednio do dostawcy usług, wymaga ona jednak dokładnego researchu rynkowego - konieczności porównania ofert różnych firm pod względem kosztów czy oferowanych funkcjonalności.

W tym przypadku z pomocą może przyjść Cloud Broker - pośrednik w sprzedaży rozwiązań w modelu chmurowym, osoba posiadająca odpowiednią wiedzę o tym sektorze rynku IT oraz znająca oferty różnych dostawców.

Gartner, firma analityczna, definiuje Cloud Brokera m.in. jako pośredniego dostawcę rozwiązań cloud computing. Jego rola koncentruje się głównie na kompleksowej pomocy i doradztwie w wyborze najlepszej z możliwych ofert rynkowych.

"W gronie partnerów Focus Telecom Polska są firmy, które już dzisiaj z powodzeniem można nazwać Cloud Brokerami. To pośrednicy w wyborze rozwiązań w modelu cloud computing, współpracujący z kilkoma dostawcami rozwiązań IT w chmurze. Zamierzamy posługiwać się pojęciem Cloud Broker w kontaktach z naszymi obecnymi i przyszłymi partnerami, których grono stale się powiększa. Szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia pośredników mogą okazać się szkolenia poświęcone nowościom rynku IT, które regularnie przeprowadzamy" - mówi Monika Jóźwiak, Kierownik Sprzedaży Pośredniej Focus Telecom Polska.

Cloud brokering wydaje się być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na bardzo zindywidualizowane rozwiązania oparte o chmurę obliczeniową. Gwarantując fachową pomoc z zakresu nowych technologii, ten rodzaj pośrednictwa znacznie odciąża przedstawicieli firm z konieczności zaawansowanej znajomości niezwykle dynamicznego rynku IT. Czy ten model doradztwa stanie się równie popularny co jego odpowiedniki w branży finansowej czy nieruchomości? "Myślę, że właśnie w takim kierunku zmierza rynek rozwiązań chmurowych. Już wkrótce liczba dostawców usług w modelu cloud computing wzrośnie na tyle, że firmy świadczące usługi cloud brokeringu będą miały pełne ręce roboty. To świetny pomysł na biznes, a rozpoczynając go już teraz można nadać kierunek jego rozwoju w Polsce" - wyjaśnia Monika Jóźwiak.
 
Źródło: Focus Telecom Polska