Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel vOPS Server Standard 5.0

VKernelFirma VKernel, spółka zależna od Quest Software, dostawca rozwiązań do zarządzania wydajnością zwirtualizowanych centrów danych i środowisk cloud computing, poinformowała o wydaniu VKernel vOPS Server Standard 5.0.


VKernel vOPS Server jest rozwiązaniem zbudowanym na bazie VKernel vOperations Suite (znanym wcześniej pod nazwą Capacity Management Suite), pomagającym w analizie wydajności, wykrywaniu i naprawie problemów z maszynami wirtualnymi, optymalizacji infrastruktury centrów danych. Rozwiązanie nie tylko identyfikuje przyczyny problemów ale sugeruje kroki naprawcze, które mogą zostać automatycznie wdrożone.

W nowej wersji rozwiązania szczególny nacisk został położony na nowe funkcje w zakresie automatyzacji zadań. Wprowadzono bardzo interesującą funkcjonalność pozwalającą na automatyczne wdrażanie maszyn wirtualnych w oparciu o rezerwację zdolności produkcyjnych środowiska.

vOPS Server 5.0 posiada również nowy moduł Change Analyzer, zbierający, analizujący i archiwizujący wszystkie potrzebne dane do automatycznej oceny ryzyka, związane ze zmianami środowiska, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiej likwidacji wszelkich zmian.

Z kolei funkcja Configuration Management Capabilities pozwala na śledzenie zmian w obrębie maszyn wirtualnych, porównywanie ich między sobą oraz analizę wpływu zmian na wydajność środowiska.

Ponad to Quick Start Dashboard, jest panelem kierowanym dla początkujących administratorów, dającym możliwość szybkiego dostępu do najistotniejszych funkcji.

vOPS Server 5.0 udostępnia również funkcjonalność wglądu w to kto i kiedy wprowadził zmiany. Z pewnością zostanie ona przyjęta z dużym entuzjazmem przez środowiska zarządzane przez wielu administratorów.

Ulepszenia także obejmują moduł Chargeback, pozwalający na analizę i generowanie raportów kosztowych dla użytkowników końcowych, obejmujących wykorzystanie mocy obliczeniowej.

30-dniowa wersja testowa vOPS Server Standard 5.0 jest dostępna do pobrania na stronie VKernel. Rozwiązanie dostępne jest w cenie 549 USD/socket.