Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel vOPS Server Standard 5.0

VKernelFirma VKernel, spółka zależna od Quest Software, dostawca rozwiązań do zarządzania wydajnością zwirtualizowanych centrów danych i środowisk cloud computing, poinformowała o wydaniu VKernel vOPS Server Standard 5.0.


VKernel vOPS Server jest rozwiązaniem zbudowanym na bazie VKernel vOperations Suite (znanym wcześniej pod nazwą Capacity Management Suite), pomagającym w analizie wydajności, wykrywaniu i naprawie problemów z maszynami wirtualnymi, optymalizacji infrastruktury centrów danych. Rozwiązanie nie tylko identyfikuje przyczyny problemów ale sugeruje kroki naprawcze, które mogą zostać automatycznie wdrożone.

W nowej wersji rozwiązania szczególny nacisk został położony na nowe funkcje w zakresie automatyzacji zadań. Wprowadzono bardzo interesującą funkcjonalność pozwalającą na automatyczne wdrażanie maszyn wirtualnych w oparciu o rezerwację zdolności produkcyjnych środowiska.

vOPS Server 5.0 posiada również nowy moduł Change Analyzer, zbierający, analizujący i archiwizujący wszystkie potrzebne dane do automatycznej oceny ryzyka, związane ze zmianami środowiska, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiej likwidacji wszelkich zmian.

Z kolei funkcja Configuration Management Capabilities pozwala na śledzenie zmian w obrębie maszyn wirtualnych, porównywanie ich między sobą oraz analizę wpływu zmian na wydajność środowiska.

Ponad to Quick Start Dashboard, jest panelem kierowanym dla początkujących administratorów, dającym możliwość szybkiego dostępu do najistotniejszych funkcji.

vOPS Server 5.0 udostępnia również funkcjonalność wglądu w to kto i kiedy wprowadził zmiany. Z pewnością zostanie ona przyjęta z dużym entuzjazmem przez środowiska zarządzane przez wielu administratorów.

Ulepszenia także obejmują moduł Chargeback, pozwalający na analizę i generowanie raportów kosztowych dla użytkowników końcowych, obejmujących wykorzystanie mocy obliczeniowej.

30-dniowa wersja testowa vOPS Server Standard 5.0 jest dostępna do pobrania na stronie VKernel. Rozwiązanie dostępne jest w cenie 549 USD/socket.
 

Logowanie i rejestracja