Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel vOPS Server Standard 5.0

VKernelFirma VKernel, spółka zależna od Quest Software, dostawca rozwiązań do zarządzania wydajnością zwirtualizowanych centrów danych i środowisk cloud computing, poinformowała o wydaniu VKernel vOPS Server Standard 5.0.


VKernel vOPS Server jest rozwiązaniem zbudowanym na bazie VKernel vOperations Suite (znanym wcześniej pod nazwą Capacity Management Suite), pomagającym w analizie wydajności, wykrywaniu i naprawie problemów z maszynami wirtualnymi, optymalizacji infrastruktury centrów danych. Rozwiązanie nie tylko identyfikuje przyczyny problemów ale sugeruje kroki naprawcze, które mogą zostać automatycznie wdrożone.

W nowej wersji rozwiązania szczególny nacisk został położony na nowe funkcje w zakresie automatyzacji zadań. Wprowadzono bardzo interesującą funkcjonalność pozwalającą na automatyczne wdrażanie maszyn wirtualnych w oparciu o rezerwację zdolności produkcyjnych środowiska.

vOPS Server 5.0 posiada również nowy moduł Change Analyzer, zbierający, analizujący i archiwizujący wszystkie potrzebne dane do automatycznej oceny ryzyka, związane ze zmianami środowiska, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiej likwidacji wszelkich zmian.

Z kolei funkcja Configuration Management Capabilities pozwala na śledzenie zmian w obrębie maszyn wirtualnych, porównywanie ich między sobą oraz analizę wpływu zmian na wydajność środowiska.

Ponad to Quick Start Dashboard, jest panelem kierowanym dla początkujących administratorów, dającym możliwość szybkiego dostępu do najistotniejszych funkcji.

vOPS Server 5.0 udostępnia również funkcjonalność wglądu w to kto i kiedy wprowadził zmiany. Z pewnością zostanie ona przyjęta z dużym entuzjazmem przez środowiska zarządzane przez wielu administratorów.

Ulepszenia także obejmują moduł Chargeback, pozwalający na analizę i generowanie raportów kosztowych dla użytkowników końcowych, obejmujących wykorzystanie mocy obliczeniowej.

30-dniowa wersja testowa vOPS Server Standard 5.0 jest dostępna do pobrania na stronie VKernel. Rozwiązanie dostępne jest w cenie 549 USD/socket.