Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery HP ProLiant Gen8

HPHP rozszerza ofertę serwerów HP ProLiant ósmej generacji (Gen8) o nowe urządzenia - zaprojektowane z myślą o obsłudze wirtualizacji, baz danych i aplikacji wymagających wysokiej wydajności - zapewniające łatwiejszy serwis, i ograniczenie przestojów w centrum przetwarzania danych.


Serwery HP ProLiant Gen8 i rozszerzone programy HP pomagają klientom przekształcić odseparowane technologie w wydajną, automatyczną infrastrukturę IT. Pozwala ona skrócić czas  prac serwisowych nawet o 30 dni rocznie i przeznaczyć zaoszczędzony czas na opracowywanie innowacji wspierających rozwój firmy.

Rozszerzona oferta serwerów HP ProLiant Gen8 obejmuje urządzenia wyposażone w najnowsze procesory AMD Opteron z serii 6200 oraz Intel Xeon z rodzin E5-2400 i E5-4600. Opcjonalne udoskonalone akceleratory wejścia-wyjścia HP PCIe Gen2, redukują opóźnienia w dostępie do danych, oraz zwiększają tempo działania aplikacji i przebiegu cykli obliczeniowych.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów, HP oferuje nowe serwery HP ProLiant Gen8 (stelażowe, wolnostojące i typu blade) z procesorami Intel Xeon z serii E5-2400:
• HP ProLiant DL360e Gen8 - serwer w obudowie stelażowej 1U, który zapewnia łatwiejszy serwis i sprawdzi się w firmie każdej wielkości;
• HP ProLiant DL380e Gen8 - serwer w obudowie stelażowej 2U, który oferuje większą moc obliczeniową i pojemność pamięci masowej z myślą o aplikacjach uruchamianych w centrum przetwarzania danych;
• HP ProLiant ML350e Gen8 - dwuprocesorowy serwer wolnostojący z możliwością rozbudowy, który udostępnia biurom zdalnym i oddziałom terenowym wydajność klasy korporacyjnej;
• HP ProLiant BL420c Gen8 - serwer typu blade, idealny dla firm średniej wielkości i klientów przykładających dużą wagę do ceny, który ułatwia zarządzanie aplikacjami wymagającymi wysokiej dostępności i wydajności.

HP rozszerza też ofertę serwerów HP ProLiant Gen8 o urządzenia z procesorem AMD Opteron z serii 6200, zaprojektowanych z myślą o obsłudze wirtualizacji, baz danych i aplikacji wymagających wysokiej wydajności:
• HP ProLiant DL385p - wydajny serwer w obudowie stelażowej 2U
• HP ProLiant BL465c Gen8 - pierwszy serwer typu blade z 2000 rdzeni na stelaż

Rodzina skalowalnych serwerów HP ProLiant będzie też oferować obsługę procesora Intel Xeon E5-4600 w nowych obudowach stelażowych i serwerach typu blade o zoptymalizowanej gęstości upakowania. Pojawią się one na rynku latem.  

HP współpracuje też z czołowymi światowymi producentami oprogramowania, takimi jak Microsoft Corp., Red Hat, SAP i VMware, aby zapewnić serwerom HP ProLiant Gen8 najlepsze wyniki w branżowych testach wydajnościowych. Szczegóły dotyczące tych rewolucyjnych testów są dostępne na stronie: http://h18004.www1.hp.com/products/servers/benchmarks/index.html.

HP zaprezentował również nowe rozwiązania finansowe i usługi pomocy technicznej oraz program partnerski - inicjatywę HP ProActive Insight Architecture Alliance, w ramach której czołowi producenci technologii podejmują wspólne starania, aby wyeliminować realizowane ręcznie zadania serwisowe i znacznie zwiększyć wydajność ośrodków obliczeniowych.

Aby pomóc klientom przyspieszyć wdrożenie i maksymalnie wykorzystać ich inwestycję w serwery HP, dział usług edukacyjnych HP (HP Education Services) udostępnia kurs prezentujący możliwości i technologiczne aspekty serwerów ProLiant Gen8 („ProLiant Gen8 Capabilities and Technologies”).

Nowe platformy HP ProLiant Gen8 będą dostępne za pośrednictwem HP i jego partnerów handlowych na całym świecie od czerwca 2012 r. Ceny będą wynosić od 1600 do 3500 USD w zależności od modelu i konfiguracji.

ŹródłO: HP