Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Technologia HP Virtual Application Networks

HPHP zaprezentował technologię, która umożliwia automatyczne konfiguracje aplikacji, sieci oraz użytkowników bez konieczności wykonywania tych czynności niezależnie i ręcznie. Co pozwala na wdrożenie aplikacji w ciągu kilku minut.


HP współpracuje z firmą F5, liderem w dziedzinie rozwiązań sieciowych do udostępniania aplikacji (Application Delivery Networking - ADN). Partnerzy wspólnie oferują pierwsze w branży rozwiązania umożliwiające konwergentną konfigurację aplikacji i sieci. Pozwala to na zarządzanie aplikacjami za pomocą jednej konsoli HP Intelligent Management Center i daje klientom możliwość zapewnienia odpowiedniej szybkości i elastyczności oraz bezpieczeństwa, zgodnie z wymaganiami przetwarzania w chmurze.

Rozwiązania te są oparte na integracji technologii HP Virtual Application Networks, która wirtualizuje sieci i automatyzuje procesy konfiguracji oraz technologii F5 ADN, która robi to samo w odniesieniu do konfiguracji aplikacji.

Wdrażanie aplikacji w typowym centrum przetwarzania danych wymaga miesięcy ręcznego konfigurowania kolejnych urządzeń w kilku warstwach infrastruktury sieci. Podobnie aplikacje wymagają wielotygodniowego konfigurowania szczegółów, takich jak profile połączeń użytkowników z urządzeniami należącymi do firmy i do pracowników. Implementacja typowej sieci centrum przetwarzania danych może wymagać ręcznego wprowadzenia ponad 250 000 wierszy poleceń i wykonania ponad 100 000 kroków konfigurowania aplikacji. Dodatkowo procesy przeprowadzane ręcznie są podatne na błędy które dodatkowo mogą się nawarstwiać w wyniku długotrwałego procesu tworzenia centrum przetwarzania.

Ponieważ branża IT w coraz większym stopniu przechodzi na przetwarzanie w chmurze i w innych dynamicznych środowiskach obliczeniowych, procesy ręcznego konfigurowania sieci i aplikacji za pomocą wiersza poleceń szybko stają się przestarzałe.

"Informatyka powinna nadążać za tempem rozwoju firmy, ale przestarzałe procedury konfigurowania aplikacji, sieci i użytkowników tworzą bariery, które uniemożliwiają osiągnięcie tej elastyczności. Dzięki technologii HP Virtual Application Networks i naszej współpracy z F5, klienci będą mogli zwirtualizować i zautomatyzować cały proces konfiguracji — od aplikacji po sieć i użytkownika - w oparciu o zarządzanie sterowane regułami. Pozwoli im to wdrażać aplikacje u użytkowników w ciągu minut, a nie tygodni czy miesięcy" - powiedziała Bethany Mayer, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań sieciowych HP (HP Networking).

Transformacja branży za pomocą technologii HP Virtual Application Networks i F5 ADN
Technologia HP Virtual Application Networks daje przedsiębiorstwom zwirtualizowany, kompleksowy obraz sieci i umożliwia im przekształcenie sztywnej, statycznej sieci korporacyjnej w programowalną sieć wirtualną wykorzystywaną przez wiele podmiotów i rozpoznającą aplikacje. Technologia HP Virtual Application Networks, wykorzystująca nowe technologie sieciowe, takie jak OpenFlow, używa szablonów, za pomocą których określa wymagania dotyczące udostępniania aplikacji i wprowadza zautomatyzowane, oparte na politykach podejście do konfiguracji sieci.

Rozwiązania F5 ADN umożliwiają klientom zarządzanie udostępnianiem aplikacji w obrębie całej infrastruktury informatycznej przedsiębiorstwa. Pozwala to na skalowanie aplikacji i dostosowywanie ich do potrzeb biznesowych oraz gwarantuje ich bezpieczeństwo, szybkość i dostępność. Rozwiązania F5 ADN tworzą dynamiczną infrastrukturę, która znacznie poprawia wydajność i dostępność maszyn fizycznych i wirtualnych, co usprawnia zarządzanie udostępnianiem aplikacji na wielu urządzeniach.  

HP i F5 dostarczają przetestowane, zweryfikowane rozwiązania do wdrażania Microsoft Exchange 2010, wirtualizacji serwerów i odtwarzania w przypadku awarii w skali całego przedsiębiorstwa w ciągu  kilku minut. Ponadto zwiększają one dziesięciokrotnie mobilność maszyn wirtualnych. Daje to przedsiębiorstwom następujące korzyści:
• Krótszy czas pobierania plików przez użytkowników, zmniejszenie ilości spamu o 70 procent, zwiększenie efektywności administratora nawet o 33 procent oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla Microsoft Exchange 2010 w całej sieci
• Uwolnienie do 40 procent zasobów serwera i zwiększenie gęstości maszyn wirtualnych o 60 procent oraz nawet trzykrotne zwiększenie szybkości aplikacji przy wirtualizacji serwerów
• Skrócenie czasu przeniesienia maszyny wirtualnej pomiędzy centrami przetwarzania danych przy odtwarzaniu po awarii z 20 minut do 38 sekund

Poprawa zarządzania BYOD w całym przedsiębiorstwie
Prawie 60 procent przedsiębiorstw nie jest pewnych urządzeń połączonych z ich siecią. HP i F5 upraszczają zarządzanie urządzeniami prywatnymi używanymi do pracy (bring-your-own-device - BYOD) dostarczając rozwiązania, które łączą w sobie uwierzytelnianie użytkowników i urządzeń oraz kontrolę dostępu do aplikacji.

Nowe rozwiązanie HP BYOD współpracuje z technologią F5 ADN, co pozwala ujednolicić logowanie, konfigurowanie i monitorowanie urządzeń użytkowników w sieci przedsiębiorstwa oraz kontrolować dostęp do aplikacji w całym przedsiębiorstwie za pomocą jednej platformy zarządzania.

Źródło: HP