Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

NVIDIA jako pierwsza na świecie wprowadza wirtualizację GPU

NvidiaPodczas konferencji GPU Technology Conference (GTC), NVIDIA zaprezentowała NVIDIA VGX Platform, technologię dzięki której hypervisor może obsłużyć pięciokrotnie większą liczbę użytkowników, z obsługą efektów graficznych i wydajnością procesora graficznego, dzięki którym środowisk wirtualne nie ustępują stacjom fizycznym.


NVIDIA VGX funkcjonująca w centrum danych zapewni pracownikom przedsiębiorstw dostęp do komputera PC w chmurze za pomocą dowolnego urządzenia - terminala, laptopa, tabletu lub smartfona - i dowolnego systemu operacyjnego. Środowisko wirtualne akcelerowane przez technologię VGX cechuje wyjątkowa płynność i obsługa pełnej gamy aplikacji, które do tej pory można było uruchomić wyłącznie na fizycznym komputerze PC. Dzięki funkcjom zarządzania maszynami wirtualnymi oraz niskiemu czasowi reakcji zdalnego pulpitu, rozwiązanie umożliwia pracę z narzędziami do modelowania 3D i symulacji, które dotychczas były zbyt wymagające jak na możliwości dotychczasowych środowisk VDI.

Implementacja platformy VGX w sieciach korporacyjnych umożliwia bezproblemowe wdrożenie strategii BYOD (Bring Your Own Device), zakładającej możliwość obsługi osobistych urządzeń użytkowników w ich miejscu pracy. Dzięki temu każde z tych urządzeń może obsłużyć zwirtualizowany desktop z taką samą funkcjonalnością, jak tradycyjny komputer biurkowy. Ponad to platforma znacznie zmniejsza koszty infrastruktury IT, zwiększając bezpieczeństwo danych i minimalizując złożoność centrum danych.

Technologia NVIDIA VGX została zbudowana na bazie trzech kluczowych, przełomowych technologii:
• Karty NVIDIA GVX - zaprojektowanej z myślą o obsłudze dużej liczby użytkowników i energooszczędności, montowanych w standardowych gniazdach PCI Express płyt serwerowych. Pierwsza dostępna karta VGX firmy NVIDIA jest wyposażona w cztery procesory graficzne i 16 GB pamięci.
• NVIDIA VGX GPU Hypervisor - warstwy programowej, która integruje się z komercyjnymi hypervisorami, takimi jak Citrix XenServer, umożliwiając wirtualizowanie i współdzielenie GPU.
• NVIDIA User Selectable Machines (USM) – funkcji zarządzania, dzięki której firmy mogą skonfigurować funkcje graficzne środowiska wirtualnego dla każdego użytkownika sieci z osobna, dostosowując je do ich potrzeb. Dzięki standardowi USM użytkownicy środowisk VDI mają możliwość modelowania 3D i wykonywanie projektów inżynieryjnych na procesorach graficznych NVIDIA Quadro lub NVIDIA NVS.

Serwer wyposażony w kartę NVIDIA VGX może obsłużyć do 100 użytkowników jednocześnie, znacznie zwiększając gęstość użytkowników na serwerach w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami wirtualnych pulpitów (VDI).

"Technologia obsługi procesora graficznego w chmurze oparta na architekturze Kepler całkowicie odmienia zasady obsługi komputerów w oparciu o model cloud computing. Procesor graficzny stał się nieodzownym elementem komputera. To najważniejsza część zestawu komputerowego dla gracza. Jest to również niezbędne narzędzie cyfrowego warsztatu artysty. Procesor graficzny jest również niezbędny w urządzeniach dotykowych, gdzie zapewnia wyjątkową płynność obsługi i wspaniałe efekty graficzne. GPU w chmurze zapewni wyjątkowe wrażenia użytkownikom, chcącym pracować zdalnie oraz graczom, którzy będą mogli zdalnie grać na swoim komputerze PC lub konsoli' - mówi Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA.

Podczas prezentacji najnowszych technologii na konferencji GTC, do prezesa firmy NVIDIA dołączyli przedstawiciele kluczowych partnerów współpracujących z firmą NVIDIA nad rozwojem technologii chmurowej: David Yen, dyrektor generalny i starszy wiceprezes działu centrów danych firmy Cisco; Brad Peterson, strateg ds. technologii w firmie Citrix; Sumit Dhawan, wiceprezes i dyrektor generalny Citrix; David Perry, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Gaikai oraz Grady Cofer, kierownik ds. efektów specjalnych firmy Industrial Light and Magic.