Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

NVIDIA jako pierwsza na świecie wprowadza wirtualizację GPU

NvidiaPodczas konferencji GPU Technology Conference (GTC), NVIDIA zaprezentowała NVIDIA VGX Platform, technologię dzięki której hypervisor może obsłużyć pięciokrotnie większą liczbę użytkowników, z obsługą efektów graficznych i wydajnością procesora graficznego, dzięki którym środowisk wirtualne nie ustępują stacjom fizycznym.


NVIDIA VGX funkcjonująca w centrum danych zapewni pracownikom przedsiębiorstw dostęp do komputera PC w chmurze za pomocą dowolnego urządzenia - terminala, laptopa, tabletu lub smartfona - i dowolnego systemu operacyjnego. Środowisko wirtualne akcelerowane przez technologię VGX cechuje wyjątkowa płynność i obsługa pełnej gamy aplikacji, które do tej pory można było uruchomić wyłącznie na fizycznym komputerze PC. Dzięki funkcjom zarządzania maszynami wirtualnymi oraz niskiemu czasowi reakcji zdalnego pulpitu, rozwiązanie umożliwia pracę z narzędziami do modelowania 3D i symulacji, które dotychczas były zbyt wymagające jak na możliwości dotychczasowych środowisk VDI.

Implementacja platformy VGX w sieciach korporacyjnych umożliwia bezproblemowe wdrożenie strategii BYOD (Bring Your Own Device), zakładającej możliwość obsługi osobistych urządzeń użytkowników w ich miejscu pracy. Dzięki temu każde z tych urządzeń może obsłużyć zwirtualizowany desktop z taką samą funkcjonalnością, jak tradycyjny komputer biurkowy. Ponad to platforma znacznie zmniejsza koszty infrastruktury IT, zwiększając bezpieczeństwo danych i minimalizując złożoność centrum danych.

Technologia NVIDIA VGX została zbudowana na bazie trzech kluczowych, przełomowych technologii:
• Karty NVIDIA GVX - zaprojektowanej z myślą o obsłudze dużej liczby użytkowników i energooszczędności, montowanych w standardowych gniazdach PCI Express płyt serwerowych. Pierwsza dostępna karta VGX firmy NVIDIA jest wyposażona w cztery procesory graficzne i 16 GB pamięci.
• NVIDIA VGX GPU Hypervisor - warstwy programowej, która integruje się z komercyjnymi hypervisorami, takimi jak Citrix XenServer, umożliwiając wirtualizowanie i współdzielenie GPU.
• NVIDIA User Selectable Machines (USM) – funkcji zarządzania, dzięki której firmy mogą skonfigurować funkcje graficzne środowiska wirtualnego dla każdego użytkownika sieci z osobna, dostosowując je do ich potrzeb. Dzięki standardowi USM użytkownicy środowisk VDI mają możliwość modelowania 3D i wykonywanie projektów inżynieryjnych na procesorach graficznych NVIDIA Quadro lub NVIDIA NVS.

Serwer wyposażony w kartę NVIDIA VGX może obsłużyć do 100 użytkowników jednocześnie, znacznie zwiększając gęstość użytkowników na serwerach w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami wirtualnych pulpitów (VDI).

"Technologia obsługi procesora graficznego w chmurze oparta na architekturze Kepler całkowicie odmienia zasady obsługi komputerów w oparciu o model cloud computing. Procesor graficzny stał się nieodzownym elementem komputera. To najważniejsza część zestawu komputerowego dla gracza. Jest to również niezbędne narzędzie cyfrowego warsztatu artysty. Procesor graficzny jest również niezbędny w urządzeniach dotykowych, gdzie zapewnia wyjątkową płynność obsługi i wspaniałe efekty graficzne. GPU w chmurze zapewni wyjątkowe wrażenia użytkownikom, chcącym pracować zdalnie oraz graczom, którzy będą mogli zdalnie grać na swoim komputerze PC lub konsoli' - mówi Jen-Hsun Huang, prezes i dyrektor generalny firmy NVIDIA.

Podczas prezentacji najnowszych technologii na konferencji GTC, do prezesa firmy NVIDIA dołączyli przedstawiciele kluczowych partnerów współpracujących z firmą NVIDIA nad rozwojem technologii chmurowej: David Yen, dyrektor generalny i starszy wiceprezes działu centrów danych firmy Cisco; Brad Peterson, strateg ds. technologii w firmie Citrix; Sumit Dhawan, wiceprezes i dyrektor generalny Citrix; David Perry, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Gaikai oraz Grady Cofer, kierownik ds. efektów specjalnych firmy Industrial Light and Magic.

 

Logowanie i rejestracja