Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Badanie VMware Global Cloud Adoption 2012

VMwareZ badania VMware Global Cloud Adoption 2012, przeprowadzonego w imieniu VMware przez IDG Research Services wśród osób podejmujących decyzje w zakresie IT, wynika że europejskie przedsiębiorstwa przeznaczą jedną trzecią budżetu na przetwarzanie w chmurze, modernizując istniejącą infrastrukturę technologiczną.


Badania VMware nad chmurowym przetwarzaniem danych pokazują wczesne inwestycje we wdrożenia chmur prywatnych oraz potrzebę inwestycji w zarządzanie systemami i bezpieczeństwo w celu przyspieszenia transformacji środowisk IT

Respondenci z regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) wskazali, że w ciągu następnych 18 miesięcy zamierzają przeznaczyć niemal jedną trzecią rocznego budżetu IT na przetwarzanie w chmurze.

Z badań, w których przeanalizowano poglądy liderów IT zaangażowanych w proces nabywania rozwiązań chmurowych w siedmiu krajach EMEA, wynika, że organizacje przeznaczają 31 proc. budżetu IT na rozwiązania chmurowe (w porównaniu z 26 proc. w 2010 r.), dążąc do stworzenia bardziej elastycznego, produktywnego i połączonego siecią przedsiębiorstwa. Zdecydowana większość (84 proc.) przedsiębiorstw w regionie EMEA uważa przewarzanie danych w chmurze za priorytetowe, a ponad połowa (56 proc.) nada mu krytyczny albo wysoki priorytet w ciągu następnych 18 miesięcy.

Jeśli chodzi o pracę w chmurze, większość odbywa się w chmurach prywatnych (54 proc.), 24 proc. w publicznych, a 22 proc. w hybrydowych (kiedy przedsiębiorstwa wykorzystują zarówno prywatne, jak i publiczne środowiska chmurowe). Wirtualizacja jest nadal postrzegana jako kluczowa technologia przez zwolenników chmury: respondenci, którzy wdrożyli chmurowe przetwarzanie danych w skali działu lub całego przedsiębiorstwa, są znacznie bardziej skłonni postrzegać wirtualizację jako siłę napędową rozwiązań chmurowych (81 proc. kontra 68 proc.).

Pomimo powszechnej opinii, że przetwarzanie danych w chmurze reprezentuje bardziej elastyczne podejście do IT, organizacje z regionu EMEA nadal pozostają w tyle, jeśli chodzi o wdrażanie rozwiązań do zarządzania chmurą. W porównaniu ze światową średnią różnica wynosi przynajmniej 10 proc., jak w przypadku zarządzania na poziomie usług (42 proc. w regionie EMEA i 51 proc. globalnie); widoczności kosztów i zarządzania finansowego (36 proc. i 47 proc.); oraz zautomatyzowanego przywracania po awarii (30 proc. i 42 proc.). Ponadto obawy budzi kontrola nad danymi i bezpieczeństwo: 52 proc. organizacji z regionu EMEA twierdzi, że bezpieczeństwo jest podstawową przeszkodą dla wdrożenia chmury.

"Chmura to już nie tylko cięcie kosztów i zastosowania peryferyjne. Przedsiębiorstwa zmieniają swoje poglądy na infrastrukturę IT, a chmura jest katalizatorem tej zmiany. Upowszechnianie się rozwiązań chmurowych prowadzi do potrzeby ściślejszej kontroli oraz bardziej rygorystycznego zarządzania, zwłaszcza kiedy coraz większą popularność zdobywa model chmury hybrydowej" - powiedział Joe Baguley, główny technolog chmurowy w VMware EMEA.

Globalne badania VMware zostały przeprowadzone w lutym i marcu 2012 r. wśród 1128 osób podejmujących decyzje w zakresie IT.

"Duże firmy i korporacje coraz częściej sięgają po usługi Cloud Computing w połączeniu z usługami sieci korporacyjnych WAN. Oznacza to również zmianę w definicji chmury prywatnej, która nie musi się już znajdować w lokalizacji klienta, aby gwarantować bezpieczeństwo. Okazuje się, że obecnie jednym z głównych czynników mających wpływ na wykorzystanie chmury obliczeniowej przez duże firmy, nie jest obawa o techniczne aspekty usługi, a zmiana w sposobie myślenia o tym gdzie znajdują się dane. Przełamanie w tym obszarze przyczyni się do znacznie większej adaptacji usług Cloud Computing, szczególnie wśród dużych firm" - powiedział Paweł Pytlakowski, Group Product Manager w GTS Central Europe świadczącej usługi chmurowe z wykorzystaniem rozwiązań VMware.

6 najważniejszych dla przedsiębiorstw z regionu EMEA zalet przetwarzania w chmurze:
1. Zwiększenie produktywności IT: 41%
2. Zwiększenie elastyczności biznesowej: 36%
3. Zwiększenie mocy obliczeniowej/dostępności (centrum danych, pamięć masowa itd.): 35%
4. Ograniczenie zasobów związanych z zarządzaniem i konserwacją środowisk IT: 34%
4. Zwiększenie kontroli IT (ex aequo na czwartym miejscu): 34%
5. Ograniczenie inwestycji w infrastrukturę IT: 33%

5 najważniejszych w regionie EMEA przeszkód dla przetwarzania w chmurze:
1. Obawy o bezpieczeństwo: 52%
2. Utrata kontroli nad danymi: 41%
3. Obawy o wydajność/niezawodność: 25%
4. Niekompatybilne technologie: 23%
5. Brak kontroli nad obciążeniami roboczymi w chmurze zewnętrznej: 19%

Źródło: VMware