Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix przedstawia korporacyjną strategię mobilności

CitrixNa konferencji Citrix Synergy, która w ub. tygodniu odbyła się w San Francisco, Citrix przedstawił swoją strategię na rzecz mobilnego przedsiębiorstwa. Głównym jej założeniem jest oparcie się na czterech głównych filarach, stanowiących podstawę funkcjonowania każdej firmy: ludziach, danych, aplikacjach i urządzeniach.


Szeroka gama osobistych rozwiązań chmurowych ma zapewnić pracownikom swobodę i elastyczność, a przedsiębiorstwom - bezpieczeństwo i kontrolę. Nowe rozwiązania ułatwią firmom przejście na bardziej mobilny model, umożliwiając pracownikom bezpieczne interakcje z dowolną kombinacją ludzi, danych, aplikacji oraz urządzeń i pozwolą połączyć je w zintegrowaną całość.

Ludzie
Mobilna strategia korporacyjna Citrix zaczyna się od umożliwienia ludziom pracy w dowolnej lokalizacji, w dowolnym zespole i na każdym urządzeniu. Aby to osiągnąć firma zapowiedziała rozwiązanie GoToMeeting HDFaces dla iPada, które łączy konferencje wideo i audio oraz udostępnianie ekranu w jednej zintegrowanej aplikacji dla pracowników mobilnych.

Mobilny styl pracy wymaga też nowego podejścia do pracy zespołowej. W odpowiedzi na potrzeby rynku, firma przedstawiła także pierwsze rozwiązanie opracowane przez niedawno przejętą firmę Podio. Nowe rozwiązanie Citrix Podio to zaawansowana platforma do chmurowej pracy zespołowej dla firm. Podio dodaje aspekt mobilny i społecznościowy do pracy zespołowej, umożliwiając współpracę w dynamicznych przestrzeniach roboczych między dowolną kombinacją pracowników, kontrahentów i partnerów.

Citrix ułatwił także działom IT wspieranie pracowników mobilnych. Nowe rozwiązanie GoToAssist dla urządzeń mobilnych umożliwia pracownikom IT zapewnianie pomocy „na żywo” z dowolnego miejsca poprzez rozwiązywanie problemów bezpośrednio z poziomu iPada oraz tabletów i smartfonów z systemem Android.

Dane
Drugim filarem mobilnej strategii korporacyjnej Citrix jest nacisk na dane. Strategia ta opiera się na Citrix ShareFile, zaawansowanej chmurowej usłudze udostępniania plików, która ułatwia współdzielenie ich z innymi użytkownikami i przenoszenie informacji między różnymi urządzeniami, bez względu na to, gdzie zostały początkowo utworzone i zapisane.

Nowa technologia ShareFile StorageZones umożliwia wybieranie optymalnego miejsca przechowywania danych - poza siedzibą firmy, w chmurze publicznej lub lokalnie, w prywatnym centrum danych. Technologia ShareFile StorageZones ułatwia przedsiębiorstwom spełnienie wymagań w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i zgodności z przepisami bez rezygnowania z prostoty i elastyczności usług chmurowych.

Kolejnym krokiem na być integracja ShareFile z popularnym programem klienckim Citrix Receiver, w celu uzyskiwania dostępu do aplikacji biznesowych z poziomu dowolnego komputera PC lub Mac, tabletu albo smartfonu.

Aplikacje
Trzeci komponent skupia się na aplikacjach. Większość współczesnych aplikacji biznesowych powstała z myślą o systemie Windows, co z kolei przyczynia się do popularności wirtualizacji desktopów, jako sposobu udostępniania aplikacji i desktopów Windows w postaci usług świadczonych przez centrum danych. Aby ułatwić klientom ich wdrożenie, Citrix zapowiedział nową opcję RemotePC jako część popularnej technologii dostarczania FlexCast w linii produktów Citrix XenDesktop. Dzięki nowej funkcji RemotePC użytkownicy XenDesktop będą mogli szybko przekształcić istniejące biurowe komputery PC w rozproszone węzły VDI bez konfigurowania dodatkowych serwerów i pamięci masowej w centrum danych. Za sprawą tego innowacyjnego rozwiązania działy IT będą mogły łatwo zapewnić użytkownikom szybki, bezpieczny zdalny dostęp do aplikacji i danych w komputerze biurowym z poziomu dowolnego urządzenia. Gdy dział IT postanowi przejść na bardziej kompletną implementację VDI, rozproszone obrazy RemotePC będzie można łatwo przenieść do centrum danych i wykorzystywać w tradycyjnym, hostowanym modelu VDI, aby uzyskać wyższy stopień konsolidacji, bezpieczeństwa i efektywności zarządzania.
 
W miarę, jak zmienia się krajobraz aplikacyjny, coraz więcej oprogramowania biznesowego dostarcza się w postaci aplikacji internetowych, SaaS, chmurowych i mobilnych. Firmy potrzebują prostego sposobu zabezpieczenia i kontrolowania tego zbioru różnorodnych aplikacji, a jednocześnie zapewnienia użytkownikom łatwego, samoobsługowego dostępu do aplikacji i danych za pośrednictwem zabezpieczonego „sklepu” z aplikacjami. Aby zrealizować tę wizję, Citrix zapowiedział Citrix CloudGateway 2, zmodernizowaną wersję swojej zunifikowanej „witryny sklepowej”, która zapewnia szerokie możliwości zarządzania aplikacjami, w tym pełna obsługę natywnych aplikacji HTML5, iOS i Android. Nowa wersja CloudGateway dodaje też integrację z ShareFile, oferując klientom pojedynczy, zunifikowany punkt kontroli nad wszystkimi aplikacjami
i danymi w skali całego przedsiębiorstwa.

Urządzenia
Czwartym filarem mobilnej strategii Citrix jest nacisk na urządzenia. U podstaw tej strategii leży Citrix Receiver, uniwersalny program kliencki, który może być używany komputerach PC i Mac, uproszczonych terminalach, tabletach oraz smartfonach. Citrix Receiver ułatwia klientom realizację inicjatyw BYO (bring your own, „przynieś własne urządzenie”), elastycznych form pracy, umożliwiając wprowadzenie mobilnego stylu pracy, bez względu na wybrane przez użytkowników urządzenia.

Citrix XenClient rozszerza strategię wsparcia urządzeń na użytkowników firmowych laptopów dzięki bezpiecznemu, klienckiemu hiperwizorowi, który działa bezpośrednio na laptopie, nawet bez połączenia z siecią. Aby to osiągnąć Citrix przejął firmę Virtual Computer, dostawcę korporacyjnych rozwiązań do zarządzania hiperwizorami klienckimi, bazującymi na technologii Xen. Citrix połączy technologię Virtual Computer z XenClient, aby stworzyć nową edycję Citrix XenClient Enterprise. Połączone rozwiązanie pozwoli korzystać z desktopów wirtualnych na laptopach poza firmową siecią, a jednocześnie sprawi, że działy IT będą mogły znacznie bezpieczniej i ekonomiczniej zarządzać dużymi grupami laptopów w rozproszonych przedsiębiorstwach mobilnych.

Ostatnim elementem strategii wsparcia urządzeń jest innowacyjna inicjatywa Citrix HDX System-on-Chip (SoC), zapowiedziana w październiku na konferencji Citrix Synergy Barcelona. Program ten ma doprowadzić do powstania zupełnie nowej generacji urządzeń, które będą mogły uruchamiać wirtualne desktopy i aplikacje znacznie niższym kosztem. Citrix wspólnie z partnerami przedstawił pierwszą część urządzeń wyposażonych w nową technologię HDX SoC. Nowe urządzenia firm ATrust, Centerm, NComputing i ThinLinx zmniejszają koszt wydajnych terminali HDX Ready o ponad połowę, co redukuje koszt wdrożenia wirtualizacji desktopów. HP wprowadzi urządzenie All-in-One typu „zero client”, które używa zasilania Power-over-Ethernet i pobiera zaledwie 13 watów, ponad połowę mniej, niż porównywalne urządzenia, które są obecnie dostępne na rynku. Citrix oczekuje, że w nadchodzących miesiącach ci oraz inni partnerzy wprowadzą kolejne urządzenia oparte na nowym układzie HDX SoC.

Łączenie wszystkich rozwiązań w spójną całość
Mobilne przedsiębiorstwo jest priorytetem dla dyrektorów biznesowych i IT, ale staje się również coraz ważniejsze dla użytkowników końcowych. Z tej perspektywy mobilny styl pracy ma jednak wymiar znacznie bardziej osobisty. Wspieranie współczesnych użytkowników oznacza, że trzeba czegoś więcej, niż pojedynczych narzędzi, aby zapewnić im poczucie, iż wszystko działa w intuicyjny, naturalny i łatwy sposób.

Citrix zapowiedział też serię integracji między swoimi aplikacjami przeznaczonymi dla użytkowników końcowych - m.in. GoToMeeting, GoToAssist, Podio, ShareFile i Citrix Receiver - z dodatkowym wsparciem dla aplikacji i usług firm trzecich, takich jak Evernote, GetSatisfaction, Microsoft Skydrive i Google Apps.

Źródlo: Citrix