Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wyznacza „drogę do chmury”

CitrixNa konferencji Citrix Synergy, która w ub. tygodniu odbyła się w San Francisco, Citrix przedstawił strategię dostarczania usług chmurowych, gotowych do zastosowań biznesowych.


Firmy coraz częściej poszukują skutecznych strategii wykorzystania chmurowego przetwarzania danych bez naruszania bieżących modeli biznesowych. Zapowiedziane rozwiązania Citrix oferują klientom prostą możliwość przejścia w rozwiązania chmurowe, ułatwiając im budowę nowych chmur, połączenie z infrastrukturą chmurową innych firm, dostarczanie usług chmurowych z optymalną wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem oraz przekształcanie istniejących desktopów i aplikacji Windows w usługi chmuropodobne.

Budowa nowych chmur
Pierwszy składnik strategii Citrix ma ułatwiać klientom tworzenie chmur w stylu Amazon. Aby spopularyzować otwarte, zgodne operacyjnie przetwarzanie w chmurze, Citrix skupia swoją strategię na platformie CloudStack, obecnie stanowiącej część Apache Software Foundation, organizacji odnoszącej największe sukcesy w zakresie projektów open source. Apache CloudStack to zaawansowana, sprawdzona, niezależna od hiperwizora platforma, która pomaga klientom budować chmury w stylu Amazon. Oferuje ponad 30 000 członków społeczności, tysiące certyfikowanych aplikacji i setki produkcyjnych chmur, które łącznie przynoszą ponad miliard dolarów przychodu. Od kiedy platforma CloudStack została przyjęta do programu Apache Incubator, ponad 60 partnerów branżowych zapowiedziało jej wsparcie, a klienci budują z jej wykorzystaniem ponad 100 nowych chmur miesięcznie.

Aby ułatwić wykorzystanie platformy Apache CloudStack Citrix przedstawił rozwiązanie Citrix CloudPlatform, powered by Apache CloudStack. CloudPlatform jest kluczowym komponentem chmurowej oferty Citrix zapewniając klientom rozwiązanie niezależne od hiperwizora, które pozwala łatwo budować nowe chmury, łączyć się z istniejącymi usługami oraz dostarczać usługi chmurowe z optymalną wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem.

Łączenie z chmurami firm trzecich
Łączenie centrów danych i chmur prywatnych z zewnętrznymi usługami chmurowymi firm trzecich to kolejny składnik strategii Citrix. Kluczowym punktem jest Citrix CloudBridge rozwiązanie umiejscowione w centrum danych, które zapewnia bezpieczne, transparentne, wydajne połączenie z dowolną chmurą firmy trzeciej. Pozwala to klientom wykorzystać elastyczną, tanią moc obliczeniową chmur publicznych, jako część ogólnej strategii usług chmurowych.

Citrix zapowiedział CloudBridge 2, nową wersję rozwiązania, ulepszającą łatwe łączenie się z chmurami firm trzecich. Dodano do niej samoobsługowy katalog popularnych chmur, które są wstępnie skonfigurowane do łączenia się z CloudBridge po stronie przedsiębiorstwa, a także nową funkcję przydzielania zasobów tzw. „jednym kliknięciem”, która upraszcza pierwsze połączenie z chmurami zewnętrznymi. Klienci mogą też dodawać nowe chmury do katalogu usług Cloud Bridge.

Dostarczanie usług chmurowych do dowolnego urządzenia
Bez względu na to, czy usługi chmurowe działają w korporacyjnym centrum danych, czy też są dostarczane z zewnątrz przez firmę trzecią, istotne jest dostarczanie ich użytkownikom z optymalną wydajnością, niezawodnością i bezpieczeństwem. Ten etap, który wymaga solidnej platformy chmurowej, stanowi trzeci filar strategii Citrix. Citrix w tym obszarze opiera się na rozwiązaniu Citrix NetScaler. NetScaler 10 wraz z innowacyjną technologią TriScale, nadaje sieciom korporacyjnym i operatorskim elastyczność, prostotę i rozszerzalność chmury. Technologia TriScale pomaga firmom skalować sieci w trzech płaszczyznach (w górę, do środka i na zewnątrz), podobnie jak w przypadku największych na świecie chmur publicznych.

Citrix zapowiedział także wersję Tech Preview rozwiązania NetScaler 10 for Amazon Web Services. Moc rozwiązania NetScaler - dostępna w postaci chmurowej usługi Amazon - pozwoli klientom szybko uruchamiać nowe instancje NetScaler bez lokalnych wdrożeń, konfiguracji i zarządzania.

Przekształcanie istniejących aplikacji i desktopów Windows w usługi chmurowe
Jedną z największych korzyści chmurowego modelu dostarczania usług jest przekształcanie istniejących aplikacji i desktopów Windows w chmuropodobne usługi, które można monitorować i dostarczać wraz z nowszymi aplikacjami mobilnymi, internetowymi i SaaS. Citrix XenDesktop wraz z zintegrowanym rozwiązaniem XenApp pomaga klientom dokonać migracji w efektywny sposób, przekształcając fizyczne desktopy i aplikacje Windows w usługi wysokiej jakości, które można dostarczać przez sieć w dowolne miejsce i do każdego urządzenia.

Aby rozwinąć tę strategię, Citrix zapowiedział nowe rozwiązanie Project Avalon, które połączy szeroką gamę technologii Citrix, aby pomóc klientom w dostarczaniu dowolnej aplikacji lub desktopu Windows jako rzeczywistej usługi chmurowej. Za pomocą Project Avalon klienci będą mogli wdrażać spersonalizowane aplikacje i desktopy Windows w elastycznym, prywatnym środowisku chmurowym, obejmującym jedną lub wiele lokalizacji, a także korzystać z chmur prywatnych w modelu „moc obliczeniowa na żądanie”, aby zagwarantować ciągłość biznesową, zintegrować przejęte lub połączone firmy bądź też wesprzeć projekty przenoszenia działalności za granicę. Wykorzystując nowe rozwiązanie Citrix CloudPlatform, powered by Apache CloudStack, Avalon ułatwi klientom Citrix wdrażanie nowych funkcji w dogodnym dla nich tempie, umożliwiając mieszanie różnych wersji Windows Server, XenDesktop i XenApp w dowolnej kombinacji chmur publicznych i prywatnych.

Źródło: Citrix