Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetIQ Access Governance Suite 6

Nowy zestaw NetIQ Access Governance Suite 6 w inteligenty sposób chroni firmowe dane i skutecznie wspomaga pomyślne przechodzenie regularnych audytów, pozwalając na wyeliminowanie nieautoryzowanego dostępu i nadmiernych uprawnień w systemach IT.


Firmy i instytucje wkładają sporo wysiłku w kontrolowanie dostępu użytkowników do zasobów IT oraz posiadanych przez nich uprawnień. W ten sposób chronią swoje dane i są w stanie spełnić wymogi comiesięcznych czy cokwartalnych audytów. Jednakże nieustanne pojawianie się w środowisku IT kolejnych aplikacji i systemów, czy - jak to ma miejsce ostatnio - korzystanie z nich w chmurze dodatkowo utrudnia sprawowanie odpowiedniej kontroli nad poczynaniami użytkowników i uzyskanie czytelnego wglądu w zakres uprawnień.

Odpowiedzią na te problemy jest wprowadzane właśnie na rynek nowe oprogramowanie Access Governance Suite 6 firmy NetIQ. Dzięki niemu osoby odpowiedzialne za biznes mogą śledzić na bieżąco i raportować wszelkie zmiany w rolach pełnionych przez podwładnych, w rozszerzeniu zakresu ich odpowiedzialności, w przyznanych uprawnieniach; mogą też reagować w przypadku zwolnienia kogoś z pracy czy przyznania czasowego dostępu do określonych zasobów.

AGS 6 stanowi  integralną część zestawu rozwiązań Identity and Access Governance firmy NetIQ służących do zarządzania tożsamością i dostępem. Zapewnia m.in. regularną certyfikację dostępu, zarządzanie rolami w pracy i automatyczne weryfikowanie żądań dostępu do zasobów:
•  Ograniczenie ryzyka, kosztów i złożoności: AGS zastępuje ręczne, podatne na błędy procedury i wprowadza zautomatyzowane podejścia do obsługi żądań dostępu, przeglądania zgłoszeń, przeprowadzania certyfikacji i ponownego nadawania odpowiednich uprawnień. Tym samym znacznie skraca czas obsługi zgłoszeń i obniża koszty związane z wykazaniem zgodności.
•  Dynamiczne zarządzanie zmianami: AGS administruje wszystkimi zmianami w uprawnieniach potrzebnych użytkownikom do pracy i sprawia, że szybciej są im one przyznawane. Pomaga jednocześnie uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z przyznaniem nadmiernych uprawnień.
•  Zarządzanie regulacjami i korporacyjnymi politykami  z wykorzystaniem wszystkich narzędzi do określania polityk w systemach IT: AGS umożliwia wprowadzenie biznesowych polityk bezpieczeństwa, np. w obszarze rozdziału uprawnień (SoD, Separation of Duty ), a jednocześnie pozwala na stosowanie wewnętrznych regulacji w udostępnieniu zasobów czy informacji, np. dla poszczególnych oddziałów firmy.
•  Wykrywanie potencjalnego ryzyka dla firmy wynikającego z przyznania użytkownikowi dostępu: AGS zapewnia pełny wgląd w uprawniania użytkowników, dokonuje analizy zagrożeń i występujących anomalii. Szybko wykrywa zagrożenia i nieprawidłowości wymagające podjęcia działań naprawczych.
•  Wdrożenie zrównoważonych procedur zapewnienia zgodności: AGS stanowi silne narzędzie wspomagające audyty i skutecznie pomaga udowodnić zachowanie zgodności z obowiązującymi przepisami.

Źródło: NetIQ
Skomentuj na forum