Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu ETERNUS CS High End 5.1 z funkcją Virtual Network Storage

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek urządzenie ETERNUS CS High End nowej generacji, które umożliwia firmom szeroką konsolidację i uproszczenie systemów tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji do serwerów mainframe, uniksowych i zgodnych ze standardami branżowymi.


Nowa funkcja wirtualnej sieciowej pamięci masowej (Virtual Network Storage - ViNS) umożliwia łatwą integrację z korporacyjnymi systemami do archiwizacji plików i migracji starszych plików. Ponadto urządzenie oferuje przedsiębiorstwom łatwy sposób tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji zwiększający odporność na awarie.

Urządzenie do ochrony danych ETERNUS CS High End pozwoliło wielu klientom Fujitsu zoptymalizować poziomy usług ochrony danych pod względem pojemności, wydajności i kosztów - obecnie działa już około 900 instalacji w dużych centrach przetwarzania danych na całym świecie. ETERNUS CS High End 5.1 to także idealne rozwiązanie, które może spełniać wymagania klientów dotyczące archiwizacji, w tym zgodności z przepisami i długoterminowego przechowywania danych.

Nowa funkcja ViNS obsługuje środowiska Active Directory i LDAP (Lightweight Directory Access Protocol), umożliwiając łatwą integrację z korporacyjnymi systemami do archiwizacji plików lub do przenoszenia starszych, nieużywanych plików poza główny system pamięci masowej NAS. Duży system plików wykorzystywany w ViNS (dwa miliardy plików i brak ograniczenia wielkości pliku) umożliwia daleko posuniętą konsolidację kopii zapasowych i archiwizację danych w plikach na dysku. Urządzenie pozwala także używać najbardziej odpowiedniej kombinacji pamięci dyskowej, taśmowej i dysku zdeduplikowanego w połączeniu z różnymi scenariuszami deduplikacji, co umożliwia realizację zdefiniowanych umów SLA przy ograniczonym budżecie.

Obecnie Fujitsu umożliwia przedsiębiorstwom zmniejszenie liczby rozwiązań punktowych oraz konsolidację dyskowych i taśmowych systemów do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania po awarii, archiwizacji i obsługi danych w jednym urządzeniu, co zwiększa szybkość i skuteczność ochrony danych. Dla klientów pragnących zoptymalizować tylko środowisko archiwizacji dostępne są dwa nowe modele wyposażone tylko w ViNS. W większości innych modeli ETERNUS CS High End funkcja ViNS jest dodatkiem do innych przydatnych możliwości. które umożliwiają konsolidację kopii zapasowych w systemach mainframe, uniksowych i x86.

Aby umożliwić szeroko zakrojoną konsolidację, w nowej wersji znacznie zwiększono skalowalność pojemności i wydajności. Dzięki skalowalności do 16 systemów RAID wewnętrzny bufor dyskowy może pomieścić aż 3,6 PB danych przy doskonałej wydajności zapisu i odczytu. Możliwa jest równoległa praca nawet 10 węzłów procesorowych, co zwiększa wydajność o 50 procent. Dzięki temu ETERNUS CS High End oferuje największą skalowalność ze wszystkich urządzeń do ochrony danych dostępnych na rynku.

Funkcje odtwarzania po awarii ETERNUS CS High End zapewniają efektywną ochronę danych przez połączenie tworzenia kopii lustrzanych bufora w dwóch ośrodkach, wielu kopii danych, a nawet kaskadowej replikacji danych. W celu zoptymalizowania replikacji na dużą odległość oprócz interfejsu Fibre-Channel została wprowadzona bezpośrednia obsługa TCP/IP. Dane mogą być skompresowane, co zmniejsza wymagania dotyczące przepustowości sieci oraz obniża koszty.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum