Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze komercyjne wydanie ownCloud

OwnCloudDeweloperzy skupieni wokół projektu ownCloud - rozwiązania open source typu cloud storage - poinformowali o dostępności ownCloud 2012 z płatną pomocą techniczną.


Rozwój projektu ownCloud nadzorują programiści skupieni wokół projektu KDE, z Frankiem Karlitschekiem i Markusem Rexem na czele (menedżerami SUSE/Novell, którzy opuścili Novella po przejęciu firmy przez Attachmate i utworzeniu holdingu Attachmate Group).

ownCloud pozwala użytkownikom uporządkować i synchronizować takie dane jak adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki na wielu urządzeniach.

Ideą przyświecającą twórcom ownCloud, od samego początku było udostępnienie go wszystkim usługodawcom i uniezależnienie od jednego providera, w przeciwieństwie do usług takich jak Dropbox, Ubuntuone, Apple iCloud czy Strato HiDrive.

ownCloud pozwala użytkownikom porządkować i synchronizować dane osobowe (adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki) na wielu urządzeniach.

ownCloud 2012, powstał na bazie wersji społecznościowej ownCloud 3.x i oferuje dwa plany wsparcia Business Edition oraz Enterprise Edition. Ceny za rok wsparcia jednego użytkownika kształtują się na poziomie 6 - 16 USD. W obydwóch planach poza wsparciem dla systemów desktopowych (Windows, Linux, Mac OS X) zawarto pomoc dla systemów mobilnych (Android i iOS). Rozwiązanie w nowej odsłonie pozwala na rozszerzoną integrację z usługami LDAP i Active Directory.

Business Edition można nabyć za 800 USD na rok lub 80 USD miesięcznie dla 50 użytkowników. W zamian za wykupienie pakietu, klient otrzymuje wsparcie mailowe 5 dni w tygodniu w godzinach 9:00-18:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie obejmuje konserwację i aktualizację chmury, wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, HA-setup oraz replikację.

Enterprise Edition dla 250 osób kosztuje 15000 USD za rok lub 1500 USD za miesiąc. W ramach pakietu producent oferuje wsparcie mailowe i telefoniczne 5 dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, konserwację i aktualizację  chmury, konsole do zarządzania, HA-setup oraz replikację.

Bezpłatną wersję ownCloud 3.0.1 licencjonowaną na zasadach GNU Affero General Public License (AGPLv3) można pobrać ze strony projektu. Można go zainstalować na serwerach Linux z serwerem webowym Apache, bazą MySQL lub SQLite oraz PHP 5.3 lub nowszym.

Z funkcjonalnościami rozwiązania można się zapoznać poprzez stronę demo.

Skomentuj na forum