Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze komercyjne wydanie ownCloud

OwnCloudDeweloperzy skupieni wokół projektu ownCloud - rozwiązania open source typu cloud storage - poinformowali o dostępności ownCloud 2012 z płatną pomocą techniczną.


Rozwój projektu ownCloud nadzorują programiści skupieni wokół projektu KDE, z Frankiem Karlitschekiem i Markusem Rexem na czele (menedżerami SUSE/Novell, którzy opuścili Novella po przejęciu firmy przez Attachmate i utworzeniu holdingu Attachmate Group).

ownCloud pozwala użytkownikom uporządkować i synchronizować takie dane jak adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki na wielu urządzeniach.

Ideą przyświecającą twórcom ownCloud, od samego początku było udostępnienie go wszystkim usługodawcom i uniezależnienie od jednego providera, w przeciwieństwie do usług takich jak Dropbox, Ubuntuone, Apple iCloud czy Strato HiDrive.

ownCloud pozwala użytkownikom porządkować i synchronizować dane osobowe (adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki) na wielu urządzeniach.

ownCloud 2012, powstał na bazie wersji społecznościowej ownCloud 3.x i oferuje dwa plany wsparcia Business Edition oraz Enterprise Edition. Ceny za rok wsparcia jednego użytkownika kształtują się na poziomie 6 - 16 USD. W obydwóch planach poza wsparciem dla systemów desktopowych (Windows, Linux, Mac OS X) zawarto pomoc dla systemów mobilnych (Android i iOS). Rozwiązanie w nowej odsłonie pozwala na rozszerzoną integrację z usługami LDAP i Active Directory.

Business Edition można nabyć za 800 USD na rok lub 80 USD miesięcznie dla 50 użytkowników. W zamian za wykupienie pakietu, klient otrzymuje wsparcie mailowe 5 dni w tygodniu w godzinach 9:00-18:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie obejmuje konserwację i aktualizację chmury, wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, HA-setup oraz replikację.

Enterprise Edition dla 250 osób kosztuje 15000 USD za rok lub 1500 USD za miesiąc. W ramach pakietu producent oferuje wsparcie mailowe i telefoniczne 5 dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, konserwację i aktualizację  chmury, konsole do zarządzania, HA-setup oraz replikację.

Bezpłatną wersję ownCloud 3.0.1 licencjonowaną na zasadach GNU Affero General Public License (AGPLv3) można pobrać ze strony projektu. Można go zainstalować na serwerach Linux z serwerem webowym Apache, bazą MySQL lub SQLite oraz PHP 5.3 lub nowszym.

Z funkcjonalnościami rozwiązania można się zapoznać poprzez stronę demo.

Skomentuj na forum