Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze komercyjne wydanie ownCloud

OwnCloudDeweloperzy skupieni wokół projektu ownCloud - rozwiązania open source typu cloud storage - poinformowali o dostępności ownCloud 2012 z płatną pomocą techniczną.


Rozwój projektu ownCloud nadzorują programiści skupieni wokół projektu KDE, z Frankiem Karlitschekiem i Markusem Rexem na czele (menedżerami SUSE/Novell, którzy opuścili Novella po przejęciu firmy przez Attachmate i utworzeniu holdingu Attachmate Group).

ownCloud pozwala użytkownikom uporządkować i synchronizować takie dane jak adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki na wielu urządzeniach.

Ideą przyświecającą twórcom ownCloud, od samego początku było udostępnienie go wszystkim usługodawcom i uniezależnienie od jednego providera, w przeciwieństwie do usług takich jak Dropbox, Ubuntuone, Apple iCloud czy Strato HiDrive.

ownCloud pozwala użytkownikom porządkować i synchronizować dane osobowe (adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki) na wielu urządzeniach.

ownCloud 2012, powstał na bazie wersji społecznościowej ownCloud 3.x i oferuje dwa plany wsparcia Business Edition oraz Enterprise Edition. Ceny za rok wsparcia jednego użytkownika kształtują się na poziomie 6 - 16 USD. W obydwóch planach poza wsparciem dla systemów desktopowych (Windows, Linux, Mac OS X) zawarto pomoc dla systemów mobilnych (Android i iOS). Rozwiązanie w nowej odsłonie pozwala na rozszerzoną integrację z usługami LDAP i Active Directory.

Business Edition można nabyć za 800 USD na rok lub 80 USD miesięcznie dla 50 użytkowników. W zamian za wykupienie pakietu, klient otrzymuje wsparcie mailowe 5 dni w tygodniu w godzinach 9:00-18:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie obejmuje konserwację i aktualizację chmury, wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, HA-setup oraz replikację.

Enterprise Edition dla 250 osób kosztuje 15000 USD za rok lub 1500 USD za miesiąc. W ramach pakietu producent oferuje wsparcie mailowe i telefoniczne 5 dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, konserwację i aktualizację  chmury, konsole do zarządzania, HA-setup oraz replikację.

Bezpłatną wersję ownCloud 3.0.1 licencjonowaną na zasadach GNU Affero General Public License (AGPLv3) można pobrać ze strony projektu. Można go zainstalować na serwerach Linux z serwerem webowym Apache, bazą MySQL lub SQLite oraz PHP 5.3 lub nowszym.

Z funkcjonalnościami rozwiązania można się zapoznać poprzez stronę demo.

Skomentuj na forum