Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Pierwsze komercyjne wydanie ownCloud

OwnCloudDeweloperzy skupieni wokół projektu ownCloud - rozwiązania open source typu cloud storage - poinformowali o dostępności ownCloud 2012 z płatną pomocą techniczną.


Rozwój projektu ownCloud nadzorują programiści skupieni wokół projektu KDE, z Frankiem Karlitschekiem i Markusem Rexem na czele (menedżerami SUSE/Novell, którzy opuścili Novella po przejęciu firmy przez Attachmate i utworzeniu holdingu Attachmate Group).

ownCloud pozwala użytkownikom uporządkować i synchronizować takie dane jak adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki na wielu urządzeniach.

Ideą przyświecającą twórcom ownCloud, od samego początku było udostępnienie go wszystkim usługodawcom i uniezależnienie od jednego providera, w przeciwieństwie do usług takich jak Dropbox, Ubuntuone, Apple iCloud czy Strato HiDrive.

ownCloud pozwala użytkownikom porządkować i synchronizować dane osobowe (adresy, terminy spotkań, muzykę, zdjęcia, zakładki, pliki) na wielu urządzeniach.

ownCloud 2012, powstał na bazie wersji społecznościowej ownCloud 3.x i oferuje dwa plany wsparcia Business Edition oraz Enterprise Edition. Ceny za rok wsparcia jednego użytkownika kształtują się na poziomie 6 - 16 USD. W obydwóch planach poza wsparciem dla systemów desktopowych (Windows, Linux, Mac OS X) zawarto pomoc dla systemów mobilnych (Android i iOS). Rozwiązanie w nowej odsłonie pozwala na rozszerzoną integrację z usługami LDAP i Active Directory.

Business Edition można nabyć za 800 USD na rok lub 80 USD miesięcznie dla 50 użytkowników. W zamian za wykupienie pakietu, klient otrzymuje wsparcie mailowe 5 dni w tygodniu w godzinach 9:00-18:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie obejmuje konserwację i aktualizację chmury, wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, HA-setup oraz replikację.

Enterprise Edition dla 250 osób kosztuje 15000 USD za rok lub 1500 USD za miesiąc. W ramach pakietu producent oferuje wsparcie mailowe i telefoniczne 5 dni w tygodniu w godzinach 8:00-20:00 z gwarantowanym czasem reakcji 1 dnia. Wsparcie dla klientów desktopowych i mobilnych, konserwację i aktualizację  chmury, konsole do zarządzania, HA-setup oraz replikację.

Bezpłatną wersję ownCloud 3.0.1 licencjonowaną na zasadach GNU Affero General Public License (AGPLv3) można pobrać ze strony projektu. Można go zainstalować na serwerach Linux z serwerem webowym Apache, bazą MySQL lub SQLite oraz PHP 5.3 lub nowszym.

Z funkcjonalnościami rozwiązania można się zapoznać poprzez stronę demo.

Skomentuj na forum

 

 

Logowanie i rejestracja