Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

OXYDesktop - aplikacje Windows na urządzeniach z Androidem i iOS

OxycomOXYDesktop jest rozszerzeniem usługi OXY24, umożliwiającej korzystanie z oprogramowania pisanego dla Windows w modelu chmurowym (cloud computing), bez konieczności instalowania go w systemie.


Aplikacja OXYDesktop, wrocławskiej firmy OXYCOM, umożliwiają uruchamianie wszystkich programów dostępnych w ramach usługi OXY24 na komputerach i tabletach z Windows, Google Android oraz Apple iOS.

OXY24 jest nowatorską usługą, zmieniającą sposób korzystania użytkowników z oprogramowania. jest to platforma zbudowana w oparciu o chmurę obliczeniową, z poziomu której dostępne są dziesiątki programów, niezbędnych w codziennej pracy: Microsoft Office, specjalistyczne aplikacje projektowe, kosztorysowe, budowlane i wiele innych.

Wszystkie programy dostarczane bezpośrednio z chmury można uruchamiać błyskawicznie, bez konieczności ich instalacji i bez wykupywania licencji. Użytkownik płaci tylko za realny czas pracy z narzędziem (np. w modelu abonamentowym lub per godzina).

Dzięki OXYDesktop użytkownicy tabletów z Androidem oraz iOS zyskują możliwość korzystania z niedostępnych do tej pory na tych urządzeniach programów biurowych (np. pakiety wchodzące w skład rodziny Microsoft Office 2010) czy pisanego dla Windows specjalistycznego oprogramowania projektowego i kosztorysującego (ArCADia-IntelliCAD).

Ponad to dzięki OXYDesktop użytkownik ma dostęp do swoich programów i dokumentów (wraz z 750 MB przestrzeni dyskowej) z dowolnego urządzenia. Pracownik nie musi więc nosić ciężkiego komputera, by np. zaprezentować projekt w siedzibie klienta lub wprowadzić do niego modyfikacje, wystarczy, że będzie miał przy sobie tablet lub smartfona z Androidem lub Apple iOS.

Program OXYDesktop dostępny jest dla zarejestrowanych użytkowników usługi OXY24. Wkrótce pojawi się on również w serwisach Google Play (dawniej Android Market) oraz Apple iTunes - choć już teraz z wymienionych serwisów można pobrać Citrix Receiver - aplikację w oparciu o którą działa OXYDesktop - i skonfigurować ją tak, by korzystać z zasobów OXY24.

Skomentuj na forum