Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC przedstawia EMC VSPEX Proven Infrastructure

EMCVSPEX to elastyczna architektura referencyjna, oparta na nagradzanych systemach przechowywania danych i produktach następnej generacji do tworzenia kopii zapasowych firmy EMC oraz najlepszych technologiach wirtualizacji, serwerów i sieci, opracowanych przez partnerów EMC: firmy Brocade, Cisco, Citrix, Intel, Microsoft i VMware.


Czternaście wstępnych konfiguracji rozwiązania VSPEX odzwierciedla najbardziej popularne przypadki użycia przez klientów przechodzących do modelu cloud computing. Usprawniają one wdrożenie chmury prywatnej oraz środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych (end user computing). Wdrożenia chmury prywatnej można realizować dla 50-250 maszyn wirtualnych przy zastosowaniu oprogramowania VMware vSphere 5.0 lub Microsoft Windows Hyper-V, natomiast wdrożenia środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych - w zakresie 50-2000 wirtualnych desktopów wykorzystując VMware View lub Citrix XenDesktop.

"VSPEX to zestaw narzędzi niezbędnych dla partnerów EMC na szybko rozwijającym się rynku infrastruktury wirtualnej i prywatnej chmury obliczeniowej. VSPEX skraca drogę do chmury oraz umożliwia tworzenie wartości i indywidualizacji na potrzeby klienta. VSPEX zmienia sposób dostarczania rozwiązań przez naszych partnerów" powiedział - Gregg Ambulos, wiceprezes Global Channel Sales, EMC Corporation.

• VSPEX to prostota - VSPEX Proven Infrastructure zapewnia przewidywalną wydajność, a tym samym znacznie ogranicza zakres planowania, wymiarowania i konfiguracji w procesie wdrażania chmury prywatnej lub środowisk przetwarzania dla użytkowników końcowych. Ponadto walidacja konfiguracji VSPEX przez EMC istotnie skraca czas wdrożenia. Ścisła integracja z Windows Server Hyper-V i VMware vSphere zapewnia pojedynczy punkt zarządzania, działający w oparciu o System Center dla chmur Microsoft oraz VMware vCenter Operations Management Suite, dla chmur prywatnych.
• VSPEX to efektywność - stworzony na bazie nagradzanych systemów przechowywania danych VNX
i VNXe oraz Avamar i Data Domain, produktów następnej generacji do tworzenia kopii zapasowych firmy EMC, gwarantuje niezrównany poziom efektywności. Wykorzystując takie technologie jak deduplikacja danych, kompresja czy też FAST (Fully Automated Storage Tiering - automatyczne przenoszenie danych pomiędzy różnymi warstwami dysków) znacznie obniża koszty operacyjne. Ścisłe zintegrowanie tych technologii z hypervisorem i środowiskiem przetwarzania dla użytkowników końcowych obniża koszty administracyjne i upraszcza proces zarządzania.
• VSPEX to elastyczność - VSPEX umożliwia klientom łączenie wybranych technologii serwerów, sieci i wirtualizacji wedle własnego uznania, tworząc sprawdzoną infrastrukturę walidowaną przez EMC, opartą na wysoce elastycznej infrastrukturze przechowywania danych i tworzenia kopii zapasowych EMC. Dodatkowo klient współpracuje z wybranym partnerem, który zna indywidualne wymagania klienta i potrafi dostosować VSPEX do jego potrzeb. 

VSPEX Proven Infrastructure jest dostępna wyłącznie u partnerów biorących udział w programie partnerskim EMC Velocity. Po raz pierwszy partnerzy mogą korzystać z marki i wzorców przemysłowych EMC podczas opracowywania oferty rozwiązań VSPEX dla swoich Klientów. Dodatkowo EMC udostępnia laboratoria VSPEX, w których partnerzy mogą testować, walidować i przedstawiać nowe rozwiązania VSPEX.

"Wyjątkowość EMC polega na zapewnieniu pełnego zakresu wyboru dla firm znajdujących się na drodze do chmury obliczeniowej. VSPEX łączy prostotę i elastyczność z najwyższą efektywnością. Ogromnie cieszymy się z naszej współpracy z liderami rynku, firmą Brocade, Cisco, Citrix, Intel, Microsoft i VMware oraz z tego, że VSPEX dostarczamy naszym klientom w ramach ekskluzywnej sieci partnerów Velocity" - powiedział Jeremy Burton, wiceprezes, CMO, EMC Corporation.

Źródlo: EMC
Skomentuj na forum