Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix NetScaler 10 z technologią TriScale

CitrixCitrix zaprezentował NetScaler 10, rozwiązanie, wyposażone w technologię Citrix TriScale, oferujące zaawansowaną „platformę chmurowej łączności sieciowej”, zapewniając klientom pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie, które nadaje sieciom elastyczność, prostotę i rozszerzalność chmury.


Ta efektywna kombinacja pozwala dostarczać publiczne i prywatne usługi chmurowe z wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością do dowolnego urządzenia.

Kluczowym elementem rozwiązania NetScaler 10 jest nowa technologia TriScale, rewolucyjne rozwinięcie architektury NetScaler, które zapewnia wielowymiarową skalowalność w korporacyjnych centrach danych i sieciach dostawców usług. Oferuje ono unikatowe możliwości „skalowania w górę” wydajności pojedynczego urządzenia w celu uzyskania wyższej elastyczności, „skalowania na zewnątrz” poprzez wdrażanie urządzeń NetScaler w zunifikowanym klastrze, a także „skalowania do środka” poprzez konsolidowanie wielu funkcji sieciowych na pojedynczej platformie dostarczania usług NetScaler w celu uproszczenia infrastruktury sieciowej.

Nowa technologia TriScale oferuje następujące możliwości:
• Skalowanie w górę: 5-krotnie wyższa wydajność na żądanie w prostym modelu licencjonowania „płać w miarę potrzeb”. Eliminuje to kosztowne nabywanie mocy obliczeniowej na zapas, regularne „hurtowe” wymiany urządzeń oraz potrzebę kupowania drogich systemów ramowych w celu zarezerwowania ich na przyszły rozwój.
• Skalowanie do środka: konsolidacja na wielofunkcyjnej platformie NetScaler SDX w celu uproszczenia sieci w centrach danych, uniknięcia niepotrzebnego mnożenia urządzeń oraz usprawnienia zarządzania. Jedno łatwe w obsłudze urządzenie może zastąpić do 40 niezależnie zarządzanych urządzeń. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań nowa technologia NetScaler TriScale konsoliduje wiele urządzeń bez utraty funkcjonalności i wydajności.
• Skalowanie na zewnątrz: nawet 32-krotne zwiększenie mocy obliczeniowej przez proste dodawanie urządzeń do istniejących wdrożeń NetScaler dzięki obsłudze klastrów, bez potrzeby konfigurowania redundantnych par urządzeń. Daje to możliwość budowy bardzo efektywnej infrastruktury, która spełnia bieżące wymagania aplikacji, stopniowo skaluje się w miarę wzrostu natężenia ruchu i może osiągnąć wysoką wydajność, przekraczającą 1 terabit/sekundę (Tb/s). 

Oprócz technologii TriScale NetScaler 10 oferuje również ponad 160 nowych funkcji, w tym m.in.:
• Nowa funkcja ActionAnalytics: zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz adaptacyjne zbiory zasad, przekształcając surowe dane gromadzone przez NetScaler w informacje umożliwiające podjęcie konkretnych działań. Usprawnia to analizę biznesową i pozwala automatycznie dostosowywać zasady dostarczania aplikacji oraz usług w chmurach publicznych i prywatnych.
• Wbudowana łączność z Citrix CloudBridge: ułatwia klientom rozszerzanie korporacyjnych centrów danych na chmury zewnętrzne z optymalnym stopniem bezpieczeństwa, wydajnością i łatwością zarządzania.
• Wyższa skalowalność, bezpieczeństwo i przejrzystość technologii NetScaler DataStream: zwiększa wydajność infrastruktury bazodanowej, zapewniając produktowi jeszcze mocniejszą pozycję na rynku skalowania baz danych.
• Nowe funkcje wspierające dostarczanie wirtualnych desktopów z wykorzystaniem Citrix XenDesktop: w tym obsługa uwierzytelniania za pomocą inteligentnych kart w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu, a także zaawansowane zasady, które oddzielają zarządzanie wirtualnymi desktopami od bieżącego administrowania siecią.   
• Udoskonalony moduł Citrix Application Firewall: ułatwia ochronę przed wyciekiem poufnych danych i w pełni obsługuje standard Common Event Format (CEF). Dzięki temu analitycy zabezpieczeń mogą łatwiej korelować dane z zapory aplikacyjnej, aby zyskać wgląd w coraz bardziej skomplikowane ataki.

Oprogramowanie NetScaler 10 jest obsługiwane przez urządzenia sprzętowe NetScaler MPX, urządzenia wirtualne NetScaler VPX oraz zwirtualizowane platformy sprzętowe NetScaler SDX dla wielu dzierżawców. NetScaler 10 jest dostępny w cenie od 2000 USD, natomiast dla obecnych użytkowników Citrix NetScaler z ważną umową wsparcia jest oferowany bezpłatnie. Dostępność obsługi klastrów Citrix TriScale jest obecnie ograniczona. Licencje uzupełniające na klastry Citrix TriScale będzie można nabyć pod koniec drugiego kwartału 2012 r.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum