Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix NetScaler 10 z technologią TriScale

CitrixCitrix zaprezentował NetScaler 10, rozwiązanie, wyposażone w technologię Citrix TriScale, oferujące zaawansowaną „platformę chmurowej łączności sieciowej”, zapewniając klientom pojedyncze, zintegrowane rozwiązanie, które nadaje sieciom elastyczność, prostotę i rozszerzalność chmury.


Ta efektywna kombinacja pozwala dostarczać publiczne i prywatne usługi chmurowe z wysoką wydajnością, bezpieczeństwem i niezawodnością do dowolnego urządzenia.

Kluczowym elementem rozwiązania NetScaler 10 jest nowa technologia TriScale, rewolucyjne rozwinięcie architektury NetScaler, które zapewnia wielowymiarową skalowalność w korporacyjnych centrach danych i sieciach dostawców usług. Oferuje ono unikatowe możliwości „skalowania w górę” wydajności pojedynczego urządzenia w celu uzyskania wyższej elastyczności, „skalowania na zewnątrz” poprzez wdrażanie urządzeń NetScaler w zunifikowanym klastrze, a także „skalowania do środka” poprzez konsolidowanie wielu funkcji sieciowych na pojedynczej platformie dostarczania usług NetScaler w celu uproszczenia infrastruktury sieciowej.

Nowa technologia TriScale oferuje następujące możliwości:
• Skalowanie w górę: 5-krotnie wyższa wydajność na żądanie w prostym modelu licencjonowania „płać w miarę potrzeb”. Eliminuje to kosztowne nabywanie mocy obliczeniowej na zapas, regularne „hurtowe” wymiany urządzeń oraz potrzebę kupowania drogich systemów ramowych w celu zarezerwowania ich na przyszły rozwój.
• Skalowanie do środka: konsolidacja na wielofunkcyjnej platformie NetScaler SDX w celu uproszczenia sieci w centrach danych, uniknięcia niepotrzebnego mnożenia urządzeń oraz usprawnienia zarządzania. Jedno łatwe w obsłudze urządzenie może zastąpić do 40 niezależnie zarządzanych urządzeń. W przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań nowa technologia NetScaler TriScale konsoliduje wiele urządzeń bez utraty funkcjonalności i wydajności.
• Skalowanie na zewnątrz: nawet 32-krotne zwiększenie mocy obliczeniowej przez proste dodawanie urządzeń do istniejących wdrożeń NetScaler dzięki obsłudze klastrów, bez potrzeby konfigurowania redundantnych par urządzeń. Daje to możliwość budowy bardzo efektywnej infrastruktury, która spełnia bieżące wymagania aplikacji, stopniowo skaluje się w miarę wzrostu natężenia ruchu i może osiągnąć wysoką wydajność, przekraczającą 1 terabit/sekundę (Tb/s). 

Oprócz technologii TriScale NetScaler 10 oferuje również ponad 160 nowych funkcji, w tym m.in.:
• Nowa funkcja ActionAnalytics: zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym oraz adaptacyjne zbiory zasad, przekształcając surowe dane gromadzone przez NetScaler w informacje umożliwiające podjęcie konkretnych działań. Usprawnia to analizę biznesową i pozwala automatycznie dostosowywać zasady dostarczania aplikacji oraz usług w chmurach publicznych i prywatnych.
• Wbudowana łączność z Citrix CloudBridge: ułatwia klientom rozszerzanie korporacyjnych centrów danych na chmury zewnętrzne z optymalnym stopniem bezpieczeństwa, wydajnością i łatwością zarządzania.
• Wyższa skalowalność, bezpieczeństwo i przejrzystość technologii NetScaler DataStream: zwiększa wydajność infrastruktury bazodanowej, zapewniając produktowi jeszcze mocniejszą pozycję na rynku skalowania baz danych.
• Nowe funkcje wspierające dostarczanie wirtualnych desktopów z wykorzystaniem Citrix XenDesktop: w tym obsługa uwierzytelniania za pomocą inteligentnych kart w celu zapewnienia bezpiecznego dostępu, a także zaawansowane zasady, które oddzielają zarządzanie wirtualnymi desktopami od bieżącego administrowania siecią.   
• Udoskonalony moduł Citrix Application Firewall: ułatwia ochronę przed wyciekiem poufnych danych i w pełni obsługuje standard Common Event Format (CEF). Dzięki temu analitycy zabezpieczeń mogą łatwiej korelować dane z zapory aplikacyjnej, aby zyskać wgląd w coraz bardziej skomplikowane ataki.

Oprogramowanie NetScaler 10 jest obsługiwane przez urządzenia sprzętowe NetScaler MPX, urządzenia wirtualne NetScaler VPX oraz zwirtualizowane platformy sprzętowe NetScaler SDX dla wielu dzierżawców. NetScaler 10 jest dostępny w cenie od 2000 USD, natomiast dla obecnych użytkowników Citrix NetScaler z ważną umową wsparcia jest oferowany bezpłatnie. Dostępność obsługi klastrów Citrix TriScale jest obecnie ograniczona. Licencje uzupełniające na klastry Citrix TriScale będzie można nabyć pod koniec drugiego kwartału 2012 r.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum