Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi wprowadza na rynek Unified Storage (HUS)

HitachiHitachi Data Systems Corporation, spółka zależna Hitachi, Ltd. wprowadza na rynek rozwiązanie Hitachi Unified Storage (HUS), redefiniując tym samym koncepcję zunifikowanej pamięci masowej. HUS przechowuje wiele typów danych z większą elastycznością i bardziej zrównoważoną skalowalnością, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie klasy średniej (midrange).


Ponadto firma Hitachi Data Systems poinformowała, że wszystkie jej produkty sprzętowe, w tym nowe rozwiązanie HUS, będą obsługiwane przez oprogramowanie do zarządzania, Hitachi Command Suite. Jako pierwszy producent rozwiązań klasy korporacyjnej, który dostarcza pojedynczą platformę do zarządzania wszystkimi swoimi produktami, Hitachi Data Systems pomaga klientom jeszcze bardziej ograniczyć koszty i złożoność w centrum danych.

"Działy IT w średnich i dużych przedsiębiorstwach zmagają się z zalewem danych i coraz bardziej zróżnicowanymi potrzebami administracyjnymi. Domagają się rozwiązań pamięci masowych, które spełnią ich wymagania w zakresie wzrostu, a jednocześnie uproszczą obsługę, ograniczą ogólne koszty i będą się szybko adaptować do zmiennych potrzeb biznesowych. Hitachi Unified Storage oferuje przedsiębiorstwom pojedynczy fundament do efektywnego zarządzania danymi blokowymi, plikowymi i obiektowymi bez kompromisów pod względem wydajności, skalowalności i wykorzystania dostępnej pojemności" - powiedział Richard Villars, wiceprezes ds. badań nad technologiami informatycznymi i chmurowymi w IDC.

Unifikacja bez kompromisów: efektywna obsługa plików, bloków i obiektów
Hitachi Unified Storage efektywnie przechowuje, rozdziela na warstwy, migruje oraz chroni wszystkie dane przez cały cykl i życia bez względu na ich typ. HUS ogranicza koszty poprzez funkcje zwiększające efektywność, takie jak dynamiczne przydzielanie wirtualnej przestrzeni dyskowej (thin provisioning) i automatyczne przenoszenie danych pomiędzy warstwami pamięci masowych (dynamic tiering). Wbudowana automatyzacja optymalizuje wydajność i sprawia, że staje się ona przewidywalna, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać pełen potencjał swojej inwestycji. Intuicyjne, łatwe w użyciu oprogramowanie dołączone do każdego systemu zaprojektowano tak, aby uprościć proces zarządzania nawet w najbardziej złożonych środowiskach.
   
HUS oferuje najbardziej zrównoważoną skalowalność w branży. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, które skalują się tylko pod względem pojemności, w HUS skalowaniu podlega przewidywalna wydajność, ilość replikowanych danych, rozmiar wolumenów udostępnianych  blokowo i rozmiar systemów plików. Korzyścią dla klientów jest to, że platforma HUS będzie służyła dłużej niż konkurencyjne produkty i będzie lepszą inwestycją.

HUS to obecnie najszybszy system pamięciowy klasy średniej do obsługi danych blokowych i plikowych. Platformę tę wyposażono również w funkcje klasy wyższej, takie jak automatyczne przenoszenie danych pomiędzy warstwami pamięci masowych (dynamic tiering). Migracja danych wykonywana jest w sposób automatyczny w oparciu o fragmenty wolumenów, co umożliwia osiągnięcie najwyższej wydajności najniższym kosztem.

Nowe rozwiązanie Hitachi Application Protector, również zapowiedziane przez HDS, to integrujący się z aplikacją, bazujący na migawkach (snapshotach) pakiet oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych w środowiskach Microsoft Exchange, SQL Server i SharePoint. Dzięki integracji z Hitachi Unified Storage, Hitachi Application Protector pozwala administratorom każdej z tych aplikacji chronić zbiory danych z wykorzystaniem znajomych interfejsów, takich jak Microsoft Management Console. Administratorzy aplikacji mogą inicjować zadania tworzenia kopii lub przywracania danych i łatwiej zapewniać odpowiedni poziom usług krytycznym aplikacjom biznesowym.

Oprogramowanie Hitachi Command Suite to zunifikowana platforma administracyjna do zaawansowanego zarządzania danymi i pamięcią masową. Usprawnia przydzielanie pamięci i zwiększa wydajność oraz niezawodność blokowych, plikowych i zunifikowanych środowisk pamięci masowych Hitachi. Tym samym HDS umożliwia organizacjom zarządzanie infrastrukturą IT przy mniejszej liczbie personelu. Zunifikowane zarządzanie HDS obejmuje:

- Zunifikowane zarządzanie wszystkimi modelami pamięci masowej: blokowymi (np. Hitachi Virtual Storage Platform), plikowymi (Hitachi NAS Platform, Hitachi Unified Storage), obiektowymi (Hitachi Content Platform) oraz urządzeniami wyspecjalizowanymi (Hitachi Data Ingestor).
- Zunifikowane zarządzanie i kontrola nad wszystkimi warstwami pamięci masowej w produktach HDS: systemy klasy korporacyjnej i średniej, a także wirtualizowane, heterogeniczne środowiska systemów pamięci masowej firm trzecich.
- Zunifikowane zarządzanie funkcjami: obejmuje wszystkie narzędzia administracyjne potrzebne do konfigurowania, analizowania, przenoszenia i ochrony danych; zawiera warstwę zunifikowanej analizy biznesowej z krytycznymi funkcjami, które pozwalają wprowadzić model bardziej ukierunkowany na usługi.

Przyszłe etapy strategii chmury informacyjnej
Dzisiejszy komunikat to ważny kamień milowy na drodze do przekształcenia centrów danych w chmury informacyjne, w których dostęp do bloków, plików oraz obiektów jest spójny i odbywa się w płynnym, zwirtualizowanym środowisku. Później w tym roku Hitachi Data Systems poinformuje o postępach w strategii chmury informacyjnej. HDS będzie nadal rozszerzać ofertę zunifikowanej pamięci masowej; w dalszej części roku pojawi się produkt, który zaoferuje zupełnie nowe możliwości średnim i dużym przedsiębiorstwom. W tym roku HDS zamierza wprowadzić nową serię produktów plikowych Hitachi NAS Platform F, które pomogą opanować szybki wzrost nieustrukturyzowanych danych klientom poszukującym rozwiązań z niższego segmentu rynku. W ramach bieżących inicjatyw, które mają pomóc klientom w dalszym optymalizowaniu pojemności oraz lepszym zarządzaniu dużą i nieustannie rosnącą ilością danych, Hitachi Data Systems planuje również wprowadzić wyspecjalizowane urządzenie do tworzenia kopii zapasowych. Urządzenie to będzie oparte na mechanizmach deduplikacji opracowanych przez Hitachi Data Systems, które zapewniają szybszą, bardziej niezawodną i ekonomiczną ochronę danych.

Źródło: Hitachi
Skomentuj na forum