Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi wprowadza na rynek Unified Storage (HUS)

HitachiHitachi Data Systems Corporation, spółka zależna Hitachi, Ltd. wprowadza na rynek rozwiązanie Hitachi Unified Storage (HUS), redefiniując tym samym koncepcję zunifikowanej pamięci masowej. HUS przechowuje wiele typów danych z większą elastycznością i bardziej zrównoważoną skalowalnością, niż jakiekolwiek inne rozwiązanie klasy średniej (midrange).


Ponadto firma Hitachi Data Systems poinformowała, że wszystkie jej produkty sprzętowe, w tym nowe rozwiązanie HUS, będą obsługiwane przez oprogramowanie do zarządzania, Hitachi Command Suite. Jako pierwszy producent rozwiązań klasy korporacyjnej, który dostarcza pojedynczą platformę do zarządzania wszystkimi swoimi produktami, Hitachi Data Systems pomaga klientom jeszcze bardziej ograniczyć koszty i złożoność w centrum danych.

"Działy IT w średnich i dużych przedsiębiorstwach zmagają się z zalewem danych i coraz bardziej zróżnicowanymi potrzebami administracyjnymi. Domagają się rozwiązań pamięci masowych, które spełnią ich wymagania w zakresie wzrostu, a jednocześnie uproszczą obsługę, ograniczą ogólne koszty i będą się szybko adaptować do zmiennych potrzeb biznesowych. Hitachi Unified Storage oferuje przedsiębiorstwom pojedynczy fundament do efektywnego zarządzania danymi blokowymi, plikowymi i obiektowymi bez kompromisów pod względem wydajności, skalowalności i wykorzystania dostępnej pojemności" - powiedział Richard Villars, wiceprezes ds. badań nad technologiami informatycznymi i chmurowymi w IDC.

Unifikacja bez kompromisów: efektywna obsługa plików, bloków i obiektów
Hitachi Unified Storage efektywnie przechowuje, rozdziela na warstwy, migruje oraz chroni wszystkie dane przez cały cykl i życia bez względu na ich typ. HUS ogranicza koszty poprzez funkcje zwiększające efektywność, takie jak dynamiczne przydzielanie wirtualnej przestrzeni dyskowej (thin provisioning) i automatyczne przenoszenie danych pomiędzy warstwami pamięci masowych (dynamic tiering). Wbudowana automatyzacja optymalizuje wydajność i sprawia, że staje się ona przewidywalna, dzięki czemu klienci mogą wykorzystać pełen potencjał swojej inwestycji. Intuicyjne, łatwe w użyciu oprogramowanie dołączone do każdego systemu zaprojektowano tak, aby uprościć proces zarządzania nawet w najbardziej złożonych środowiskach.
   
HUS oferuje najbardziej zrównoważoną skalowalność w branży. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, które skalują się tylko pod względem pojemności, w HUS skalowaniu podlega przewidywalna wydajność, ilość replikowanych danych, rozmiar wolumenów udostępnianych  blokowo i rozmiar systemów plików. Korzyścią dla klientów jest to, że platforma HUS będzie służyła dłużej niż konkurencyjne produkty i będzie lepszą inwestycją.

HUS to obecnie najszybszy system pamięciowy klasy średniej do obsługi danych blokowych i plikowych. Platformę tę wyposażono również w funkcje klasy wyższej, takie jak automatyczne przenoszenie danych pomiędzy warstwami pamięci masowych (dynamic tiering). Migracja danych wykonywana jest w sposób automatyczny w oparciu o fragmenty wolumenów, co umożliwia osiągnięcie najwyższej wydajności najniższym kosztem.

Nowe rozwiązanie Hitachi Application Protector, również zapowiedziane przez HDS, to integrujący się z aplikacją, bazujący na migawkach (snapshotach) pakiet oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych w środowiskach Microsoft Exchange, SQL Server i SharePoint. Dzięki integracji z Hitachi Unified Storage, Hitachi Application Protector pozwala administratorom każdej z tych aplikacji chronić zbiory danych z wykorzystaniem znajomych interfejsów, takich jak Microsoft Management Console. Administratorzy aplikacji mogą inicjować zadania tworzenia kopii lub przywracania danych i łatwiej zapewniać odpowiedni poziom usług krytycznym aplikacjom biznesowym.

Oprogramowanie Hitachi Command Suite to zunifikowana platforma administracyjna do zaawansowanego zarządzania danymi i pamięcią masową. Usprawnia przydzielanie pamięci i zwiększa wydajność oraz niezawodność blokowych, plikowych i zunifikowanych środowisk pamięci masowych Hitachi. Tym samym HDS umożliwia organizacjom zarządzanie infrastrukturą IT przy mniejszej liczbie personelu. Zunifikowane zarządzanie HDS obejmuje:

- Zunifikowane zarządzanie wszystkimi modelami pamięci masowej: blokowymi (np. Hitachi Virtual Storage Platform), plikowymi (Hitachi NAS Platform, Hitachi Unified Storage), obiektowymi (Hitachi Content Platform) oraz urządzeniami wyspecjalizowanymi (Hitachi Data Ingestor).
- Zunifikowane zarządzanie i kontrola nad wszystkimi warstwami pamięci masowej w produktach HDS: systemy klasy korporacyjnej i średniej, a także wirtualizowane, heterogeniczne środowiska systemów pamięci masowej firm trzecich.
- Zunifikowane zarządzanie funkcjami: obejmuje wszystkie narzędzia administracyjne potrzebne do konfigurowania, analizowania, przenoszenia i ochrony danych; zawiera warstwę zunifikowanej analizy biznesowej z krytycznymi funkcjami, które pozwalają wprowadzić model bardziej ukierunkowany na usługi.

Przyszłe etapy strategii chmury informacyjnej
Dzisiejszy komunikat to ważny kamień milowy na drodze do przekształcenia centrów danych w chmury informacyjne, w których dostęp do bloków, plików oraz obiektów jest spójny i odbywa się w płynnym, zwirtualizowanym środowisku. Później w tym roku Hitachi Data Systems poinformuje o postępach w strategii chmury informacyjnej. HDS będzie nadal rozszerzać ofertę zunifikowanej pamięci masowej; w dalszej części roku pojawi się produkt, który zaoferuje zupełnie nowe możliwości średnim i dużym przedsiębiorstwom. W tym roku HDS zamierza wprowadzić nową serię produktów plikowych Hitachi NAS Platform F, które pomogą opanować szybki wzrost nieustrukturyzowanych danych klientom poszukującym rozwiązań z niższego segmentu rynku. W ramach bieżących inicjatyw, które mają pomóc klientom w dalszym optymalizowaniu pojemności oraz lepszym zarządzaniu dużą i nieustannie rosnącą ilością danych, Hitachi Data Systems planuje również wprowadzić wyspecjalizowane urządzenie do tworzenia kopii zapasowych. Urządzenie to będzie oparte na mechanizmach deduplikacji opracowanych przez Hitachi Data Systems, które zapewniają szybszą, bardziej niezawodną i ekonomiczną ochronę danych.

Źródło: Hitachi
Skomentuj na forum