Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Paragon Virtualization Manager 12 Professional

ParagonParagon Software, dostawca rozwiązań do zarządzania dyskami oraz tworzenia i przywracania kopii zapasowych poinformowała o wydaniu - Paragon Virtualization Manager 12 Professional - rozwiązania opracowanego tak aby skutecznie, szybko i pewnie dokonywać dowolnych zadań migracji i łatwo zarządzać procesami wirtualizacji.


Po wnikliwych badaniach rynku wirtualizacji oraz zarządzania danymi, firma Paragon Software zauważyła, że nadal wiele popularnych narzędzi napotyka problemy z wirtualizacją i zarządzaniem danymi. Nowa, 12 wersja Virtualization Manager Professional ma pomóc w eliminacji tych problemów.

Dzięki Virtualization Manager 12 Professional zadania migracji systemu komputera do środowiska wirtualnego (P2V) lub odwrotnie (V2P) odbywają się bez żadnego przestoju. Aplikacja pozwala również na migrację fizycznych dysków o pojemności 2TB+ na mniejszy dysk wirtualny, co wcześniej mogło być niemożliwe w związku z faktem, że większość hipernadzorców nie obsługuje dysków wirtualnych o pojemności większej niż 2TB.

Virtualization Manager 12 Professional wyposażono w zaktualizowaną technologię Connect VD z trybem migawek zapewniającą najprostsze zarządzanie danymi i transferem danych pomiędzy różnymi typami maszyn wirtualnych. Dzięki tej technologii można podłączać dyski wirtualne, tak jakby były standardowymi dyskami fizycznymi oferującymi pełną funkcjonalność w środowisku wirtualnym. Aplikacja oferuje możliwość użycia trybu tylko do odczytu lub specjalnego trybu odczytu/zapisu, który tworzy migawkę i wprowadza zmiany dopiero po jej utworzeniu, umożliwiając przeprowadzenie testu wszystkich konfiguracji bez ryzyka uszkodzenia źródłowego dysku wirtualnego. Aplikacja zezwala także na migrację z jednego środowiska wirtualnego do innego (V2V).

Główne funkcje i korzyści Virtualization Manager 12 Professional:

• Migracja komputera opartego o system Windows do środowiska wirtualnego (P2V)
• Migracja komputera opartego o system Windows na inną platformę sprzętową (P2P)
• Migracja z dysku 2TB+ na mniejszy dysk wirtualny
• Przywracanie fizycznego systemu z kopii zapasowej utworzonej programem firmy Paragon do środowiska wirtualnego (Przywracanie P2V)
• Podłączanie dysku wirtualnego, tak jakby był zwyczajnym dyskiem fizycznym, co pozwala na uzyskanie pełnej funkcjonalności produktu dostępnej dla dysków fizycznych w środowisku wirtualnym (nowość: technologia Connect VD z trybem migawek)
• Tworzenie dysku wirtualnego za pomocą łatwego w użytkowaniu kreatora (Tworzenie dysków wirtualnych)
• Odzyskanie możliwości rozruchu systemu operacyjnego po migracji systemu na inny sprzęt lub nieudanej wirtualizacji wykonanej za pomocą narzędzi innego producenta (Dostosowywanie P2P i P2V)
• Wykonywanie partycjonowania dysku wirtualnego (tworzenie, formatowanie, usuwanie, przenoszenie, zmiana rozmiaru itp.)
• Wymiana danych pomiędzy środowiskiem fizycznym a wirtualnym lub pomiędzy dyskiem wirtualnym a jego migawką
• Ponawianie dowolnej operacji na woluminie wirtualnym w przypadku rozłączenia lub innej niespodziewanej sytuacji
• Scalanie woluminów na dysku wirtualnym, aby połączyć dwa woluminy dysku wirtualnego w jeden większy wolumin

Virtualization Manager 12 Professional jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi programami do wirtualizacji znanych producentów, takich jak Microsoft, VMware i Oracle oraz obsługuje większość maszyn wirtualnych, utworzonych w takich środowiskach jak Oracle Virtual Box 4, Microsoft Virtual PC, VMware Workstation i VMware Fusion.

Skomentuj na forum