Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega ułatwia małym i średnim firmom przechowywanie danych w chmurze

IomegaIomega, będąca własnością EMC, zaprezentowała nową funkcjonalność urządzeń Iomega polegającą na integracji z usługami EMC Atmos. Technologie chmurowe stają się dostępne dla wielu mniejszych organizacji, które mogą skorzystać z technologii EMC Atmos w celu współdzielenia i ochrony danych w chmurze.


Integracja z Atmos zapewnia dostęp do dowolnej infrastruktury chmurowej na świecie, korzystającej z tej technologii. EMC Atmos wykorzystywana jest przez ponad 35 dostawców usług, którzy oferują usługi chmurowe w ponad 65 lokalizacjach na całym świcie.

Najnowsza rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX Server Class Series  korzysta z najnowszego oprogramowania EMC LifeLine, w którego skład wchodzi aplikacja kliencka Atmos Connector. W połączeniu z usługami dostawców środowisk chmurowych, aplikacja Atmos Connector pozwala użytkownikowi kopiować dane z pamięci masowych Iomega StorCenter bezpośrednio do chmury korzystającej z technologii Atmos. Po zapisaniu danych w chmurze mogą one stanowić archiwum bezpieczeństwa w przypadku awarii. Klienci mogą mieć dostęp do swoich danych z więcej niż jednej lokalizacji, co ułatwia przenoszenie i współdzielenie danych.

Technologia EMC Atmos została zaprojektowana w celu zapewnienia zaawansowanych i wydajnych mechanizmów zarządzania zasobami rozproszonymi w chmurze dla dużych środowisk przechowywania danych. Dostawcy usług i przedsiębiorstwa mogą niezwykle szybko implementować nowe usługi dzięki technologii Atmos i oprogramowaniu Atmos Cloud Delivery Platform, służącemu do zarządzania usługami przechowywania danych w chmurze z technologią Atmos. Komercyjne usługi przechowywania danych w chmurze są szczególnie ważne dla biznesowych użytkowników pamięci masowych Iomega.

"Dzięki integracji aplikacji Atmos Connector z macierzami Iomega firma zajmuje czołową pozycję dostawcy technologii chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, oddziałów firm i rozproszonych przedsiębiorstw." - powiedział  Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation. „Atmos Connector zapewnia niezbędne funkcje dla użytkowników, którzy rozumieją wartość usług chmurowych, oferowanych przez firmy trzecie, w połączeniu z dostępnymi sieciowymi pamięciami masowymi w rodzaju nagradzanej rodziny produktów Iomega StorCenter."

"Funkcjonalność Atmos zawarta w najnowszym oprogramowaniu LifeLine od Iomega jest niezwykle przydatnym narzędziem, pomagającym użytkownikom korzystać z możliwości publicznej chmury firmy Ninefold." - powiedział Brian Goodman-Jones, Technology & Innovation w fimie Ninefold z Sydney w Australii. "Korzystając z macierzy sieciowych Iomega użytkownicy mogą w prosty sposób zapisywać i pobierać kluczowe pliki w chmurze Ninefold, chroniąc i archiwizując cenne dane."

Portfolio produktów sieciowych Iomega składa się zarówno z prostych modeli - jak najnowszy jednodyskowy Iomega EZ Media & Backup Center z dyskiem o pojemności 3TB; dwudyskowych modeli wolnostojących Iomega StorCenter ix2 (w wersji bezdyskowej lub o łącznej pojemności do 6TB); czterodyskowych modeli wolnostojących Iomega StorCenter ix4 o pojemności do 12 TB, aż po najbardziej zaawansowane modele Iomega StorCenter PX Server Class Series w wersji wolnostojącej lub do montażu w szafach rackowych.

Iomega StorCenter px4-300d wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde i może pomieścić łącznie 12 TB danych; Iomega StorCenter px6-300d wykorzystuje sześć kieszeni na dyski o łącznej pojemności 18TB. Oba modele dostępne są w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wyposażonej. Kieszenie mogą pomieścić zarówno dyski formatu 3,5 jak i 2,5 cala oraz  napędy SSD wykorzystywane w aplikacjach wymagających najwyższej wydajności.  

Macierz sieciowa do montażu w szafach rackowych o łącznej pojemności 12 TB - Iomega StorCenter px4-300r Network Storage Array Server Class Series - wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde lub napędy SSD. Macierz px4-300r oferowana jest w formacie 1U i może być sprzedawana w wersji bezdyskowej lub wypełnionej dyskami twardymi lub SSD. Flagowy model do szaf rackowych Iomega StorCenter px12-350r Network Storage Array Server Class Series, zawiera dwanaście kieszeni o łącznej pojemności od 4 TB do 36 TB i produkowany jest w formacie 2U.

Oprogramowanie EMC LifeLine Atmos Connector dostępne jest z nowymi macierzami Iomega StorCenter PX Server Class Series oraz  Iomega StorCenter ix2 z systemem LifeLine release 3.2 lub nowszymi. Usługi korzystające z technologii Atmos dostępne są u szeregu dostawców na całym świecie.

Skomentuj na forum