Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega ułatwia małym i średnim firmom przechowywanie danych w chmurze

IomegaIomega, będąca własnością EMC, zaprezentowała nową funkcjonalność urządzeń Iomega polegającą na integracji z usługami EMC Atmos. Technologie chmurowe stają się dostępne dla wielu mniejszych organizacji, które mogą skorzystać z technologii EMC Atmos w celu współdzielenia i ochrony danych w chmurze.


Integracja z Atmos zapewnia dostęp do dowolnej infrastruktury chmurowej na świecie, korzystającej z tej technologii. EMC Atmos wykorzystywana jest przez ponad 35 dostawców usług, którzy oferują usługi chmurowe w ponad 65 lokalizacjach na całym świcie.

Najnowsza rodzina macierzy sieciowych Iomega StorCenter PX Server Class Series  korzysta z najnowszego oprogramowania EMC LifeLine, w którego skład wchodzi aplikacja kliencka Atmos Connector. W połączeniu z usługami dostawców środowisk chmurowych, aplikacja Atmos Connector pozwala użytkownikowi kopiować dane z pamięci masowych Iomega StorCenter bezpośrednio do chmury korzystającej z technologii Atmos. Po zapisaniu danych w chmurze mogą one stanowić archiwum bezpieczeństwa w przypadku awarii. Klienci mogą mieć dostęp do swoich danych z więcej niż jednej lokalizacji, co ułatwia przenoszenie i współdzielenie danych.

Technologia EMC Atmos została zaprojektowana w celu zapewnienia zaawansowanych i wydajnych mechanizmów zarządzania zasobami rozproszonymi w chmurze dla dużych środowisk przechowywania danych. Dostawcy usług i przedsiębiorstwa mogą niezwykle szybko implementować nowe usługi dzięki technologii Atmos i oprogramowaniu Atmos Cloud Delivery Platform, służącemu do zarządzania usługami przechowywania danych w chmurze z technologią Atmos. Komercyjne usługi przechowywania danych w chmurze są szczególnie ważne dla biznesowych użytkowników pamięci masowych Iomega.

"Dzięki integracji aplikacji Atmos Connector z macierzami Iomega firma zajmuje czołową pozycję dostawcy technologii chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, oddziałów firm i rozproszonych przedsiębiorstw." - powiedział  Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation. „Atmos Connector zapewnia niezbędne funkcje dla użytkowników, którzy rozumieją wartość usług chmurowych, oferowanych przez firmy trzecie, w połączeniu z dostępnymi sieciowymi pamięciami masowymi w rodzaju nagradzanej rodziny produktów Iomega StorCenter."

"Funkcjonalność Atmos zawarta w najnowszym oprogramowaniu LifeLine od Iomega jest niezwykle przydatnym narzędziem, pomagającym użytkownikom korzystać z możliwości publicznej chmury firmy Ninefold." - powiedział Brian Goodman-Jones, Technology & Innovation w fimie Ninefold z Sydney w Australii. "Korzystając z macierzy sieciowych Iomega użytkownicy mogą w prosty sposób zapisywać i pobierać kluczowe pliki w chmurze Ninefold, chroniąc i archiwizując cenne dane."

Portfolio produktów sieciowych Iomega składa się zarówno z prostych modeli - jak najnowszy jednodyskowy Iomega EZ Media & Backup Center z dyskiem o pojemności 3TB; dwudyskowych modeli wolnostojących Iomega StorCenter ix2 (w wersji bezdyskowej lub o łącznej pojemności do 6TB); czterodyskowych modeli wolnostojących Iomega StorCenter ix4 o pojemności do 12 TB, aż po najbardziej zaawansowane modele Iomega StorCenter PX Server Class Series w wersji wolnostojącej lub do montażu w szafach rackowych.

Iomega StorCenter px4-300d wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde i może pomieścić łącznie 12 TB danych; Iomega StorCenter px6-300d wykorzystuje sześć kieszeni na dyski o łącznej pojemności 18TB. Oba modele dostępne są w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wyposażonej. Kieszenie mogą pomieścić zarówno dyski formatu 3,5 jak i 2,5 cala oraz  napędy SSD wykorzystywane w aplikacjach wymagających najwyższej wydajności.  

Macierz sieciowa do montażu w szafach rackowych o łącznej pojemności 12 TB - Iomega StorCenter px4-300r Network Storage Array Server Class Series - wykorzystuje cztery kieszenie na dyski twarde lub napędy SSD. Macierz px4-300r oferowana jest w formacie 1U i może być sprzedawana w wersji bezdyskowej lub wypełnionej dyskami twardymi lub SSD. Flagowy model do szaf rackowych Iomega StorCenter px12-350r Network Storage Array Server Class Series, zawiera dwanaście kieszeni o łącznej pojemności od 4 TB do 36 TB i produkowany jest w formacie 2U.

Oprogramowanie EMC LifeLine Atmos Connector dostępne jest z nowymi macierzami Iomega StorCenter PX Server Class Series oraz  Iomega StorCenter ix2 z systemem LifeLine release 3.2 lub nowszymi. Usługi korzystające z technologii Atmos dostępne są u szeregu dostawców na całym świecie.

Skomentuj na forum