Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Acronis wydaje vmProtect 7

AcronisAcronis wprowadza na rynek vmProtect 7, najnowszą wersję rozwiązania do tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwania maszyn wirtualnych VMware vSphere.


Oprogramowanie vmProtect 7 można obsługiwać z poziomu vCenter. Pozwala ono na replikację maszyn wirtualnych na innym hoście i odzyskiwanie elementów serwera pocztowego Microsoft Exchange.

Poza integracją z VMware vCenter, Acronis vmProtect 7 posiada intuicyjny interfejs webowy. Oprogramowanie oferuje zaawansowane możliwości w zakresie replikacji, zapewniając ciągłość pracy na serwerach rezerwowych i powrót do działania po awarii, jak również możliwość uruchamiania maszyny wirtualnej bezpośrednio z pliku kopii zapasowej, znacznie przyspieszając czas odzyskiwania. Nawet w sytuacji całkowitej awarii serwera, funkcja odzyskiwania systemu od podstaw pozwala na odzyskanie całej maszyny wirtualnej na innym hoscie, redukując tym samym czas przestoju. Dzięki wsparciu dla Microsoft Exchange, Acronis vmProtect 7 eliminuje konieczność tworzenia oddzielnego backupu platformy pocztowej Microsoft, jednocześnie umożliwiając odzyskanie nie tylko całej bazy danych MS Exchange ale równieżo wybranych skrzynek pocztowych, wiadomości e-mail, elementów kalendarza, zadań lub kontaktów.

"Przeprowadzone przez nas testy szybko pokazały, że ta nowa wersja opiera się na wydajności wynikającej z kilku kluczowych innowacji. Należy do nich rozszerzona ochrona pakietu aplikacji (MS Exchange), replikacja, odzyskiwanie od podstaw całego hosta i zaawansowana elastyczność odzyskiwania" - powiedział Jeff Boles, starszy analityk w Grupie Taneja.

W obliczu coraz bardziej powszechnej wirtualizacji serwerów, przy przewidywanym tempie wzrostu wynoszącym 21%, funkcja zautomatyzowanego planu odzyskiwania po awarii zapewnia szybkie odzyskiwanie maszyny po awarii systemu, krok po kroku, nawet zdalnie.

"Dla niektórych administratorów backup i odzyskiwanie jest nadal zbyt skomplikowane i trudne - a wcale nie musi takie być. Dzięki Acronis vmProtect 7 dostarczamy rozwiązanie, które wspiera priorytety administratorów serwerów wirtualnych czyniąc cały proces intuicyjnym i szybkim" - powiedział Dmitri Joukovski, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktem w Acronis.

Acronis vmProtect 7, podobnie jak poprzednia wersja, dostępny jest w cenie 475 EUR na procesor. Z nieograniczonym limitem migracji P2V (ze środowiska fizycznego do wirtualnego) stanowi szybkie i niedrogie rozwiązanie do backupu, migracji i odzyskiwania danych dla coraz większej ilości przedsiębiorstw, które wdrażają platformę VMware vSphere. Klienci, którzy zakupili poprzednią wersję programu Acronis vmProtect 6, mogą bezpłatnie dokonać aktualizacji do programu Acronis vmProtect 7.

Źródło: Acronis
Skomentuj na forum