Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega udostępnia MindTree SecureMind Surveillance Manager

IomegaIomega, będąca własnością EMC, międzynarodowy lider ochrony danych, ogłosiła, że oprogramowanie do zarządzania małymi i średniej wielkości systemami monitoringu wideo - MindTree SecureMind Surveillance Manager jest dostępne dla dystrybutorów i resellerów Iomega.


Oprogramowanie MindTree SecureMind w pełnej wersji dla jednej kamery jest dokładane do produktów Iomega StorCenter i nie wymaga dodatkowych opłat. Pozwala to użytkownikom uruchomić platformę monitoringu z jedną kamerą i zapoznać się z pełną funkcjonalnością zestawu pamięci masowej i oprogramowania MindTree. Użytkownicy mogą dokupować dodatkowe licencje kamer rozbudowując system do maksymalnej liczby obsługiwanej przez każdą macierz sieciową Iomega StorCenter. Rozwiązania składające się z pamięci masowych Iomega i oprogramowania MindTree mogą obsługiwać do 48 kamer wideo w małych i średnich przedsiębiorstwach (SMB) lub rozproszonych środowiskach korporacyjnych.

Użytkownikom, którzy zainteresowani są zakupem gotowych rozwiązań do monitoringu wideo Iomega oferuje platformy składające się z wolnostojącego serwera rodziny Iomega StorCenter px4-300d Server Class Series z dyskiem o pojemności 1 TB z oprogramowaniem MindTree SecureMind Surveillance Manager z licencjami na osiem kamer i programu Integrated Video Management System (IVMS). Platforma może być rozbudowywana o dodatkowe dyski twarde i kamery.

"Dołożenie oprogramowania MindTree SecureMind do naszego portfolio macierzy potwierdza zaangażowanie firmy Iomega w rozwój platform do monitoringu wideo. Systemy rozwiązań do monitoringu wideo wymagają łatwych w użyciu, ekonomicznych platform, które zastąpią wiekowe systemy wykorzystujące analogowe rejestratory wideo. Łatwość zarządzania, bezpieczeństwo i łatwość obsługi to cechy charakterystyczne sieciowych pamięci masowych w zastosowaniach monitoringu wideo. Połączenie macierzy Iomega z oprogramowaniem MindTree SecureMind jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, rozproszonych oddziałów, itp. Najnowszy zestaw do monitoringu StorCenter px4-300d dostępny na rynkach światowych jest w pełni funkcjonalnym rozwiązaniem dla rynku SMB" - powiedział Mike Nikzad, chief operating officer w Iomega Corporation.

Iomega StorCenter Network Storage i MindTree SecureMind Software
Połączenie macierzy sieciowych Iomega StorCenter z oprogramowaniem do zarządzania monitoringiem wideo MindTree SecureMind Surveillance Manager pozwala stworzyć funkcjonalną platformę umożliwiającą użytkownikom zarządzanie monitoringiem, jak również zapisem obrazu z kamer.

Program SecureMind Surveillance Manager został zintegrowany z macierzami rodziny Iomega StorCenter w celu ułatwienia instalacji i konfiguracji. Zestaw Iomega StorCenter z oprogramowaniem SecureMind może obsługiwać do 48 kamer IP zapewniając do 36 TB (w zależności od modelu StroCenter) przestrzeni dyskowej na zapis wideo - monitoringu. Platforma monitoringu charakteryzuje się między innymi:

• Prostą instalacją i konfiguracją
• Możliwością podglądu wideo z wykorzystaniem przeglądarki internetowej
• Obsługą setek kamer IP pracujących w standardzie H.264, MPEG4 i MJPEG, jak również podłączanych przez USB
• Rejestracją obrazu na podstawie aktywności z możliwością powiadamiania o wybranych aktywnościach
• Zgodnością z ONVIF 2.0 Ready
• Trybem widoku czasowego, w celu łatwego przeglądania zapisów wideo
• Zdalną konfiguracja i sterowaniem kamerami
• Wykrywaniem utraty i manipulacji sygnałem wideo
• Powiadamianiem o alertach za pośrednictwem poczty elektronicznej

Produkty rodziny Iomega StorCenter Network Storage
Urządzenia Iomega StorCenter ułatwiają archiwizację, ochronę i współdzielenie zarejestrowanych plików wideo i audio monitoringu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu. Dzięki urządzeniom Iomega StorCenter możliwe jest stworzenie innowacyjnych platform monitoringu w cenie znacznie niższej od tradycyjnych rozwiązań, bazujących na rejestratorach DVR/NVR. Pamięci masowe Iomega StorCenter stanowią brakujący element obecnych systemów monitoringu oferując możliwość przechowywania plików z jednoczesną ochroną treści.

W skład rodziny macierzy sieciowych Iomega StorCenter wchodzą proste, wolnostojące urządzenia dwudyskowe Iomega StorCenter ix2, które są sprzedawane w wersji bezdyskowej lub wyposażonej w dyski o łącznej pojemności 6 TB, a także najbardziej zaawansowane Iomega StorCenter PX Server Class Series w wersji wolnostojącej lub do montażu w szafach rackowych.

Macierz Iomega StorCenter px4-300d może być wyposażona w cztery dyski o łącznej pojemności do 12TB; Iomega StorCenter px6-300d w sześć dysków o łącznej pojemności do 18 TB. Oba modele oferowane są w wersji bezdyskowej,  częściowo wypełnionej lub w pełni wyposażonej. Wolne kieszenie dysków mogą pomieścić zarówno dyski formatu 3,5 jaki 2,5 cala oraz dyski SSD przeznaczone do aplikacji wymagających dużej wydajności. 

Macierz Iomega StorCenter px4-300r Network Storage Array Server Class Series, przeznaczona do montażu w szafach rackowych, o pojemności 12 TB, zawiera cztery kieszenie na dyski twarde lub SSD. Oferowana jest w formacie 1U w wersji bezdyskowej lub w całości wypełnionej. Flagowy model do szaf rackowych Iomega StorCenter px12-350r Network Storage Array Server Class Series wykonany w formacie 2U może pomieścić do 12 dysków o łącznej pojemności od 4TB do 36 TB.

Wszystkie macierze StorCenter i licencje na oprogramowanie SecureMind są już dostępne komercyjnie. Licencja na jedną kamerę MindTree SecureMind jest dokładana do każdego produktu Iomega StorCenter. Licencje rozszerzające zaczynają się od 55 Euro za dwie kamery i są dostępne w pakietach dla 4, 8, 16, 32 i 48 kamer. Nowy pakiet IVMS Iomega Desktop Surveillance, zawierający macierz Iomega StorCenter px4-300d z dwoma dyskami klasy serwerowej o pojemności 1TB oraz licencję  SecureMind dla 8 kamer kosztuje 1.249 Euro.

Ceny wolnostojących macierzy Iomega StorCenter zaczynają się od 500 Euro.

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum