Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cebit 2012 - Fujitsu Business Solutions Store stymuluje cloud computing

FujitsuFirma Fujitsu coraz szybciej zmierza do zrealizowania w swoim sklepie internetowym Business Solutions Store największego w branży oprogramowania przedsięwzięcia związanego z przetwarzaniem w chmurze. Na targach CeBIT pomaga producentom oprogramowania wznieść się ku chmurze z SaaSification Factory.


Niezależni producenci oprogramowania, którzy chcieliby przejść na technologię cloud, aby pozyskać nowych klientów na globalnym rynku, w ogromnej większości pozytywnie zareagowali na rekrutacyjną inicjatywę sklepu Fujitsu Business Solutions Store. Warsztaty prowadzone na żywo na targach CeBIT spotkały się z zainteresowaniem pięciokrotnie przewyższającym liczbę miejsc. W sklepie Business Solutions Store jest już dostępnych ponad 40 aplikacji związanych z przetwarzaniem w chmurze. Sklep, otwarty w ubiegłym roku, udowadnia, że Fujitsu realizuje swoją koncepcję udostępniania rozwiązań opartych na przetwarzaniu w chmurze różnym firmom, bez względu na ich wielkość.

Fujitsu Business Solutions Store ma w swoich zasobach szeroką gamę aplikacji biznesowych oferowanych na całym świecie na zasadzie odpłatności za faktyczne użytkowanie, co pozwala klientom uwolnić się od krępujących modeli z licencjami na oprogramowanie i regularnymi opłatami serwisowymi.

Fujitsu dostosowuje do działania w chmurze aplikacje z różnych obszarów biznesowych, takich jak zarządzanie kontaktami z klientem, archiwizacja, ERP, zabezpieczenia infrastruktury oraz inne aplikacje wymagające intensywnych procesów biznesowych, na przykład systemy zarządzania kadrami.

Firma Fujitsu nie jest skrępowana tradycyjnymi modelami udzielania licencji na oprogramowanie, co daje jej większą swobodę na rynku w porównaniu z konkurencją i pozwala szybciej rozwijać sklep Business Solutions Store. Tylko firma Fujitsu oferuje producentom oprogramowania innowacyjny model partnerstwa z udziałem w przychodach, wspierany przez jej inwestycje w przetwarzanie w chmurze o wartości ponad miliarda dolarów.

W związku z dużym zainteresowaniem producentów oprogramowania inicjatywą SaaSification firma Fujitsu już powiększyła zasoby, aby umożliwić większej liczbie dostawców wprowadzenie swoich rozwiązań w chmurę. Pierwsze dane statystyczne podane przez Fujitsu potwierdzają, że większości firm udaje się zintegrować dotychczasowe oprogramowanie z platformą Global Cloud firmy Fujitsu w ciągu kilku dni od przystąpienia do programu rozwoju z wykorzystaniem Business Solutions Store. W rezultacie partnerzy zyskują nowe, globalne możliwości biznesowe i mogą uzyskiwać przychody od klientów, do których przedtem dostęp był zbyt trudny lub kosztowny.

Warsztaty prowadzone podczas targów targach CeBIT uwidoczniają gwarancję Fujitsu szybkiej integracji z chmurą i pokazują, w jaki sposób niezależni producenci oprogramowania mogą w ciągu kilku dni roboczych przenieść swoje oprogramowanie w chmurę. Jeden z pierwszych partnerów, niemiecka firma BBL Software, już przenosi swoich klientów na nową platformę przetwarzania w chmurze i odchodzi od starego modelu licencji na oprogramowanie. Firma Saperion, która uczestniczy w programie SaaSification Factory, chce zapewnić dostępność online swoich aplikacji w czasie targów CeBIT.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum