Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega na CeBIT 2012 - Innowacyjne produkty i macierze sieciowe

IomegaFirma Iomega, podczas targów CeBIT (odbywających się w dniach 6-10 marca 2012 r.)  prezentuje najnowsze rozwiązania i produkty do archiwizacji i przechowywania danych dla sektora SMB.


Iomega zwiększa także zaangażowanie w przygotowanie rozwiązań do monitoringu wideo, demonstrując szereg ekonomicznych, zaawansowanych rozwiązań dla firm i instytucji. Iomega nie rezygnuje z produktów dla użytkownika domowego - podczas targów można zapoznać się z możliwościami nowego dysku sieciowego dużej pojemności - Iomega EZ Media & Backup Center.

Iomega EZ Media & Backup Center
Iomega EZ Media & Backup Center - to pojedynczy dysk sieciowy oferujący niezwykłą wydajność, łatwość obsługi i instalacji oraz wiele zaawansowanych funkcji, jak np. obsługa prywatnej chmury oraz zdalny dostęp i strumieniowe przesyłanie mediów za pomocą oprogramowania Iomega Link. Urządzenie zapewnia łatwy dostęp do plików, zdjęć, filmów i muzyki oraz  dzielenie ich pomiędzy komputerami a także członkami rodziny i przyjaciółmi wykorzystującymi mobilne aplikacje Personal Cloud i Iomega Link. Dysk ma wbudowany certyfikowany (przez DLNA) serwer mediów UPnP AV i serwer iTunes, dzięki czemu możliwe jest dzielenie plików pomiędzy różnymi komputerami, konsolami do gier, ramkami do zdjęć i sieciowymi telewizorami. Urządzenie umożliwia automatyczne publikowanie plików w serwisach, takich jak Facebook, YouTube i Flickr oraz korzystanie z aktywnych folderów w celu tworzenia personalnych pokazów slajdów i wysyłania wiadomości poczty elektronicznej. Iomega EZ Media & Backup Center obsługuje Time Machine i Torrenty. Dysk dostępny jest w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 3 TB.

Iomega StorCenter PX Server Class Series
Kolejnym obszarem aktywności firmy Iomega na targach są zawansowane macierze sieciowe StorCenter serii PX Server Class Series z nowym oprogramowaniem do zarządzania EMC LifeLine i szeregiem nowych funkcji. Wśród nich znajduje się m.in. możliwość archiwizacji i odtwarzania parametrów konfiguracyjnych. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zapisywać parametry konfiguracyjne i przekazywać je do innych urządzeń Iomega StorCenter tego samego typu. Aktualna wersja oprogramowania zapewnia lepszą ochronę danych poprzez szyfrowanie plików.

Macierze PX Server Class Series, z dyskami klasy serwerowej, przystosowane są do szczególnie wymagających zastosowań, oferując szybkość i niezawodność działania. Urządzenia StorCenter oferowane są zarówno w wersji bezdyskowej jak i najpotężniejszej - o pojemności 36TB, by pojemność mogła być dostosowana do wzrastających potrzeb firmy. Macierze mogą współpracować zarówno z systemami WEindows, Mac i Linux, oferowane są w wersji wolnostojącej lub przystosowanej do montażu w szafach rackowych. Sercem platformy są procesory Intel Atom lub Celeron. Do macierzy dołączono trzy ekonomiczne rozwiązania do zarządzania monitoringiem wideo, które mogą współpracować z 48 kamerami na jedno urządzenie.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB), oddziały firm oraz przedsiębiorstwa o rozproszonych lokalizacjach mogą wykorzystać zalety używania opcjonalnych dysków SSD i zaawansowanych funkcji RAID w połączeniu z możliwością wymiany dysków w podczas działania urządzenia. Pamięci masowe PX Server Class Series pozwalają na ochronę danych poprzez zastosowanie technologii RAID, wykorzystanie zasilaczy UPS, szyfrowanie danych za pomocą technologii RSA BSAFE. Urządzenia umożliwiają też dzielenie drukarek i podłączanie oraz udostępnianie zewnętrznych dysków USB. Rodzina PX Series posiada certyfikaty dla większości środowisk wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix i Windows Server.

Iomega StorCenter ix2 nowej generacji
Nowa generacja pamięci masowych Iomega StorCenter ix2 oferuje przestrzeń na dane wielkości 6 TB. Macierz przeznaczona dla małych i średniej wielkości firm korzystających z komputerów PC, Mac lub z systemami Linux oferuje zaawansowane funkcje biznesowe niedostępne z reguły w tej klasy urządzeniach, takie jak monitoring wideo z obsługą do pięciu kamer IP.

Kompaktowa dwudyskowa macierz StorCenter ix2 zaprojektowana do centralnego przechowywania i archiwizacji danych może być niezwykle szybko zainstalowana i uruchomiona. W zależności od konfiguracji dostępna jest w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wypełnionej. Użytkownik może wybrać preferowaną formę  archiwizacji w chmurze za pośrednictwem usługodawców takich jak Mozy, Amazon S3 lub EMC Atmos.

Rozwiązania monitoringu wideo Iomega StorCenter Video Surveillance
Rodzina uniwersalnych macierzy Iomega StorCenter oferuje trzy rozwiązania monitoringu i zarządzania wideo dla rynku SMB, a także oddziałów firm i przedsiębiorstw o rozproszonych lokalizacjach.

Rozwiązanie o nazwie Iomega Surveillance Storage Target (SST) składa się z macierzy sieciowej StorCenter, która może współpracować z kamerami IP oraz rozwiązaniami VMS takim jak Genetec i Verint. Każda aplikacja VMS lub kamera IP, która wykorzystuje do zapisu wideo NFS (Network File System), CIFS (Common Internet File System) lub iSCSI (Internet Small Computer System Interconnect) może zapisywać dane wideo na urządzeniach Iomega serii StorCenter ix oraz px. Rozwiązanie to doskonale nadaje się dla dużych korporacji, które już korzystają z systemu monitoringu, ale potrzebują więcej miejsca na dane z powodu rosnącej liczby danych i nowych regulacji prawnych.

Iomega oferuje także zintegrowany system do zarządzania wideo (IVMS) charakteryzujący się dużą przestrzenią na dane i kompatybilnością z najczęstszymi rozwiązaniami na rynku. System Iomega składa się macierzy StorCenter, kompatybilnych kamer IP i aplikacji VMS.

Iomega HVSS (Hosted Video Surveillance Solution) nie wymaga instalacji na lokalnym serwerze, dlatego doskonale nadaje się dla firm SMB i korporacji z rozproszonymi oddziałami z ograniczonymi działami IT.

Macierze rodziny StorCenter kompatybilne są z kamerami Axis IP. Wspólnie opracowane przez firmy oprogramowanie klienckie AVHS (Axis Video Hosting System) jest preinstalowane na dostarczanych macierzach Iomega. 

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum