Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Iomega na CeBIT 2012 - Innowacyjne produkty i macierze sieciowe

IomegaFirma Iomega, podczas targów CeBIT (odbywających się w dniach 6-10 marca 2012 r.)  prezentuje najnowsze rozwiązania i produkty do archiwizacji i przechowywania danych dla sektora SMB.


Iomega zwiększa także zaangażowanie w przygotowanie rozwiązań do monitoringu wideo, demonstrując szereg ekonomicznych, zaawansowanych rozwiązań dla firm i instytucji. Iomega nie rezygnuje z produktów dla użytkownika domowego - podczas targów można zapoznać się z możliwościami nowego dysku sieciowego dużej pojemności - Iomega EZ Media & Backup Center.

Iomega EZ Media & Backup Center
Iomega EZ Media & Backup Center - to pojedynczy dysk sieciowy oferujący niezwykłą wydajność, łatwość obsługi i instalacji oraz wiele zaawansowanych funkcji, jak np. obsługa prywatnej chmury oraz zdalny dostęp i strumieniowe przesyłanie mediów za pomocą oprogramowania Iomega Link. Urządzenie zapewnia łatwy dostęp do plików, zdjęć, filmów i muzyki oraz  dzielenie ich pomiędzy komputerami a także członkami rodziny i przyjaciółmi wykorzystującymi mobilne aplikacje Personal Cloud i Iomega Link. Dysk ma wbudowany certyfikowany (przez DLNA) serwer mediów UPnP AV i serwer iTunes, dzięki czemu możliwe jest dzielenie plików pomiędzy różnymi komputerami, konsolami do gier, ramkami do zdjęć i sieciowymi telewizorami. Urządzenie umożliwia automatyczne publikowanie plików w serwisach, takich jak Facebook, YouTube i Flickr oraz korzystanie z aktywnych folderów w celu tworzenia personalnych pokazów slajdów i wysyłania wiadomości poczty elektronicznej. Iomega EZ Media & Backup Center obsługuje Time Machine i Torrenty. Dysk dostępny jest w wersji o pojemności 1TB, 2TB i 3 TB.

Iomega StorCenter PX Server Class Series
Kolejnym obszarem aktywności firmy Iomega na targach są zawansowane macierze sieciowe StorCenter serii PX Server Class Series z nowym oprogramowaniem do zarządzania EMC LifeLine i szeregiem nowych funkcji. Wśród nich znajduje się m.in. możliwość archiwizacji i odtwarzania parametrów konfiguracyjnych. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zapisywać parametry konfiguracyjne i przekazywać je do innych urządzeń Iomega StorCenter tego samego typu. Aktualna wersja oprogramowania zapewnia lepszą ochronę danych poprzez szyfrowanie plików.

Macierze PX Server Class Series, z dyskami klasy serwerowej, przystosowane są do szczególnie wymagających zastosowań, oferując szybkość i niezawodność działania. Urządzenia StorCenter oferowane są zarówno w wersji bezdyskowej jak i najpotężniejszej - o pojemności 36TB, by pojemność mogła być dostosowana do wzrastających potrzeb firmy. Macierze mogą współpracować zarówno z systemami WEindows, Mac i Linux, oferowane są w wersji wolnostojącej lub przystosowanej do montażu w szafach rackowych. Sercem platformy są procesory Intel Atom lub Celeron. Do macierzy dołączono trzy ekonomiczne rozwiązania do zarządzania monitoringiem wideo, które mogą współpracować z 48 kamerami na jedno urządzenie.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB), oddziały firm oraz przedsiębiorstwa o rozproszonych lokalizacjach mogą wykorzystać zalety używania opcjonalnych dysków SSD i zaawansowanych funkcji RAID w połączeniu z możliwością wymiany dysków w podczas działania urządzenia. Pamięci masowe PX Server Class Series pozwalają na ochronę danych poprzez zastosowanie technologii RAID, wykorzystanie zasilaczy UPS, szyfrowanie danych za pomocą technologii RSA BSAFE. Urządzenia umożliwiają też dzielenie drukarek i podłączanie oraz udostępnianie zewnętrznych dysków USB. Rodzina PX Series posiada certyfikaty dla większości środowisk wirtualizacji, takich jak VMware, Citrix i Windows Server.

Iomega StorCenter ix2 nowej generacji
Nowa generacja pamięci masowych Iomega StorCenter ix2 oferuje przestrzeń na dane wielkości 6 TB. Macierz przeznaczona dla małych i średniej wielkości firm korzystających z komputerów PC, Mac lub z systemami Linux oferuje zaawansowane funkcje biznesowe niedostępne z reguły w tej klasy urządzeniach, takie jak monitoring wideo z obsługą do pięciu kamer IP.

Kompaktowa dwudyskowa macierz StorCenter ix2 zaprojektowana do centralnego przechowywania i archiwizacji danych może być niezwykle szybko zainstalowana i uruchomiona. W zależności od konfiguracji dostępna jest w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wypełnionej. Użytkownik może wybrać preferowaną formę  archiwizacji w chmurze za pośrednictwem usługodawców takich jak Mozy, Amazon S3 lub EMC Atmos.

Rozwiązania monitoringu wideo Iomega StorCenter Video Surveillance
Rodzina uniwersalnych macierzy Iomega StorCenter oferuje trzy rozwiązania monitoringu i zarządzania wideo dla rynku SMB, a także oddziałów firm i przedsiębiorstw o rozproszonych lokalizacjach.

Rozwiązanie o nazwie Iomega Surveillance Storage Target (SST) składa się z macierzy sieciowej StorCenter, która może współpracować z kamerami IP oraz rozwiązaniami VMS takim jak Genetec i Verint. Każda aplikacja VMS lub kamera IP, która wykorzystuje do zapisu wideo NFS (Network File System), CIFS (Common Internet File System) lub iSCSI (Internet Small Computer System Interconnect) może zapisywać dane wideo na urządzeniach Iomega serii StorCenter ix oraz px. Rozwiązanie to doskonale nadaje się dla dużych korporacji, które już korzystają z systemu monitoringu, ale potrzebują więcej miejsca na dane z powodu rosnącej liczby danych i nowych regulacji prawnych.

Iomega oferuje także zintegrowany system do zarządzania wideo (IVMS) charakteryzujący się dużą przestrzenią na dane i kompatybilnością z najczęstszymi rozwiązaniami na rynku. System Iomega składa się macierzy StorCenter, kompatybilnych kamer IP i aplikacji VMS.

Iomega HVSS (Hosted Video Surveillance Solution) nie wymaga instalacji na lokalnym serwerze, dlatego doskonale nadaje się dla firm SMB i korporacji z rozproszonymi oddziałami z ograniczonymi działami IT.

Macierze rodziny StorCenter kompatybilne są z kamerami Axis IP. Wspólnie opracowane przez firmy oprogramowanie klienckie AVHS (Axis Video Hosting System) jest preinstalowane na dostarczanych macierzach Iomega. 

Źródło: Iomega
Skomentuj na forum