Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

PRIMERGY CX400 Cloud eXtension x86 - dla środowisk cloud computing i HPC

FujitsuPodczas trwających w Hanowerze targów CeBIT, Fujitsu poinformowało o wprowadzeniu na rynek wielowęzłowy serwer PRIMERGY CX400 S1 Cloud eXtension, przeznaczony do prywatnych środowisk cloud, środowisk obliczeniowych o wysokiej wydajności (High-Performance Computing - HPC) oraz dużych środowisk wirtualnych.


PRIMERGY CX400 Cloud eXtension x86 to nowatorskie, efektywne ekonomicznie i sprawne energetycznie urządzenie zajmuje o połowę mniej miejsca niż standardowy serwer stelażowy i oferuje inteligentne funkcje rozbudowy. Dwugniazdowe węzły serwerowe PRIMERGY CX są wyposażone w najnowsze, wysoko wydajne procesory Intel Xeon E5-2600, co zwiększa przepustowość pamięci oraz szybkość operacji wejścia-wyjścia.

Zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, które wdrażają technologie cloud computing, środowiska obliczeniowe o dużej wydajności, wirtualizację, rozwiązania hostingowe lub środowiska obliczeniowe oparte na wirtualnych klientach, szukają sposobów zwiększenia sprawności energetycznej, gęstości platformy i efektywności zarządzania.

W miarę rozwoju centrów przetwarzania danych architekci infrastruktur informatycznych kładą coraz większy nacisk na elastyczność i skalowalność platformy, a także jej sprawność energetyczną i gęstość oraz efektywność zarządzania nią. Mając to na uwadze, Fujitsu wprowadza na rynek nową, kompaktową wersję swojej najnowocześniejszej architektury Cloud eXtension.

Nowatorski serwer PRIMERGY CX400 S1 jest o połowę mniejszy od standardowego węzła serwerowego. Umożliwia umieszczenie czterech niezależnych serwerów fizycznych oraz 24 napędów pamięci masowej w standardowej, kompaktowej obudowie o wysokości 2U.

Nowy, kompaktowy serwer PRIMERGY CX400 wraz z pełnowymiarową, 38-węzłową platformą serwera PRIMERGY CX1000 do środowisk cloud powiększył rodzinę produktów Fujitsu Cloud eXtension. W ten sposób Fujitsu realizuje swój cel, jakim jest zaoferowanie kompleksowego zestawu rozwiązań do środowisk cloud computing przeznaczonego dla firm różnej wielkości.

"Serwer PRIMERGY CX400 stanowi dobrą ilustrację filozofii Fujitsu. Naszym celem jest tworzenie innowacji dostosowanych do potrzeb użytkowników oraz ciągłe zwiększanie mocy obliczeniowej i elastyczności systemów zgodnie z wymaganiami środowisk cloud computing. Wielowęzłowy system Cloud eXtension oferuje funkcje inteligentnego rozszerzania. Obniża koszty, a równocześnie zwiększa wydajność, produktywność i elastyczność rozwiązań przeznaczonych do środowisk cloud i HPC" - powiedział Jens-Peter Seick, wiceprezes działu rozwoju produktów w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Rodzina PRIMERGY obejmuje trzy zamienne węzły serwerowe klasy niższej, średniej i wysokiej - PRIMERGY CX210 S1, CX250 S1 i CX270 S1 w nowej obudowie o szerokości zmniejszonej o połowę. Serwery te są w pełni zgodne ze standardowymi aplikacjami i infrastrukturą stelaża, więc mogą z nimi bez problemu współdziałać.

PRIMERGY CX400 ma inteligentne funkcje rozbudowy, sprawdzony system chłodzenia „od przodu do tyłu” oraz umieszczone z tyłu złącza zewnętrzne, które ułatwiają instalację urządzenia w stelażu. Dzięki technologii „4in2U” zapewnia wydajność standardowego serwera stelażowego, chociaż zajmuje o połowę mniej miejsca, wymaga mniejszych inwestycji w sprzęt oraz umożliwia zwiększenie ziarnistości (granularity) systemu i bardziej efektywne zarządzanie nim. Bogaty zestaw funkcji podłączanych podczas pracy (hot-plug) zwiększa niezawodność serwera i wydłuża czas jego pracy bez przestojów. Urządzenie może pracować nawet podczas prac konserwacyjnych.

Serwer Fujitsu PRIMERGY CX400 S1 oraz standardowy węzeł serwerowy CX250 S1 1U będą dostępne na całym świecie pod koniec marca 2012 r. PRIMERGY CX270 S1 (węzeł serwerowy do rozszerzonych środowisk HPC i środowisk aplikacji wymagających przyspieszenia za pomocą rozwiązań koprocesorowych) pojawi się w maju 2012 r., natomiast PRIMERGY CX210 S1 (węzeł serwerowy klasy podstawowej) - w sierpniu 2012 r. Ceny i dostępność tych produktów będą zależne od konfiguracji i regionu.

Źródło: Fujitsu
Skomentuj na forum