Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rraport Citrix - Global Workshifting Index

CitrixWedług badania przeprowadzonego wśród kadry kierowniczej IT organizacje z całego świata powszechnie uznają mobilny styl pracy za sposób na większą innowacyjność w biznesie, a kluczową technologią wspierającą elastyczne formy pracy jest wirtualizacja desktopów.


Opublikowany przez Citrix raport "Global Workshifting Index" wskazuje, że do końca 2013 r., aż 93 procent organizacji wprowadzi elastyczne formy pracy, w porównaniu z 37 procentami, które już dziś oferują taką możliwość wszystkim swoim pracownikom lub jej części.

Mobilny styl pracy staje się możliwy za sprawą technologii i zasad, dzięki którym pracownicy są równie produktywni poza biurem - połączeni bezprzewodowo z wykorzystaniem sieci publicznych i urządzeń osobistych - identycznie jak w biurze, gdzie korzystają z firmowej sieci i urządzeń. Tak zwany workshifting to możliwość pracy o wybranych porach i w miejscach, z wykorzystaniem dowolnych zasobów. Ogranicza to koszty biznesowe i informatyczne oraz pozwala pracować wszędzie, o każdej porze i na dowolnym urządzeniu.

Badanie potwierdza tezę, że organizacje coraz bardziej uświadamiają sobie korzyści mobilnego stylu pracy, takie jak wyższą produktywność biznesową oraz większą swobodę i mobilność użytkowników. Wprowadzając zasady workshiftingu, ograniczają koszty, zwiększają elastyczność pracy oraz zapewniają lepsze wsparcie coraz bardziej rozproszonym i mobilnym pracownikom.

Workshifting - korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników
Organizacje zdają sobie sprawę, że umożliwienie ludziom pracy z dowolnego miejsca jest korzystne dla obydwu stron. Firma prowadzi działalność w sposób bardziej mobilny i elastyczny, produktywniej i taniej, a pracownicy zyskują możliwość wykonywania zadań w optymalnym czasie i miejscu. Według osób podejmujących decyzje IT, korzyści workshiftingu są następujące:

• Umożliwienie pracownikom wyboru pory, miejsca i urządzenia optymalnego z perspektywy wykonywanej pracy. 71 procent respondentów potwierdziło, że wprowadzają zasady workshiftingu, aby umożliwić pracę z dowolnego miejsca, a 63 procent - aby w razie potrzeby umożliwić pracę z domu.
• Ograniczenie kosztów nieruchomości, podróży i zatrudnienia poprzez flexipracę, telepracę oraz alternatywne miejsca pracy. Oszczędność kosztów to jeden z głównych powodów wprowadzania workshiftingu. Respondenci wymieniają ograniczenie kosztów kadrowych (45 proc.), łatwiejszą rekrutację pracowników z tańszych regionów (39 proc.), ograniczenie kosztów nieruchomości (38 proc.) oraz zmniejszenie niekorzystnego wpływu na środowisko (26 proc.).
• Pozyskiwanie i utrzymywanie najlepszych pracowników poprzez flexipracę, telepracę i alternatywne miejsca pracy. 51 procent osób podejmujących decyzje IT stwierdziło, że wdrożyło zasady workshiftingu, aby przyciągnąć i utrzymać najbardziej utalentowanych i pożądanych pracowników. Niemal połowa respondentów wskazała też, że workshifting pomaga organizacjom wykorzystać szerszą rzeszę pracowników, ułatwiając współpracę ze zleceniobiorcami, kontrahentami, partnerami biznesowymi, pracownikami tymczasowymi czy też zewnętrznymi konsultantami.
• Zapewnienie ciągłego dostępu do desktopów i aplikacji podczas zakłóceń czy też przerw w działalności biznesowej firmy. 94 procent kadry kierowniczej IT potwierdziło, że kompleksowe mechanizmy działalności biznesowej są bardzo istotne, a 93 procent uczestników badania stwierdziło, że wirtualizacja desktopów jest bardzo skuteczną technologią, która potrafi ją zapewnić.

Wirtualizacja desktopów podstawą workshiftingu

Wirtualizacja desktopów jest kluczową technologią wspierającą elastyczne formy pracy. Jak wynika z badania 91 procent organizacji planuje ją wdrożyć do końca 2013 r. Spośród tych, które już ją stosują lub zamierzają wdrożyć, 57 procent wskazało, że głównym czynnikiem do tego działania jest zapewnienie pracownikom elastycznej formy pracy. Technologia ta pozwala pracownikom na dostęp do desktopów, aplikacji i danych bez względu na miejsce, porę i wybrane urządzenie. Ponadto zabezpiecza poufne informacje biznesowe przed utratą i kradzieżą, umożliwiając spełnienie standardów w zakresie ochrony prywatności i zgodności z przepisami. Pracownicy mogą korzystać ze spotkań online oraz usług udostępniania plików, co pozwala zespołom na efektywną współpracę bez względu na lokalizację poszczególnych osób.

Informacje na temat badania:
Badania do raportu „Citrix Workshifting Index” zostały przeprowadzone przez niezależną firmę Vanson Bourne w październiku 2011 r. wśród 1100 specjalistów IT z 11 krajów. W sondażu wzięło udział po 100 specjalistów IT z następujących państw: Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Japonii, Holandii, Wielkiej Brytanii i USA.


Źródło: Citrix
Skomentuj na forum