Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP chroni firmy przed niekontrolowanym wzrostem liczby dostawców

Według raportu firmy Forrester Research, "działy biznesowe wprowadzają cloud computing 2,5 razy szybciej niż działy informatyczne. Korzystanie przez działy biznesowe z zewnętrznych usług przetwarzania w chmurze, innych niż usługi opracowane przez własny dział informatyki, powoduje nadmierny wzrost liczby dostawców"


HP wprowadza do oferty nowej usługi HP Service Integration and Management, która umożliwia przedsiębiorstwom integrację złożonych środowisk heterogenicznych i zarządzanie nimi, a w rezultacie zmniejszenie ryzyka i obniżenie kosztów.

HP Service Integration and Management ułatwia przedsiębiorstwom opracowanie prawidłowego planu integracji dostawców i zarządzania nimi, umożliwia osiąganie celów biznesowych przez prezentację całej topologii usług informatycznych oraz pokazanie, w jaki sposób poszczególne usługi wpływają na realizację różnych celów. Poprzez wgląd w efektywność usług biznesowych oraz w działania ich dostawców, klienci mogą prewencyjnie monitorować świadczenie przez nich usług.

"Zarządzanie złożonymi środowiskami świadczenia usług informatycznych oraz ich analizowanie pod kątem korzyści biznesowych stało się dla dyrektorów ds. informatycznych bardzo ważne, zwłaszcza wobec szybkiego rozwoju przetwarzania w chmurze. Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania heterogenicznymi środowiskami informatycznymi i analizowania ich będzie miało kluczowe znaczenie dla szybkiego pozyskiwania informacji o wydajności i aspektach finansowych. Pozwoli to zoptymalizować łańcuch dostaw i uniknąć kosztów niekontrolowanego wzrostu liczby dostawców" - powiedział Will Cappelli, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Nowa oferta HP Service Integration and Management daje przedsiębiorstwom jeden obraz usług z wielu źródeł, w tym usług przetwarzania w chmurze, świadczonych zarówno przez własne działy informatyki, jak i przez zewnętrzne, nieinformatyczne grupy biznesowe. Rozwiązanie to oferuje firmom i instytucjom usługi konsultacyjne dotyczące transformacji, w tym plan który określa procesy niezbędne do poprawy zarządzania i wydajności środowisk z wieloma dostawcami.

Dzięki standardowej architekturze informatycznej i jednolitemu modelowi integracji wszystkich usług, HP Service Integration and Management umożliwia klientom utworzenie elastycznego, łatwego w zarządzaniu środowiska informatycznego. Dodatkowe korzyści to między innymi:

- Lepsza efektywność usług dzięki śledzeniu statusu wydajności w zestawieniu z budżetami operacyjnymi i celami biznesowymi. Nowe rozwiązanie HP pozwala klientom zwiększyć dostępność usług i usprawnić zarządzanie nimi przez prewencyjne monitorowanie ich, pokazujące wydajność wszystkich usług w czasie rzeczywistym.
- Mniej zakłóceń w świadczeniu usług i mniejsze związane z tym ryzyko biznesowe dzięki szybkiej identyfikacji dostawców odpowiedzialnych za przerwy o znaczeniu krytycznym.
- Niższe koszty serwisu informatycznego dzięki integracji i centralizacji zarządzania usługami wielu dostawców.

"Brak wglądu w usługi świadczone przez wielu dostawców, w tym cloud computing, prowadzi do nierównego poziomu usług w przedsiębiorstwie i zwiększa ryzyko oraz koszty związane z zarządzaniem informatycznym. Nasza nowa oferta daje klientom do dyspozycji procesy i narzędzia, które zapewniają lepszy wgląd i pozwalają lepiej zarządzać wszystkimi dostawcami, a jednocześnie zmniejszają złożoność i obniżają koszty" - powiedział Hans Peter-Klaey, wiceprezes działu oprogramowania w HP.

W połączeniu z pakietem oprogramowania HP IT Performance Suite rozwiązanie HP Service Integration and Management umożliwia klientom wprowadzenie modelu operacyjnego zarządzania i usług biznesowych dla całego przedsiębiorstwa, który zwiększa wydajność procesów informatycznych, upraszcza zarządzanie i spełnia wymagania dotyczące zgodności z przepisami. Centralnym elementem tej oferty jest HP Capability Framework, model referencyjny, który zmniejsza złożoność globalnych heterogenicznych środowisk informatycznych oraz obniża koszty niekontrolowanego wzrostu liczby dostawców.

Źródło: HP
Skomentuj na forum