Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2 już dostępny

SUSEFirma SUSE udostępniła SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2. SP2 jest pierwszą platformą linuksową, oferującą komercyjną obsługę systemu plików btrfs, zawiera mechanizmy obsługi Linux Container,  efektywnego rozwiązania wirtualizacyjnego, cechuje się dobrą współpracą z hypervisorami Xen, KVM, VMware ESXi i Microsoft Hyper-V.


Nowa wersja linuksowej platformy, zapewnia zwiększoną wydajność i niezawodność działania. Wprowadzono w niej szereg innowacji technicznych cały czas zachowując jakość rozwiązania klasy korporacyjnej i zgodność z dotychczas obsługiwanymi aplikacjami.

Usprawnienia zapewniają większą wydajność, niezawodność i efektywność
SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack (SP2) to pierwsza wersja stworzona z wykorzystaniem nowego podejścia. Bogate możliwości i usprawnienia obejmują zaktualizowane jądro systemu Linux, usprawnioną obsługę systemów plików oraz rozszerzone możliwości wirtualizacyjne:

• Jądro systemu Linux w wersji 3.0: SP2 zawiera zoptymalizowane mechanizmy szeregowania zadań (ang. scheduler) i zarządzania pamięcią, obsługę Transparent Huge Pages i równoważenie obciążeń sieciowych z uwzględnieniem procesorów. Mechanizmy te pozwalają zwiększyć wydajność obciążeń intensywnie wykorzystujących moc przetwarzania i przepustowość sieci. SP2 wykorzystuje możliwości najnowszych procesorów Intel Xeon i AMD Opteron oraz nowe sprzętowe funkcje RAS, takie jak odłączanie CPU i pamięci.

• Btrfs: SP2 jest pierwszą platformą linuksową, oferującą komercyjną obsługę systemu plików btrfs. Snapper, unikalne narzędzie wbudowane w YaST i Zypper, wykorzystuje zawarte w btrfs możliwości copy-on-write i kopii migawkowych (ang. snapshot), ułatwiając administratorom audytowanie i cofanie zmian konfiguracji systemu oraz zwiększając odporność systemu i dyspozycyjność usług.

• Linux Containers: SP2 zawiera mechanizmy obsługi Linux Containers - wysoce efektywnego i ekonomicznego rozwiązania wirtualizacyjnego. Wersja SP2 stworzona została również pod kątem dobrej współpracy z hipernadzorcami Xen, KVM, ESX i Hyper-V i oferuje najszersze możliwości wirtualizacyjne spośród wszystkich korporacyjnych dystrybucji systemu Linux.

Opracowany z myślą o przyszłości
SUSE ma już 20 lat doświadczenia w tworzeniu złożonych systemów korporacyjnych. Rozwiązania SUSE zapewniają ponad 13000 różnorodnych firm z całego świata możliwość prowadzenia biznesu w sposób niezawodny, bezpieczny i ekonomiczny. Najnowsza platforma SUSE Linux Enterprise jest efektem nowego podejścia, wykorzystującego osiągnięcia w rozwijaniu dojrzałej wersji społecznościowej Linuksa. Łącząc nowoczesne wersje jądra systemu Linux, spójne biblioteki i interfejsy z unikalnym, otwartym na przyszłość podejściem do produkcji komercyjnej dystrybucji Linuksa, SUSE zapewnia klientom szybszy dostęp do innowacji ze świata wolnego oprogramowania, gwarantując przy tym korporacyjną jakość i wsteczną zgodność aplikacji.

Nową wersję platformy testowała już Szwajcarska Poczta: - "W celu zachowania przewagi nad naszą konkurencją musimy być od nich lepsi w każdej dziedzinie - również w dziedzinie informatyki. Podczas naszych wewnętrznych testów, SLES 11 SP 2 zrobił na nas ogromne wrażenie wydajnością, niezawodnością i ogólną jakością i chcemy jak najszybciej przenieść swoje obciążenia produkcyjne do tego środowiska" - mówi Urs Frey z działu usług informatycznych Szwajcarskiej Poczty.

"Do tej pory dostawcy Linuksa dla zapewnienia korporacyjnej jakość i stabilności jądra opierali się na konkretnej wersji jądra i obudowywali ją stopniowo pojawiającymi się usprawnieniami. Obecnie obserwujemy odchodzenie od tego podejścia. Podejście SUSE wykorzystuje coraz większą dojrzałość procesów rozwoju jądra Linuksa, co pozwala wprowadzać innowacje tam, gdzie dają one największą wartość biznesową, a jednocześnie uzyskiwać produkt dający długoterminową stabilność środowiska aplikacyjnego, tak pożądaną przez klientów korporacyjnych" - mówi Al Gillen, wiceprezes ds. programowych w dziale oprogramowania systemowego firmy IDC.

Źródło: Suse
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja