Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2 już dostępny

SUSEFirma SUSE udostępniła SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2. SP2 jest pierwszą platformą linuksową, oferującą komercyjną obsługę systemu plików btrfs, zawiera mechanizmy obsługi Linux Container,  efektywnego rozwiązania wirtualizacyjnego, cechuje się dobrą współpracą z hypervisorami Xen, KVM, VMware ESXi i Microsoft Hyper-V.


Nowa wersja linuksowej platformy, zapewnia zwiększoną wydajność i niezawodność działania. Wprowadzono w niej szereg innowacji technicznych cały czas zachowując jakość rozwiązania klasy korporacyjnej i zgodność z dotychczas obsługiwanymi aplikacjami.

Usprawnienia zapewniają większą wydajność, niezawodność i efektywność
SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack (SP2) to pierwsza wersja stworzona z wykorzystaniem nowego podejścia. Bogate możliwości i usprawnienia obejmują zaktualizowane jądro systemu Linux, usprawnioną obsługę systemów plików oraz rozszerzone możliwości wirtualizacyjne:

• Jądro systemu Linux w wersji 3.0: SP2 zawiera zoptymalizowane mechanizmy szeregowania zadań (ang. scheduler) i zarządzania pamięcią, obsługę Transparent Huge Pages i równoważenie obciążeń sieciowych z uwzględnieniem procesorów. Mechanizmy te pozwalają zwiększyć wydajność obciążeń intensywnie wykorzystujących moc przetwarzania i przepustowość sieci. SP2 wykorzystuje możliwości najnowszych procesorów Intel Xeon i AMD Opteron oraz nowe sprzętowe funkcje RAS, takie jak odłączanie CPU i pamięci.

• Btrfs: SP2 jest pierwszą platformą linuksową, oferującą komercyjną obsługę systemu plików btrfs. Snapper, unikalne narzędzie wbudowane w YaST i Zypper, wykorzystuje zawarte w btrfs możliwości copy-on-write i kopii migawkowych (ang. snapshot), ułatwiając administratorom audytowanie i cofanie zmian konfiguracji systemu oraz zwiększając odporność systemu i dyspozycyjność usług.

• Linux Containers: SP2 zawiera mechanizmy obsługi Linux Containers - wysoce efektywnego i ekonomicznego rozwiązania wirtualizacyjnego. Wersja SP2 stworzona została również pod kątem dobrej współpracy z hipernadzorcami Xen, KVM, ESX i Hyper-V i oferuje najszersze możliwości wirtualizacyjne spośród wszystkich korporacyjnych dystrybucji systemu Linux.

Opracowany z myślą o przyszłości
SUSE ma już 20 lat doświadczenia w tworzeniu złożonych systemów korporacyjnych. Rozwiązania SUSE zapewniają ponad 13000 różnorodnych firm z całego świata możliwość prowadzenia biznesu w sposób niezawodny, bezpieczny i ekonomiczny. Najnowsza platforma SUSE Linux Enterprise jest efektem nowego podejścia, wykorzystującego osiągnięcia w rozwijaniu dojrzałej wersji społecznościowej Linuksa. Łącząc nowoczesne wersje jądra systemu Linux, spójne biblioteki i interfejsy z unikalnym, otwartym na przyszłość podejściem do produkcji komercyjnej dystrybucji Linuksa, SUSE zapewnia klientom szybszy dostęp do innowacji ze świata wolnego oprogramowania, gwarantując przy tym korporacyjną jakość i wsteczną zgodność aplikacji.

Nową wersję platformy testowała już Szwajcarska Poczta: - "W celu zachowania przewagi nad naszą konkurencją musimy być od nich lepsi w każdej dziedzinie - również w dziedzinie informatyki. Podczas naszych wewnętrznych testów, SLES 11 SP 2 zrobił na nas ogromne wrażenie wydajnością, niezawodnością i ogólną jakością i chcemy jak najszybciej przenieść swoje obciążenia produkcyjne do tego środowiska" - mówi Urs Frey z działu usług informatycznych Szwajcarskiej Poczty.

"Do tej pory dostawcy Linuksa dla zapewnienia korporacyjnej jakość i stabilności jądra opierali się na konkretnej wersji jądra i obudowywali ją stopniowo pojawiającymi się usprawnieniami. Obecnie obserwujemy odchodzenie od tego podejścia. Podejście SUSE wykorzystuje coraz większą dojrzałość procesów rozwoju jądra Linuksa, co pozwala wprowadzać innowacje tam, gdzie dają one największą wartość biznesową, a jednocześnie uzyskiwać produkt dający długoterminową stabilność środowiska aplikacyjnego, tak pożądaną przez klientów korporacyjnych" - mówi Al Gillen, wiceprezes ds. programowych w dziale oprogramowania systemowego firmy IDC.

Źródło: Suse
Skomentuj na forum