Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe macierze Iomega StorCenter PX Server Class Series

Firma Iomega, będąca własnością EMC, zaprezentowała rodzinę nowych pamięci masowych klasy serwerowej Iomega StorCenter PX Server Class Series. Uniwersalne macierze sieciowe wykorzystujące dyski klasy  serwerowej charakteryzują się najwyższej klasy wydajnością i zaawansowanymi mechanizmami ochrony danych. Urządzenia przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw (SMB), oddziałów firm oraz przedsiębiorstw o rozproszonych lokalizacjach.


Nowe macierze Iomega StorCenter PX Server Class Series oferują wsparcie dla popularnych środowisk wirtualizacji (Certyfikaty VMware vSphere 5.0, Citrix XenServer, Windows Server 2003/2008/2008R2) i są zaprojektowane z wykorzystaniem technologii EMC wykorzystują nową wersję oprogramowania EMC LifeLine z zaawansowanymi funkcjami. Urządzenia mogą też obsługiwać dyski SATA klasy serwerowej o pojemności 1TB, 2 TB i 3TB, zapewniając niezawodność i ciągłe działanie w biznesowych zastosowaniach, jak np. monitoring wideo. W skład nowej rodziny wydajnych pamięci masowych Iomega wchodzą cztero i sześciodyskowe modele wolnostojące, sprzedawane bez dysków lub z dyskami o łącznej pojemności do 18 TB oraz cztero i dwunastodyskowe modele, przeznaczone do montażu w szafach rackowych, sprzedawane bez dysków lub z dyskami o łącznej pojemności do 36 TB.

"Rodzina urządzeń Iomega PX Server Class Series jest kolejnym przykładem wykorzystania rozwiązań EMC klasy enterprises w cenie przystępnej dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw (SMB) oraz oddziałów firm. Rodzina Iomega PX Server Class Series  została zaprojektowana z wykorzystaniem tych samych technologii EMC co w macierzach klasy enterprises. Składa się ona z zaawansowanych biznesowych urządzeń, które zapewniają niezawodność i ciągłość pracy znaną z napędów klasy serwerowej, a także możliwości wykorzystania dysków użytkowników. Nowa linia napędów NAS wykorzystuje szereg nowych funkcji oferowanych do tej pory jedynie w urządzeniach klasy enterprises" - powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation.
 
"Rodzina produktów Iomega StorCenter PX Server Class Series jest kolejnym krokiem Iomega w celu zapewnienia małym i średnim przedsiębiorstwom oraz przedsiębiorstwom o rozproszonych lokalizacjach produktów łączących zaawansowane funkcje z niezbędną łatwością użytkowania. Macierze Iomega PX Server Class Series charakteryzują się wieloma takimi samymi funkcjami jak urządzenia klasy enterprises, jednak zostały przystosowane do zastosowań w mniejszych przedsiębiorstwach. Nowe pamięci masowe są najbardziej zaawansowanymi produktami w ofercie Iomega, a jednocześnie plasują się zaraz za podstawowymi rozwiązaniami firmy EMC" - powiedział Benjamin Woo, program vice president, worldwide storage systems, IDC.

Nowe macierze Iomega, niezależnie od standardowych funkcji wykorzystywanych w istniejących produktach, zostały wyposażone w najnowsze programowanie EMC LifeLine, zawierające zawansowane funkcje przygotowane dla środowisk operacyjnych klasy przemysłowej, takie jak:
• Zapis i odtwarzanie konfiguracji - archiwizacja i odtwarzanie ustawień konfiguracji. Zapisywanie ustawień systemu, takich jak użytkownicy, grupy, identyfikatory urządzeń, nazwy udziałów i ustawienia dostępu. Jest to funkcja szczególnie przydatna przy kopiowaniu konfiguracji na wielu systemach w różnych lokalizacjach.
• Scheduled Power - plan włączania i wyłączania zasilania macierzy StorCenter PX Server Class Series, łącznie z podaniem daty i czasu, a także jednorazowymi lub powtarzającymi się zdarzeniami.
• Wake-on-LAN - włączanie StorCenter PX Server Class po przesłanie przez sieć wyznaczonego sygnału. (Aplikacja Wake-On-LAN “magic packet” nie jest częścią zestawu).  Zarówno planowane włączanie jak i włączanie przez sieć  Wake on LAN zapewnia najwyższej klasy mechanizmy zarządzania zasilaniem w celu minimalizacji kosztów działania.
• Szyfrowanie woluminów - pozwala na ochronę danych na szyfrowanych woluminach poprzez przypisanie hasła. Dane na szyfrowanym woluminie, zarówno bloki jak i pliki, dostępne są jedynie po podaniu hasła.
• SMART Hard Drive Monitor - monitoruje i raportuje działanie dysków StorCenter PX Server Class Series.
• Pobieranie aplikacji partnerskich (Partner Application Download) - pozwala na pobieranie i instalację aplikacji partnerskich firm trzecich, zwiększających funkcjonalność i uniwersalność macierzy StorCenter PX Server Class Series.
• SFTP (Secure File Transfer Protocol) - użyteczny podczas bezpiecznego transferu danych pomiędzy komputerami przez sieć. SFTP odczytuje dane ze zdalnego serwera i zapisuje na StorCenter PX Server Class Series lub na odwrót.
• Technologia Iomega Personal Cloud - rewolucyjna architektura webowa pozwalająca podłączyć pamięć masową Iomega StorCenter PX Server Class Series do innej macierzy poprzez Internet.
• EMC Atmos - umożliwia podłączenie do dowolnego dostawcy serwisów chmurowych korzystającego z technologii EMC Atmos w celu bezpiecznego przechowywania danych w chmurze.
• LifeLine Native Video Surveillance Enhancements - niezależnie od możliwości współpracy z kamerami IP Axis i Panasonic, StorCenter PX Server Class Series pozwala definiować rozdzielczość i parametry dla kamer IP Bosch.
• Wysoka wydajność uzyskiwana dzięki opcjonalnym dyskom SSD, dwurdzeniowym procesorom Intel, kartom a GbE NIC (do czterech)  i 4GB pamięci.
• Różne poziomy RAID - 0, 1, 10, 5, 5+1 (hot spare) i 6, wszystkie z automatyczną odbudową RAID i możliwością wymiany dysków podczas pracy urządzenia.
• Server Class Pedigree: Certyfikaty VMware vSphere 5.0, Citrix XenServer, Windows Server 2003/2008/2008R2.

Nowe macierze StorCenter PX Server Class Series ułatwiają archiwizację, ochronę i współdzielenie plików audio i wideo monitoringu z dowolnego miejsca na świcie za pośrednictwem sieci Internet. Pamięci masowe umożliwiają obsługę systemów składających się z: od 4 do 48 kamer IP na urządzenie, znacznie zmniejszając koszty w porównaniu z tradycyjnymi systemami DVR/NVR. Iomega StorCenter wypełniają brakującą lukę w dzisiejszych systemach monitoringu - przestrzeń na dane z możliwością zaawansowanej ochrony.

W skład rodziny Iomega StorCenter px4-300d Server Class Series wchodzą modele czterodyskowe o pojemności do 12TB. W skład rodziny Iomega StorCenter px6-300d Server Class Series wchodzą modele sześciodyskowe o pojemności do 16TB. Oba typy dostępne są w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wypełnionej. Macierze mogą pomieścić dyski twarde formatu 2,5 lub 3,5 cala oraz dyski SSD do zastosowań wymagających wysokiej wydajności.  

Iomega StorCenter px4-300r Network Storage Array Server Class Series jest modelem czterodyskowym, który może być wyposażony w dyski HDD lub SSD o łącznej pojemności do 12 TB. Macierz px4-300r formatu 1U oferowana jest w wersji bezdyskowej, częściowo lub w pełni wypełnionej. Flagowy, dwunastodyskowy model Iomega StorCenter px12-350r Network Storage Array Server Class Series, wykonany w formacie 2U, oferowany jest w wersjach częściowo wypełnionej o pojemności 4 TB lub w pełni wypełnionej o pojemności 36 TB.

Ceny (dla klienta końcowego netto) modeli wolnostojących Iomega StorCenter px4-300d Network Storage Server Class Series zaczynają się od 699 Euro zaś modeli Iomega StorCenter px6-300d Network Storage Server Class Series od 779 Euro. Modele do szaf rackowych Iomega StorCenter px4-300r Network Storage Array Server Class Series kosztują od 1.599 Euro, a Iomega StorCenter px12-350r Network Storage Array Server Class Series od 3.999 Euro.

Macierze Iomega StorCenter PX Server Class Series chronione są trzyletnią ograniczoną gwarancją i wsparciem technicznym przez 13 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Opcjonalne plany serwisowe zawierają między innymi Iomega Enhanced Service Plan, który oferuje pomoc telefoniczną 24x7.

Skomentuj na forum