Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco udostępnia najszybszą sieć bezprzewodową

CiscoNowy punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży, które poprawia transmisję bezprzewodową poprzez zwiększenie nawet o 30% wydajności obsługi wszelkich urządzeń bezprzewodowych przy zwiększonym zasięgu.


Rosnące oczekiwania dotyczące zapewniania wysokiej wydajności sieci, bezproblemowego dostępu do usług przetwarzania w chmurze obliczeniowej (cloud computing), ciągłości łączności oraz wysokiej jakości odbioru przez wszelkiego typu urządzenia bezprzewodowe, w połączeniu z rosnącą liczbą urządzeń mobilnych, stawiają ogromne wymagania jakości bezprzewodowej infrastruktury sieciowej.

Aby zaspokoić te wymagania, firma Cisco wprowadza na rynek punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600, który oferuje najszybszą i najbardziej niezawodną sieć bezprzewodową oraz najlepszy odbiór bezprzewodowy dostępny dziś na rynku. Punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 to pierwsze w branży rozwiązanie w standardzie 802.11n z trzema strumieniami przestrzennymi i czwartą anteną (4x4:3). Urządzenie to zaprojektowano, aby umożliwić użytkownikom bezproblemowe nawiązywanie łączności z dowolnego urządzenia bezprzewodowego, nawet z urządzeń emitujących słaby sygnał bezprzewodowy, znajdujących się w większej odległości od punktu dostępowego  zapewniając wydajność  nawet o 30% większą od oferowanej przez wszystkie inne punkty dostępowe.

"Użytkownicy oczekują od swoich urządzeń mobilnych coraz większych możliwości: większej szybkości i wydajności oraz ciągłej, bezpiecznej łączności z poziomu każdego urządzenia, aby móc maksymalnie wykorzystać możliwości usług oferowanych zarówno w chmurze, jak i przez centrum przetwarzania danych. Nowy punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 zapewnia te możliwości, oferując nawet większy zasięg i pomagając zapewnić najlepszy odbiór na wszystkich urządzeniach bezprzewodowych" - powiedział Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny, Wireless Networking Business Unit w firmie Cisco.

Z prognoz sformułowanych w opracowaniu Cisco Visual Networking Index wynika, że do 2015 r. liczba urządzeń mobilnych na całym świecie przekroczy 7,1 miliarda. W tym kontekście punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 oferuje klientom możliwość zadbania o to, aby ich bezprzewodowe infrastruktury sieciowe były w stanie zaspokoić to rosnące zapotrzebowanie na ruch mobilny.

Cisco Aironet 3600 pozwala osiągnąć:
• Większa wydajność: punkt dostępowy Cisco Aironet 802.11n z serii 3600 oferuje wydajność wyższą o 30% od wydajności innych tego typu produktów dostępnych na rynku. Został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z usług opartych na chmurze, pracę na wirtualnych pulpitach z mniejszym opóźnieniem oraz przeprowadzanie płynnych wideokonferencji ― wszystko to oznacza zwiększenie satysfakcji użytkowników.
• Większa szybkość przy większej odległości: czwarta antena punktu dostępowego Cisco Aironet z serii 3600 zapewnia większą mobilną elastyczność, gdyż więcej osób może uzyskać połączenie bezprzewodowe z większej liczby urządzeń zlokalizowanych w większej odległości od punktu dostępowego, z zachowaniem szybkiego i niezawodnego połączenia bezprzewodowego.
• Wysokiej jakości odbiór na dowolnym urządzeniu klienckim: punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 jest wyposażony w technologię ClientLink 2.0, która może zwiększyć wydajność wszystkich bezprzewodowych urządzeń klienckich podłączonych do punktu dostępowego, niezależnie od siły sygnału bezprzewodowego generowanego przez urządzenie oraz od kategorii urządzenia pod względem liczby strumieni przestrzennych.

Technologia ClientLink 2.0 może zwiększyć wydajność wszystkich urządzeń mobilnych w standardzie 802.11a/g, teraz także w standardzie 802.11n, dla jednego, dwóch lub trzech strumieni przestrzennych - począwszy od wyższej klasy laptopów, smartfonów i tabletów, poprzez specjalistyczne urządzenia branżowe, a skończywszy na urządzeniach bezprzewodowych starszego typu. Rozwiązuje ona problem niezawodnego łączenia wolniejszych urządzeń o słabszym sygnale bezprzewodowym, takich jak tablety.

Firma Cisco zapowiada również wprowadzenie do oferty nowego, opcjonalnego modułu monitorowania częstotliwości radiowych z technologią Cisco CleanAir. Ten nowy moduł może zapewnić pełny wgląd w całe pasmo Wi Fi - we wszystkie 23 kanały, a nie tylko w kanał obsługujący ruch sieciowy. Skanując równocześnie i prewencyjnie całe pasmo Wi-Fi pod kątem zakłóceń i zagrożeń bezpieczeństwa, moduł monitorowania może inteligentnie i automatycznie wybrać najlepszy kanał do obsługi ruchu, zapewniając klientowi najlepszy możliwy odbiór oraz dużą szybkość, niezawodność i wydajność.

Punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie. Cena katalogowa urządzenia z antenami zewnętrznymi wynosi 1595 USD, natomiast z antenami wewnętrznymi - 1495 USD. Dodatkowy, wyspecjalizowany moduł monitorowania częstotliwości radiowych (RF) pojawi się w sprzedaży pod koniec roku 2012 r.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum