Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Cisco udostępnia najszybszą sieć bezprzewodową

CiscoNowy punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 to pierwsze tego typu rozwiązanie w branży, które poprawia transmisję bezprzewodową poprzez zwiększenie nawet o 30% wydajności obsługi wszelkich urządzeń bezprzewodowych przy zwiększonym zasięgu.


Rosnące oczekiwania dotyczące zapewniania wysokiej wydajności sieci, bezproblemowego dostępu do usług przetwarzania w chmurze obliczeniowej (cloud computing), ciągłości łączności oraz wysokiej jakości odbioru przez wszelkiego typu urządzenia bezprzewodowe, w połączeniu z rosnącą liczbą urządzeń mobilnych, stawiają ogromne wymagania jakości bezprzewodowej infrastruktury sieciowej.

Aby zaspokoić te wymagania, firma Cisco wprowadza na rynek punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600, który oferuje najszybszą i najbardziej niezawodną sieć bezprzewodową oraz najlepszy odbiór bezprzewodowy dostępny dziś na rynku. Punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 to pierwsze w branży rozwiązanie w standardzie 802.11n z trzema strumieniami przestrzennymi i czwartą anteną (4x4:3). Urządzenie to zaprojektowano, aby umożliwić użytkownikom bezproblemowe nawiązywanie łączności z dowolnego urządzenia bezprzewodowego, nawet z urządzeń emitujących słaby sygnał bezprzewodowy, znajdujących się w większej odległości od punktu dostępowego  zapewniając wydajność  nawet o 30% większą od oferowanej przez wszystkie inne punkty dostępowe.

"Użytkownicy oczekują od swoich urządzeń mobilnych coraz większych możliwości: większej szybkości i wydajności oraz ciągłej, bezpiecznej łączności z poziomu każdego urządzenia, aby móc maksymalnie wykorzystać możliwości usług oferowanych zarówno w chmurze, jak i przez centrum przetwarzania danych. Nowy punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 zapewnia te możliwości, oferując nawet większy zasięg i pomagając zapewnić najlepszy odbiór na wszystkich urządzeniach bezprzewodowych" - powiedział Sujai Hajela, wiceprezes i dyrektor generalny, Wireless Networking Business Unit w firmie Cisco.

Z prognoz sformułowanych w opracowaniu Cisco Visual Networking Index wynika, że do 2015 r. liczba urządzeń mobilnych na całym świecie przekroczy 7,1 miliarda. W tym kontekście punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 oferuje klientom możliwość zadbania o to, aby ich bezprzewodowe infrastruktury sieciowe były w stanie zaspokoić to rosnące zapotrzebowanie na ruch mobilny.

Cisco Aironet 3600 pozwala osiągnąć:
• Większa wydajność: punkt dostępowy Cisco Aironet 802.11n z serii 3600 oferuje wydajność wyższą o 30% od wydajności innych tego typu produktów dostępnych na rynku. Został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikom korzystanie z usług opartych na chmurze, pracę na wirtualnych pulpitach z mniejszym opóźnieniem oraz przeprowadzanie płynnych wideokonferencji ― wszystko to oznacza zwiększenie satysfakcji użytkowników.
• Większa szybkość przy większej odległości: czwarta antena punktu dostępowego Cisco Aironet z serii 3600 zapewnia większą mobilną elastyczność, gdyż więcej osób może uzyskać połączenie bezprzewodowe z większej liczby urządzeń zlokalizowanych w większej odległości od punktu dostępowego, z zachowaniem szybkiego i niezawodnego połączenia bezprzewodowego.
• Wysokiej jakości odbiór na dowolnym urządzeniu klienckim: punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 jest wyposażony w technologię ClientLink 2.0, która może zwiększyć wydajność wszystkich bezprzewodowych urządzeń klienckich podłączonych do punktu dostępowego, niezależnie od siły sygnału bezprzewodowego generowanego przez urządzenie oraz od kategorii urządzenia pod względem liczby strumieni przestrzennych.

Technologia ClientLink 2.0 może zwiększyć wydajność wszystkich urządzeń mobilnych w standardzie 802.11a/g, teraz także w standardzie 802.11n, dla jednego, dwóch lub trzech strumieni przestrzennych - począwszy od wyższej klasy laptopów, smartfonów i tabletów, poprzez specjalistyczne urządzenia branżowe, a skończywszy na urządzeniach bezprzewodowych starszego typu. Rozwiązuje ona problem niezawodnego łączenia wolniejszych urządzeń o słabszym sygnale bezprzewodowym, takich jak tablety.

Firma Cisco zapowiada również wprowadzenie do oferty nowego, opcjonalnego modułu monitorowania częstotliwości radiowych z technologią Cisco CleanAir. Ten nowy moduł może zapewnić pełny wgląd w całe pasmo Wi Fi - we wszystkie 23 kanały, a nie tylko w kanał obsługujący ruch sieciowy. Skanując równocześnie i prewencyjnie całe pasmo Wi-Fi pod kątem zakłóceń i zagrożeń bezpieczeństwa, moduł monitorowania może inteligentnie i automatycznie wybrać najlepszy kanał do obsługi ruchu, zapewniając klientowi najlepszy możliwy odbiór oraz dużą szybkość, niezawodność i wydajność.

Punkt dostępowy Cisco Aironet z serii 3600 jest już dostępny w sprzedaży na całym świecie. Cena katalogowa urządzenia z antenami zewnętrznymi wynosi 1595 USD, natomiast z antenami wewnętrznymi - 1495 USD. Dodatkowy, wyspecjalizowany moduł monitorowania częstotliwości radiowych (RF) pojawi się w sprzedaży pod koniec roku 2012 r.

Źródło: Cisco
Skomentuj na forum