Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Teradata liderem w raporcie Gartnera

Teradata światowy lider oferujący rozwiązania z dziedziny analizy danych, została umieszczona w kwadrancie liderów raporcie Gartnera Magic Quadrant  dla systemów zarządzania bazami danych w hurtowni danych, w oparciu o swoją ofertę hurtowni danych.


Raport Magic Quadrant for Data Warehouse Database Management Systems (autorstwa Mark A. Beyer i in., z dnia 6 lutego 2012) jest rankingiem dostawców uwzględniającym kompletność ich wizji na rynku systemów zarządzania bazami danych (DBMS) dla hurtowni danych oraz ich zdolność realizacji tej wizji.

Gartner zauważa, że "rynek systemów zarządzania bazami danych w hurtowni danych przechodzi transformację wraz z wprowadzeniem danych typu big data oraz zapotrzebowaniem na nowe technologie w obszarze hurtowni danych."

"Gartner dostrzega wpływ danych typu big data jako siły napędowej w ewolucji branży hurtowni danych i daje temu wyraz umieszczając Teradata wraz z Teradata Aster - na najbardziej pożądanej pozycji - lidera rynku. Teradata niezmiennie wyprzedza rynek, wprowadzając śmiałe i ważne innowacje.  Daje to naszym klientom coraz efektywniejsze produkty i usługi wspierające proces integracji, analizy i podejmowania decyzji, tak, aby były one najlepsze z możliwych" - powiedział Darryl McDonald, wiceprezes ds. aplikacji i rozwoju biznesowego oraz dyrektor ds. marketingu w Teradata.
 

 

Gartner magic quadrantPowyższy schemat został opublikowany przez Gartner, Inc. jako część większego dokumentu badawczego i powinien być analizowany w kontekście całego dokumentu.

"Liderzy technologii wprowadzają pionierskie rozwiązania w swoich segmentach rynku i to jest to, co Teradata stale robi. Jesteśmy zaszczyceni umieszczeniem nas na pozycji lidera w badaniu Gartner i wierzymy, że to uznanie jest bezpośrednim wynikiem naszego zaangażowania, aby dostarczać wysokowydajne bazy danych na potrzeby analiz. Chcemy nadal spełniać i wyprzedzać potrzeby rynku i naszych klientów" - powiedział Scott Gnau, dyrektor Teradata Labs.
 
O raporcie Magic Quadrant
Gartner nie wspiera żadnego dostawcy, produktu, ani usługi przedstawionych w swoich publikacjach badawczych i nie zachęca użytkowników technologii do wyboru jedynie dostawców o najwyższych ocenach. Publikacje badawcze Gartner składają się z opinii zespołu badawczego Gartner i nie powinny być rozumiane jako konkretna deklaracja. Gartner zrzeka się wszystkich gwarancji, wyrażonych lub domniemanych, w odniesieniu do tych analiz, włącznie z jakimikolwiek gwarancjami możliwości zastosowania lub użyteczności do konkretnego celu.

Źródło: Teradata
Skomentuj na forum