Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Rośnie popularność wirtualnych urządzeń opartych na SUSE

SuseFirma SUSE poinformowała, że liczba zarejestrowanych użytkowników, tworzących urządzenia programowe (ang. software appliance) za pomocą SUSE Studio wzrosła w ciągu minionego roku ponad dwukrotnie, przekraczając 200 tysięcy. Jednocześnie liczba stworzonych za pomocą SUSE Studio rozwiązań typu software appliance, dostępnych w SUSE Gallery, przekroczyła już milion.


Liczby te obrazują przede wszystkim popularność SUSE Studio - unikalnego na rynku, łatwego w użyciu internetowego narzędzia do tworzenia urządzeń programowych i obrazów oprogramowania z gotowymi do użycia aplikacjami.

Stosując SUSE Studio unika się typowych problemów związanych z tworzeniem, wdrażaniem i pielęgnacją obrazów oprogramowania aplikacyjnego oraz urządzeń programowych stosowanych następnie w środowiskach fizycznych, wirtualnych i środowiskach typu cloud. SUSE Studio stanowi kluczowy element programu SUSE Appliance, przygotowanego dla producentów aplikacji. W ramach tego kompleksowego przedsięwzięcia biznesowego i technicznego firmy ISV mogą znacznie uprościć proces tworzenia urządzeń programowych, obniżyć koszty ich opracowania i wsparcia, a także szybciej wdrażać w środowiskach typu cloud.

"SUSE Studio to jedyne dostępne dziś rozwiązanie, pozwalające łatwo i szybko tworzyć przenośne  pakiety oprogramowania, przygotowane do wdrożenia w dowolnym środowisku - fizycznym, wirtualnym czy typu cloud" - mówi Sabine Soellheim, dyrektor ds. marketingu rozwiązań w dziale Emerging Technologies & Cloud firmy SUSE. - "SUSE Studio rewolucjonizuje sposób tworzenia i dostarczania pakietów oprogramowania. Imponujący wzrost popularności w tak krótkim czasie jest najlepszym dowodem wartości tego narzędzia dla klientów."

Analitycy przewidują dalszy rozwój segmentu urządzeń programowych.  W swoim raporcie z 2010 r. (zobacz: IDC White Paper "The Return on Investment of Software Appliances Using SUSE Studio from Novell" Randy Perry, Brett Waldman, 10 listopada 2010) firma IDC zawarła prognozę ponad dziesięciokrotnego wzrostu rynku w ciągu pięciu lat, z 347 milionów USD w roku 2009 do 3,7 miliarda USD w 2014 roku. Badania przeprowadzone IDC u pięciu niezależnych dostawców oprogramowania wykazały, że przy minimalnych wydatkach dostawcy ci osiągnęli w ciągu trzech lat średnie zwroty z inwestycji (ROI) na poziomie 566 procent, a inwestycje zwróciły się średnio w ciągu niecałych siedmiu miesięcy.

Dlaczego SUSE Studio cieszy się szerokim wsparciem klientów i partnerów? Można tu wymienić m. in.:
•  W styczniu 2011 r. firmy Dell i SUSE nawiązały współpracę w sprawach tworzenia, wdrażania i pielęgnacji szerokiej gamy firmowanych przez Della urządzeń programowych, powstałych z wykorzystaniem SUSE Studio. Niedawno SUSE i Dell OEM Solutions przedstawiły plany tworzenia i wdrażania pakietów aplikacyjnych opartych na systemie SUSE Linux Enterprise Server i rozwiązaniach Dell OEM Solutions.
•  Od sierpnia 2010 r. Amazon Web Services oferuje taryfy godzinowe i wsparcie dla SUSE Linux Enterprise Server. Niedawno firma SUSE jeszcze bardziej ułatwiła udostępnianie aplikacji w środowiskach typu cloud, udostępniając opcję one-click-deployment - wdrożenia w środowisku Amazon EC2 wprost z SUSE Studio i SUSE Gallery.
•  Od kwietnia 2010 r. firmy SUSE i IBM współpracują w zakresie dostarczania urządzeń programowych dla środowisk fizycznych, wirtualnych i środowisk typu cloud. Na początku roku 2011 firma IBM udostępniła swą znaną i cenioną bazę danych DB2 w postaci adaptowalnego szablonu SUSE Studio, co znacznie uprościło tworzenie urządzeń programowych opartych na DB2. W lipcu 2011 r. SUSE Studio 1.2 udostępniło możliwość tworzenia i wdrażania urządzeń programowych dla środowisk IBM typu mainframe, zapewniając klientom większą elastyczność przy wdrażaniu newralgicznych obciążeń w środowiskach sprzętowych i programowych najlepiej dostosowanych do konkretnych wymagań.

Czytaj również:
-> Raport IDC - SUSE Appliance firmy Novell

Źródło: SUSE
Skomentuj na forum