Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Advanced Analytics do obsługi dużych ilości danych (Big Data)

OracleFirma Oracle poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Oracle Advanced Analytics - nowej opcji bazy danych Oracle 11g, która łączy w jeden pakiet środowisko Oracle R Enterprise z narzędziami Oracle Data Mining.


Środowisko Oracle R Enterprise oferuje użytkownikom języka programowania do obliczeń statystycznych R wydajność klasy korporacyjnej, zwiększając o wiele rzędów ilość danych, które można analizować z wykorzystaniem bazy danych Oracle 11g.

Od czasu wprowadzenia języka R w 1995 r. na korzystanie z niego zdecydowało się ponad 2 mln użytkowników, a środowisko Oracle R Enterprise radykalnie zwiększa ich możliwości. W środowisku tym użytkownicy mogą wykorzystywać swoje umiejętności programowania w języku R, mogą też w nim uruchamiać stosowane wcześniej narzędzia i skrypty.

Klienci testujący środowisko Oracle R Enterprise pod kątem analizy dużych ilości danych (Big Data) na maszynie bazodanowej Oracle Exadata przekonali się, że zapewnia ono 100-krotnie większą wydajność w porównaniu z ich obecnymi środowiskami.

Narzędzia Oracle Data Mining, wchodzące teraz w skład opcji Oracle Advanced Analytics, ułatwiają klientom opracowywanie i wdrażanie predykcyjnych aplikacji analitycznych, które zapewniają głębszy wgląd w wydajność działalności biznesowej.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics, w powiązaniu z systemem Oracle Big Data Appliance, maszyną bazodanową Oracle Exadata i rozwiązaniem Oracle Exalytics In-Memory Machine, oferuje najbardziej zintegrowaną i kompleksową w branży platformę do analizy dużych ilości danych.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics pozwala stosować algorytmy analityczne bezpośrednio dla danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g, czy maszynie bazodanowej Oracle Exadata - jest to podejście odmienne od tradycyjnego, które opierało się na wyodrębnianiu danych do wyspecjalizowanych serwerów.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics oferuje klientom kompleksową platformę do obsługi aplikacji analitycznych działających w czasie rzeczywistym, które zapewniają wgląd w kluczowe aspekty działalności biznesowej, takie jak przewidywanie rotacji klientów, generowanie zaleceń dotyczących rozwoju produktów oraz ostrzeganie o próbach oszustwa.

Dzięki zapewnieniu bezpośredniego i kontrolowanego dostępu do danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g klienci mogą zwiększyć produktywność analityków, zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych w całym przedsiębiorstwie.

Środowisko Oracle R Enterprise pozwala zintegrować z językiem R bogaty zbiór udostępnianych przez bazę danych Oracle algorytmów eksploracji danych, metod analitycznych oraz mechanizmów dostępu do kostek Oracle OLAP, umożliwiając ich wykorzystywanie przez użytkowników języka R.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja