Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Advanced Analytics do obsługi dużych ilości danych (Big Data)

OracleFirma Oracle poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Oracle Advanced Analytics - nowej opcji bazy danych Oracle 11g, która łączy w jeden pakiet środowisko Oracle R Enterprise z narzędziami Oracle Data Mining.


Środowisko Oracle R Enterprise oferuje użytkownikom języka programowania do obliczeń statystycznych R wydajność klasy korporacyjnej, zwiększając o wiele rzędów ilość danych, które można analizować z wykorzystaniem bazy danych Oracle 11g.

Od czasu wprowadzenia języka R w 1995 r. na korzystanie z niego zdecydowało się ponad 2 mln użytkowników, a środowisko Oracle R Enterprise radykalnie zwiększa ich możliwości. W środowisku tym użytkownicy mogą wykorzystywać swoje umiejętności programowania w języku R, mogą też w nim uruchamiać stosowane wcześniej narzędzia i skrypty.

Klienci testujący środowisko Oracle R Enterprise pod kątem analizy dużych ilości danych (Big Data) na maszynie bazodanowej Oracle Exadata przekonali się, że zapewnia ono 100-krotnie większą wydajność w porównaniu z ich obecnymi środowiskami.

Narzędzia Oracle Data Mining, wchodzące teraz w skład opcji Oracle Advanced Analytics, ułatwiają klientom opracowywanie i wdrażanie predykcyjnych aplikacji analitycznych, które zapewniają głębszy wgląd w wydajność działalności biznesowej.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics, w powiązaniu z systemem Oracle Big Data Appliance, maszyną bazodanową Oracle Exadata i rozwiązaniem Oracle Exalytics In-Memory Machine, oferuje najbardziej zintegrowaną i kompleksową w branży platformę do analizy dużych ilości danych.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics pozwala stosować algorytmy analityczne bezpośrednio dla danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g, czy maszynie bazodanowej Oracle Exadata - jest to podejście odmienne od tradycyjnego, które opierało się na wyodrębnianiu danych do wyspecjalizowanych serwerów.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics oferuje klientom kompleksową platformę do obsługi aplikacji analitycznych działających w czasie rzeczywistym, które zapewniają wgląd w kluczowe aspekty działalności biznesowej, takie jak przewidywanie rotacji klientów, generowanie zaleceń dotyczących rozwoju produktów oraz ostrzeganie o próbach oszustwa.

Dzięki zapewnieniu bezpośredniego i kontrolowanego dostępu do danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g klienci mogą zwiększyć produktywność analityków, zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych w całym przedsiębiorstwie.

Środowisko Oracle R Enterprise pozwala zintegrować z językiem R bogaty zbiór udostępnianych przez bazę danych Oracle algorytmów eksploracji danych, metod analitycznych oraz mechanizmów dostępu do kostek Oracle OLAP, umożliwiając ich wykorzystywanie przez użytkowników języka R.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum