Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Advanced Analytics do obsługi dużych ilości danych (Big Data)

OracleFirma Oracle poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Oracle Advanced Analytics - nowej opcji bazy danych Oracle 11g, która łączy w jeden pakiet środowisko Oracle R Enterprise z narzędziami Oracle Data Mining.


Środowisko Oracle R Enterprise oferuje użytkownikom języka programowania do obliczeń statystycznych R wydajność klasy korporacyjnej, zwiększając o wiele rzędów ilość danych, które można analizować z wykorzystaniem bazy danych Oracle 11g.

Od czasu wprowadzenia języka R w 1995 r. na korzystanie z niego zdecydowało się ponad 2 mln użytkowników, a środowisko Oracle R Enterprise radykalnie zwiększa ich możliwości. W środowisku tym użytkownicy mogą wykorzystywać swoje umiejętności programowania w języku R, mogą też w nim uruchamiać stosowane wcześniej narzędzia i skrypty.

Klienci testujący środowisko Oracle R Enterprise pod kątem analizy dużych ilości danych (Big Data) na maszynie bazodanowej Oracle Exadata przekonali się, że zapewnia ono 100-krotnie większą wydajność w porównaniu z ich obecnymi środowiskami.

Narzędzia Oracle Data Mining, wchodzące teraz w skład opcji Oracle Advanced Analytics, ułatwiają klientom opracowywanie i wdrażanie predykcyjnych aplikacji analitycznych, które zapewniają głębszy wgląd w wydajność działalności biznesowej.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics, w powiązaniu z systemem Oracle Big Data Appliance, maszyną bazodanową Oracle Exadata i rozwiązaniem Oracle Exalytics In-Memory Machine, oferuje najbardziej zintegrowaną i kompleksową w branży platformę do analizy dużych ilości danych.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics pozwala stosować algorytmy analityczne bezpośrednio dla danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g, czy maszynie bazodanowej Oracle Exadata - jest to podejście odmienne od tradycyjnego, które opierało się na wyodrębnianiu danych do wyspecjalizowanych serwerów.

Oprogramowanie Oracle Advanced Analytics oferuje klientom kompleksową platformę do obsługi aplikacji analitycznych działających w czasie rzeczywistym, które zapewniają wgląd w kluczowe aspekty działalności biznesowej, takie jak przewidywanie rotacji klientów, generowanie zaleceń dotyczących rozwoju produktów oraz ostrzeganie o próbach oszustwa.

Dzięki zapewnieniu bezpośredniego i kontrolowanego dostępu do danych przechowywanych w bazie danych Oracle 11g klienci mogą zwiększyć produktywność analityków, zachowując jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa danych w całym przedsiębiorstwie.

Środowisko Oracle R Enterprise pozwala zintegrować z językiem R bogaty zbiór udostępnianych przez bazę danych Oracle algorytmów eksploracji danych, metod analitycznych oraz mechanizmów dostępu do kostek Oracle OLAP, umożliwiając ich wykorzystywanie przez użytkowników języka R.

Źródło: Oracle
Skomentuj na forum