Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Punkty dostępu bezprzewodowego HP osiągają gigabitową prędkość

HP poinformował, że według testów niezależnego ośrodka badawczego Broadband-Testing, punkty dostępu bezprzewodowego HP są w stanie pracować z gigabitową prędkością. HP MSM460 to pierwszy punkt dostępowy WiFi, który oferuje szybkość sieci Gigabit Ethernet.


Bezprzewodowa mobilność staje się wszechobecną i integralną częścią biznesu. Jest elementem wielu nowych aplikacji, takich jak rozwiązania umożliwiające współpracę, monitorowanie i śledzenie zasobów, a także produkty konwergentne i aplikacje dostępowe. Jej możliwości nieprzerwanie rosną wraz ze zwiększającymi się wymaganiami mobilnymi pracowników.

Do niedawna sam pomysł uzyskania szybkości zbliżonych do przewodowej technologii Gigabit Ethernet w bezprzewodowych sieciach lokalnych WLAN wydawał się nierealny. Wdrożenie standardu IEEE 802.11n sprawiło jednak, że firmy będą wkrótce dysponować technologią, która może zastąpić sieci przewodowe. Standard .11n bardziej niż kiedykolwiek przybliża radiowe sieci WLAN do świata przewodowego. Zwiększy to zapewne popularność sieci WiFi wśród dotychczasowych i nowych użytkowników oraz przyczyni się do powstania wielu nowych aplikacji.

Punkt dostępowy MSM460 spełni potrzeby nie tylko małych i średnich firm, ale także dużych korporacji. Może pracować zarówno w trybie autonomicznym (bez kontrolera), jak i z kontrolerem HP WLAN, np. MSM710 lub 760. W mniejszych firmach urządzenie może działać jako samodzielny punkt dostępowy oferujący funkcjonalność, bezpieczeństwo i wydajność klasy korporacyjnej. Model MSM460 jest jednak w równym stopniu dostosowany do pracy z kontrolerem, dlatego wdrożenie wielu - nawet setek - punktów dostępowych nie jest problemem.

Urządzenie MSM460 poradzi sobie również ze starszymi rozwiązaniami klienckimi (.11b/g), zapewniając przy tym maksymalną szybkość działania urządzeń bezprzewodowych.

"Jak wynika z naszych testów, punkt dostępowy MSM460 jest na tyle wydajny i elastyczny, że sprawdzi się w wielu środowiskach pracy i przedsiębiorstwach" - powiedział Steve Broadhead, założyciel i dyrektor firmy Broadband-Testing. „To idealne urządzenie do zastosowań biznesowych. Znakomicie nadaje się do rozbudowy sieci przewodowej tak, aby użytkownicy nie dostrzegli żadnego znacznego spadku wydajności, przechodząc pomiędzy siecią przewodową i bezprzewodową. Docelowo może natomiast całkowicie zastąpić technologię przewodową".

Broadband-Testing jest niezależną firmą doradczą, która zajmuje się przeprowadzaniem testów porównawczych i analizowaniem projektów sieciowych.

Źródło: HP
Skomentuj na forum