Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Strategia Infortrend na 2012 r.

InfortrendFirma Infortrend zaprezentowała swoją strategię dotyczącą 2012 roku. Skupi się ona na dwóch głównych obszarach: efektywności pamięci masowych i gotowości do użycia ich w projektach chmurowych.


Infortrend zapowiada również wprowadzenie ulepszonych platform sprzętowych, będących wzbogaceniem dla dotychczasowej oferty produktów.

Na rynku odczuwa się coraz większy nacisk na efektywność. Organizacje stawiają systemom coraz wyższe wymogi pod względem poziomów wykorzystania, trwałości i elastyczności. Obecna sytuacja gospodarcza sprawia, że firmy traktują wyższą efektywność jako ważne narzędzie poprawiające zwrot z inwestycji w pamięci masowe. Dzięki temu, można spełnić wymogi IT w ekonomiczny sposób. Przykłady funkcji, które zwiększają efektywność i są dostępne w rozwiązaniach Infortrend to m.in. deduplikacja oraz automatyczne zarządzanie warstwami składowania danych. Te i inne funkcje w znacznym stopniu przyczyniają się do spełnienia rosnących oczekiwań klientów.

Coraz większą popularność zyskuje przetwarzanie danych w chmurze. Aby działanie usług chmurowych było możliwe, rozwiązania do składowania danych muszą charakteryzować się elastycznością, scentralizowanym zarządzaniem, konkurencyjnymi kosztami, a także minimalizacją powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych. Rozwiązania Infortrend spełniają te wymogi. Posiadają one różne opcje skalowalności, połączeń i rozmiarów, a także łatwe w obsłudze oprogramowanie do zarządzania, atrakcyjne ceny oraz wysoką gęstość.

"W 2012 r. skutecznie zmierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku składowania danych. Wprowadzimy poprawki projektowe, nastawione na konkretne trendy, takie jak wzrost efektywności i przenoszenie danych do chmury. Wdrożymy także ulepszenia platformy sprzętowej, dzięki którym klienci zyskają moc obliczeniową, pozwalającą dotrzymać kroku rosnącym wymogom przetwarzania danych. Stosując wielowymiarowe podejście do rozwoju produktów, chcemy zadbać całościowo o zadowolenie klientów, które jest naszym najwyższym priorytetem" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajność, Infortrend wprowadzi w 2012 r. zaktualizowane platformy sprzętowe w rodzinach ESVA i EonStor DS. Niedawno na rynku debiutowały rozwiązania z linii EonStor DS G7, oferujące przepustowość do 5500 MB/s przy odczycie i do 3000 MB/s przy zapisie, obsługujące do 700 tys. operacji odczytu na sekundę. Linia ta obecnie oferowana jest w konfiguracji ze złączami Fibre, ale w 2012. pojawią się także złącza SAS.

Gama produktów Infortrend ESVA, skierowana do środkowego segmentu rynku, także otrzyma w bieżącym roku nową platformę sprzętową, zapewniającą wyższą wydajność. Pierwsza partia nowych modeli powinna trafić do sprzedaży w połowie 2012 r.

Infortrend cały czas pracuje też nad produktami z rodziny EonNAS, skierowanymi do firm z sektora MŚP. Niedawno wprowadzono nowe modele EonNAS Pro i 1000, które są oferowane w obudowach wieżowych lub do montażu w szafie. Optymalizują współdzielenie plików, działanie aplikacji typu IP SAN oraz tworzenie kopii zapasowych danych. Rozwiązania te oferują na rynku produktów klasy podstawowej nowatorski zestaw technologii, znanych dotąd z segmentu korporacyjnego. Przykładem może być usuwanie duplikatów czy całościowe zapewnienie integralności danych ZFS.

Rodzina EonNAS 3000 oferuje jeszcze więcej opcji połączeń, w tym łącza 10GbE i Fibre 8Gb/s, a także wyższą niż wcześniej skalowalność. Dzięki temu małe i średnie firmy oraz oddziały dużych przedsiębiorstw mogą łatwo i elastycznie sprostać wymogom rosnącego biznesu. Ponadto w 2012 r. pojawią się nowe modele z linii EonNAS 5000, zaprojektowane do środowisk średniej wielkości. Zastąpią one starsze systemy EonNAS 5100N. Rodzina EonNAS 5000 będzie stała o jedną klasę wyżej niż EonNAS 3000, oferując mechanizmy wysokiej dostępności (HA) i jeszcze wyższą skalowalność.

Źródło: Infortrend
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja