Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Strategia Infortrend na 2012 r.

InfortrendFirma Infortrend zaprezentowała swoją strategię dotyczącą 2012 roku. Skupi się ona na dwóch głównych obszarach: efektywności pamięci masowych i gotowości do użycia ich w projektach chmurowych.


Infortrend zapowiada również wprowadzenie ulepszonych platform sprzętowych, będących wzbogaceniem dla dotychczasowej oferty produktów.

Na rynku odczuwa się coraz większy nacisk na efektywność. Organizacje stawiają systemom coraz wyższe wymogi pod względem poziomów wykorzystania, trwałości i elastyczności. Obecna sytuacja gospodarcza sprawia, że firmy traktują wyższą efektywność jako ważne narzędzie poprawiające zwrot z inwestycji w pamięci masowe. Dzięki temu, można spełnić wymogi IT w ekonomiczny sposób. Przykłady funkcji, które zwiększają efektywność i są dostępne w rozwiązaniach Infortrend to m.in. deduplikacja oraz automatyczne zarządzanie warstwami składowania danych. Te i inne funkcje w znacznym stopniu przyczyniają się do spełnienia rosnących oczekiwań klientów.

Coraz większą popularność zyskuje przetwarzanie danych w chmurze. Aby działanie usług chmurowych było możliwe, rozwiązania do składowania danych muszą charakteryzować się elastycznością, scentralizowanym zarządzaniem, konkurencyjnymi kosztami, a także minimalizacją powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych. Rozwiązania Infortrend spełniają te wymogi. Posiadają one różne opcje skalowalności, połączeń i rozmiarów, a także łatwe w obsłudze oprogramowanie do zarządzania, atrakcyjne ceny oraz wysoką gęstość.

"W 2012 r. skutecznie zmierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku składowania danych. Wprowadzimy poprawki projektowe, nastawione na konkretne trendy, takie jak wzrost efektywności i przenoszenie danych do chmury. Wdrożymy także ulepszenia platformy sprzętowej, dzięki którym klienci zyskają moc obliczeniową, pozwalającą dotrzymać kroku rosnącym wymogom przetwarzania danych. Stosując wielowymiarowe podejście do rozwoju produktów, chcemy zadbać całościowo o zadowolenie klientów, które jest naszym najwyższym priorytetem" - powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajność, Infortrend wprowadzi w 2012 r. zaktualizowane platformy sprzętowe w rodzinach ESVA i EonStor DS. Niedawno na rynku debiutowały rozwiązania z linii EonStor DS G7, oferujące przepustowość do 5500 MB/s przy odczycie i do 3000 MB/s przy zapisie, obsługujące do 700 tys. operacji odczytu na sekundę. Linia ta obecnie oferowana jest w konfiguracji ze złączami Fibre, ale w 2012. pojawią się także złącza SAS.

Gama produktów Infortrend ESVA, skierowana do środkowego segmentu rynku, także otrzyma w bieżącym roku nową platformę sprzętową, zapewniającą wyższą wydajność. Pierwsza partia nowych modeli powinna trafić do sprzedaży w połowie 2012 r.

Infortrend cały czas pracuje też nad produktami z rodziny EonNAS, skierowanymi do firm z sektora MŚP. Niedawno wprowadzono nowe modele EonNAS Pro i 1000, które są oferowane w obudowach wieżowych lub do montażu w szafie. Optymalizują współdzielenie plików, działanie aplikacji typu IP SAN oraz tworzenie kopii zapasowych danych. Rozwiązania te oferują na rynku produktów klasy podstawowej nowatorski zestaw technologii, znanych dotąd z segmentu korporacyjnego. Przykładem może być usuwanie duplikatów czy całościowe zapewnienie integralności danych ZFS.

Rodzina EonNAS 3000 oferuje jeszcze więcej opcji połączeń, w tym łącza 10GbE i Fibre 8Gb/s, a także wyższą niż wcześniej skalowalność. Dzięki temu małe i średnie firmy oraz oddziały dużych przedsiębiorstw mogą łatwo i elastycznie sprostać wymogom rosnącego biznesu. Ponadto w 2012 r. pojawią się nowe modele z linii EonNAS 5000, zaprojektowane do środowisk średniej wielkości. Zastąpią one starsze systemy EonNAS 5100N. Rodzina EonNAS 5000 będzie stała o jedną klasę wyżej niż EonNAS 3000, oferując mechanizmy wysokiej dostępności (HA) i jeszcze wyższą skalowalność.

Źródło: Infortrend
Skomentuj na forum