Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

NetScaler VPX - Citrix NetScaler w wydaniu wirtualnym

CitrixCitrix Systems zaprezentował Citrix NetScaler VPX. Przygotowana w postaci oprogramowania wirtualna wersja linii urządzeń NetScaler MPX nie tylko przyspiesza i zabezpiecza aplikacje dla klientów korporacyjnych, ale jest także rozwiązaniem preferowanym przez czołowe serwisy internetowe i dostawców usług chmurowych (cloud computing).

NetScaler VPX to odmienne podejście do nasilającej się konwergencji wirtualizacji i technologii sieciowych we współczesnych centrach danych. NetScaler VPX nie tylko usprawnia dostarczanie zwirtualizowanych serwerów i aplikacji, ale dodatkowo powoduje, że samo urządzenie NetScaler staje się zwirtualizowaną usługą, którą można łatwo i szybko wdrożyć w dowolnym punkcie centrum danych na standardowych serwerach.

NetScaler VPX to rozwiązanie stworzone z wykorzystaniem otwartych standardów, wspierające standardowe protokoły. Dzięki temu nie stawia żadnych szczególnych wymogów względem sprzętu, na którym jest instalowane, co upraszcza wdrożenie i zarządzanie. Oddzielenie funkcjonalności związanej z dostarczaniem aplikacji od często drogiego i narzucanego przez dostawcę sprzętu to bardzo ważny krok w wirtualizacji centrów danych i infrastruktury dostarczania aplikacji. Podejście takie oferuje niezwykle pożądaną obniżkę kosztów i wzrost elastyczności

Wirtualizacja sterowników dostarczania aplikacji webowych, sprawiła że szersze grono użytkowników większej liczby aplikacji może liczyć na wzrost wydajności, poprawę dostępności i bezpieczeństwa. Lista konkretnych korzyści przedstawia się następująco:

Niższy całkowity koszt posiadania publicznej i prywatnej infrastruktury chmurowej
NetScaler VPX uzupełnia istniejące urządzenia NetScaler MPX, tworząc kompleksową, centralnie zarządzaną strukturę do dostarczania aplikacji webowych. Możliwe jest np. stworzenie dwuwarstwowej architektury, w której NetScaler VPX wdrażany jest w pobliżu poszczególnych aplikacji webowych, zapewniając konkretną funkcjonalność niezbędną do ich działania, np. niestandardowe zabezpieczenia czy wyrafinowane zasady zarządzania ruchem. Łatwe we wdrożeniu oprogramowanie NetScaler VPX zapewnia wysoką elastyczność oraz możliwość tworzenia niestandardowych konfiguracji. Są to zalety niezwykle pożądane i przydatne w nowoczesnych, dużych centrach obliczeniowych.

Zintegrowane przydzielanie na żądanie
System NetScaler VPX może być z łatwością przydzielony do dowolnej aplikacji webowej, którą ma dostarczać, niezależnie od tego, czy chodzi o wdrożenie zupełnie nowego oprogramowania, czy też płynne zwiększenie dostępnych dla niego zasobów. Technologia zarządcza Citrix Workflow Studio łatwo integruje się z systemem NetScaler VPX, tworząc skuteczne rozwiązanie do automatyzacji centrum obliczeniowego, pasujące do dowolnego środowiska. Oprogramowanie NetScaler VPX działa na platformie wirtualizacyjnej Citrix XenServer. Jako wirtualne obrazy NetScaler VPX mogą być centralnie zarządzane z poziomu konsoli administracyjnej XenCenter.

Globalna skalowalność z mechanizmami „równoważenia w chmurze”
Ze względu na swoją postać, NetScaler VPX oferuje szeroką możliwość „podążania za aplikacją”, niezależnie od tradycyjnych ograniczeń w przedsiębiorstwach i z pominięciem barier, jakie zwykle narzuca fizyczna infrastruktura. Wirtualne kopie oprogramowania NetScaler, uruchamiane wg potrzeb, mogą działać nawet w zewnętrznym środowisku chmurowym, co umożliwia zastosowanie prawdziwego „równoważenia w chmurze”. Przerwanie uzależnienia od fizycznej infrastruktury obniża ogólne koszty i umożliwia ścisłe sprzęgnięcie oprogramowania NetScaler VPX z istniejącymi procesami wdrażania aplikacji.

Elastyczna i niedroga obsługa wielu dzierżawców
Poszczególne kopie oprogramowania NetScaler VPX mogą działać jednocześnie na jednym fizycznym serwerze, w całkowitej izolacji od siebie, co pozwala wykorzystać je do dostarczania wielu aplikacji webowych. Pozwala to z łatwością obsługiwać wielu dzierżawców usług bez potrzeby inwestowania w drogi, specjalistyczny sprzęt sieciowy.

Prostota dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz poszczególnych działów
Zaawansowana funkcjonalność dostarczania aplikacji jest w zasięgu małych i średnich firm, a także grup roboczych w większych przedsiębiorstwach. NetScaler VPX nie tylko działa na niedrogich serwerach, ale wykorzystuje także szablony Citrix AppExpert, które umożliwiają błyskawiczne wdrożenie i konfigurację popularnych aplikacji, takich jak Microsoft SharePoint.

Integracja z podstawowymi rozwiązaniami
NetScaler VPX, jako przenośne, zwirtualizowane rozwiązanie programowe, może być osadzany bezpośrednio w wielu innych systemach sprzętowych i programowych, w tym w platformach sieciowych i infrastrukturalnych nowej generacji. Osadzenie funkcjonalności NetScaler w innych elementach infrastruktury, służących do obsługi aplikacji, upraszcza budowę sieci i obniża koszty dostarczania aplikacji.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum