Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Riverbed w raporcie Gartnera - Magic Quadrant for WAN Optimization Controllers

RiverbedRiverbed Technology, firma zajmująca się poprawianiem wydajności sieci, ogłosiła, że została umieszczona przez firmę analityczną Gartner w kwadrancie liderów zestawienia "Magiczny Kwadrant akceleratorów sieci WAN" (Magic Quadrant for WAN Optimization Controllers), opublikowanego w styczniu 2012 roku.


Raport, którego autorami są Joe Skorupa i Severine Real, plasuje firmy w jednym z czterech kwadrantów (liderzy, pretendenci, wizjonerzy oraz gracze niszowi) w oparciu o wizję dotyczącą rozwoju produktów oraz zdolność do jej realizacji.

W raporcie czytamy: "Liderzy wykazują zdolność kształtowania rynku wprowadzając dodatkowe możliwości do własnych produktów oraz uświadamiając znaczenie tych funkcjonalności. Oczekujemy, że działania lidera będą prowadzić do wzrostu rynku jako całości, gdyż jego rozwiązania będą odpowiadać na oczekiwania zwiększającej się liczby przedsiębiorstw. Liderzy na rynku akceleratorów sieci WAN muszą oferować szeroki zakres funkcji, takich jak QoS, kompresja generyczna, akceleracja protokołów oraz systemu plików, przy czym większość funkcji sprawdziła się w rzeczywistych wdrożeniach. Od liderów oczekuje się również oferty i wsparcia na skalę światową".

 

 

Gartner Magic Quadrant for WAN Optimization Controllers


"Riverbed jest dumny z uzyskania miana lidera w zestawieniu producentów akceleratorów sieci WAN przygotowanym przez firmę Gartner. Od dawna koncentrujemy się na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów korporacyjnych poprzez dostarczanie światowej klasy technologii oraz zapewnienie szybkiego wsparcia, wysokiej jakości produktów i usług wymaganych przez globalnie rozproszone organizacje. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami przy wdrażaniu innowacji. Uważamy, że istnieje wiele nowych struktur technologicznych, które zmuszają firmy do ewolucji ich wymagań w zakresie wydajności. Wśród nich wyróżniamy: wrastającą liczbę usług w chmurze, nowe typy ruchu w sieci oraz wprowadzenie nowych platform komputerowych, takich jak tablety i urządzenia mobilne. Ponieważ nasi klienci wprowadzają te technologie, Riverbed będzie w dalszym ciągu rozwijał innowacyjne rozwiązania, które będą spełniać wymagania nieustannie zmieniających się przedsiębiorstw" - powiedział Eric Wolford, wiceprezes ds. marketingu i business development w firmie Riverbed.

Firma zorientowana na innowacje
W dzisiejszym świecie zorientowanym na centra przetwarzania danych pracownicy są coraz bardziej przestrzennie rozproszeni, a infrastruktura IT coraz bardziej scentralizowana. Potrzebne są więc rozwiązania, które spełnią szeroki zestaw wymagań, co jest konieczne do odpowiedniej wirtualizacji i centralizacji infrastruktury IT, przy jednoczesnym zapewnieniu wydajności użytkownika końcowego. Przez ostatni rok Riverbed znacznie powiększył ofertę rozwiązań odpowiadających na wyzwania globalnie połączonych przedsiębiorstw, w tym optymalizację WAN, wirtualne kontrolery dostarczania aplikacji (vADCs), rozwiązania do analizy aplikacji oraz wydajności sieci (NPM) oraz cloud storage gateways.

Przyspieszenie publicznych, prywatnych i hybrydowych środowisk chmurowych
Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają model publicznej chmury w celu uniknięcia kosztownej rozbudowy infrastruktury oraz zwiększenia wydajności takich modeli jak usługa jako serwis (SaaS). W rezultacie, aplikacje biznesowe w chmurze, niegdyś dostępne wewnątrz korporacyjnej sieci, znajdują się obecnie w często nieprzewidywalnym internecie. W maju 2011 roku Akamai i Riverbed ogłosiły zamiar wypracowania wspólnego rozwiązania, będącego kombinacją optymalizacji internetu oraz sieci rozległej WAN, w celu pokonania problemów związanych z wydajnością, dostępnością, skalowalnością oraz zagadnieniami bezpieczeństwa, które pojawiły się wraz z tym hybrydowym środowiskiem sieciowym. Rozwiązanie ma być dostępne w pierwszym kwartale 2012 roku.

Lider rynku pod względem przychodów
Riverbed został zidentyfikowany jako światowy lider w zakresie zaawansowanych platform optymalizacji sieci WAN na podstawie przychodów opublikowanych za trzy pierwsze kwartały 2011 roku. Dzięki serii najlepszych w swojej klasie produktów, Riverbed może dostosowywać swoje podejście w celu dostarczania wydajności na drodze od aplikacji do końcowego użytkownika. Dzięki temu pracownicy będą pracować wydajniej, a koszty infrastruktury w centrum przetwarzania danych, w chmurze czy w oddziałach będą niższe.

Ponad 16 000 firm na całym świecie, na wielu rynkach, polega na rozwiązaniach Riverbed, aby poznawać, optymalizować i konsolidować swoją infrastrukturę IT. Riverbed dostarcza sprzęt, oprogramowanie oraz zwirtualizowane rozwiązania, pomagające przezwyciężyć ograniczenia wydajności spowodowane odległością, rozproszoną siecią komputerową oraz narastającą ilością danych. Wirtualizacja, konsolidacja i cloud computing pozwalają znacznie zmniejszyć koszty i poprawić efektywność IT. Jednak w sytuacji, gdy użytkownicy coraz bardziej oddalają się od danych, spowolnienie aplikacji i transfery plików, mogą blokować te strategiczne przedsięwzięcia. Riverbed umożliwia pracownikom mobilnym i tym w odległych oddziałach uzyskanie takiej samej wydajności jak w sieci lokalnej, bez względu na to gdzie znajduje się prywatne centrum danych czy publiczna chmura. Riverbed cały czas kontynuuje rozwój w dziedzinie optymalizacji sieci WAN i zapewniania wglądu w wydajność aplikacji sieciowych. Wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania akcelerujące przechowywanie danych w chmurze oraz zapewniające dostęp do aplikacji i danych w publicznej chmurze.

O Magicznym Kwadrancie

Gartner nie wspiera żadnego producenta, produktu czy usługi opisanej w publikacji, oraz nie zaleca użytkownikom wybierania producentów z najwyższym rankingiem. Publikacje badawcze firmy Gartner składają się z opinii firmy badawczej Gartner i nie powinny być interpretowane jako stwierdzenie faktu. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, precyzyjnych lub ukrytych, w odniesieniu do tych badań, w tym żadnych gwarancji dotyczących zdolności produktu do sukcesu rynkowego lub przydatności do określonego celu. 

Źródło: Riverbed
Skomentuj na forum