Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Microsoft Hyper-V a wsparcie dla chmur OpenStack i OpenNebula

Microsoft zobowiązał się wspierać obsługę hypervisora Hyper-V w ramach usług chmurowych zbudowanych na bazie projektów OpenNebula i OpenStack. O ile w pierwszym przypadku wszystko jest na dobrej drodze to sprawy z OpenStack zaczynają się komplikować.


Firma z Redmond już wcześniej informowała o testach obu projektów open source pod kątem poprawności działania Hyper-V, jednak nie padły wówczas żadne zobowiązania dotyczące technicznego wsparcia użytkowników usług opartych o cloud computing.

W październiku 2010 firma Microsoft ogłosiła, że współpracuje z Cloud.com nad rozwojem kodu odpowiedzialnego za wsparcie Hyper-V na OpenStack. W miniony piątek Thierry Carrez zasugerował, że OpenStack usunie kod odpowiedzialny za obsługę Hyper-V, pomimo kolejnych oświadczeń firmy Microsoft, że "zobowiązuje się do współpracy ze społecznością w celu rozwiązania bieżących problemów z Hyper-V i OpenStack".

W liście zmian dotyczącej 'hypervsectomy', deweloperzy OpenStack informują m.in., że nie są w stanie wpełni przetestować poprawności kodu, a nikt nie zrobił kroku w kierunku potwierdzenia czy on działa poprawnie.

Tymczasem Microsoft przedłużył współpracę z Projektem OpenNebula w celu dalszego rozwoju prototypu wtyczki dla Hyper-v by dostarczyć bardziej stabilną wersję z większą ilością funkcji. Sterowniki Hyper-V dla OpenNebula znajdują się na stronach projektu, jest tam również więcej informacji na temat planów odnośnie przyszłych wydań.

inicjatywa OpenStack została powołana przez NASA i firmę hostingową Rackspace. jej celem jest stworzenie wolnych interfejsów i oprogramowania na potrzeby usług typu cloud computing (przetwarzanie w chmurze obliczeniowej).

OpenNebula jest jedną z technologii wspieranych w europejskim projekcie badawczym finansowanym ze środków unijnych - Reservoir Project i ma na celu rozwój środowisk zwirtualizowanych oraz clod computing pod hasłem "Zasoby i usługi wirtualizacji bez barier".

Czytaj również:
-> Hyper-V w chmurze OpenStack
-> OpenStack - inicjatywa dla chmur

Skomentuj na forum