Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dzięki NetIQ Cloud Management to biznes zarządza chmurą

NetIQ Cloud Manager 2.0 przyspiesza realizację usług IaaS (Infrastructure-as-a-Service) i jest zgodny z szeroką gamą technologii wirtualizacyjnych, w tym VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.


Dostawcy usług informatycznych dążą do zróżnicowania oferty świadczonych usług, dlatego zwracają się ku technologiom pozwalającym w pełni wykorzystać posiadane zasoby informatyczne i korzyści z wirtualizacji, a jednocześnie spełnić wymagania klientów biznesowych. Z myślą o tym firma NetIQ zaprezentowała dzisiaj oprogramowanie NetIQ Cloud Manager 2.0.

Oprogramowanie pomaga dostawcom usług w szybkim reagowaniu na konsumeryzację informatyki i dostosowanie zasobów informatycznych do priorytetów biznesowych. Dzięki rozwiązaniu NetIQ Cloud Manager 2.0, organizacje mogą współzarządzać całością cyklu funkcjonowania usług IAAS (Infrastructure-as-a-Service) - od zapotrzebowania, przez wdrożenie, po zakończenie - szybciej i bardziej efektywnie.

NetIQ Cloud Manager 2.0 zaspokaja potrzeby zarówno działów informatyki, jak i użytkowników biznesowych. Do jego najważniejszych zalet należą:
- Łatwe uruchamianie i konfigurowanie usług: Zautomatyzowane, błyskawiczne dostarczanie usług w środowiskach obsługujących wielu klientów oznacza mniejszą liczbę wezwań pomocy technicznej.
- Samoobsługa i schematy przekazywania zadań biznesowych: Architekci aplikacji i inni konsumenci informatyki mogą zamawiać nowe obciążenia (ang. workloads) i usługi biznesowe, modyfikować je zgodnie z potrzebami i uprawnieniami, a także sprawdzać, ile dokładnie będą one ich kosztować. Umożliwia to aprobowanie kosztów zgodnie z priorytetami biznesowymi.
- Zgodność z przeglądarkami i urządzeniami mobilnym: Środowiskami typu cloud można zarządzać z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili za pomocą standardowych przeglądarek, a także urządzeń z systemem iOS, w tym Apple iPad, iPod Touch i iPhone.
- Rozszerzona integracja: NetIQ Cloud Manager daje się bez problemów zintegrować z istniejącą wirtualną infrastrukturą informatyczną opartą o takie rozwiązania jak VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.
- Niezrównana skalowalność: Dysponując możliwością skalowania, pozwalającą zarządzać nawet ponad 100 tys. obciążeń, NetIQ Cloud Manager z łatwością podoła dzisiejszym zadaniom i pozwoli przygotować się na przyszłość.

Rozwiązania NetIQ do wirtualizacji i zarządzania środowiskami typu cloud pozwalają zapanować nad każdym etapem przedsięwzięć wirtualizacyjnych, od pierwszego podejścia do wirtualizacji, po eksploatację i zarządzanie środowiskami typu cloud. Od koncepcji po zarządzanie dojrzałym prywatnym, publicznym lub hybrydowym środowiskiem typu cloud, NetIQ dostarcza rozwiązania pozwalające dostawcom usług informatycznych i korporacyjnym działom informatyki efektywnie zaspokajać potrzeby użytkowników biznesowych.

Źródło: NetIQ
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja