Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dzięki NetIQ Cloud Management to biznes zarządza chmurą

NetIQ Cloud Manager 2.0 przyspiesza realizację usług IaaS (Infrastructure-as-a-Service) i jest zgodny z szeroką gamą technologii wirtualizacyjnych, w tym VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.


Dostawcy usług informatycznych dążą do zróżnicowania oferty świadczonych usług, dlatego zwracają się ku technologiom pozwalającym w pełni wykorzystać posiadane zasoby informatyczne i korzyści z wirtualizacji, a jednocześnie spełnić wymagania klientów biznesowych. Z myślą o tym firma NetIQ zaprezentowała dzisiaj oprogramowanie NetIQ Cloud Manager 2.0.

Oprogramowanie pomaga dostawcom usług w szybkim reagowaniu na konsumeryzację informatyki i dostosowanie zasobów informatycznych do priorytetów biznesowych. Dzięki rozwiązaniu NetIQ Cloud Manager 2.0, organizacje mogą współzarządzać całością cyklu funkcjonowania usług IAAS (Infrastructure-as-a-Service) - od zapotrzebowania, przez wdrożenie, po zakończenie - szybciej i bardziej efektywnie.

NetIQ Cloud Manager 2.0 zaspokaja potrzeby zarówno działów informatyki, jak i użytkowników biznesowych. Do jego najważniejszych zalet należą:
- Łatwe uruchamianie i konfigurowanie usług: Zautomatyzowane, błyskawiczne dostarczanie usług w środowiskach obsługujących wielu klientów oznacza mniejszą liczbę wezwań pomocy technicznej.
- Samoobsługa i schematy przekazywania zadań biznesowych: Architekci aplikacji i inni konsumenci informatyki mogą zamawiać nowe obciążenia (ang. workloads) i usługi biznesowe, modyfikować je zgodnie z potrzebami i uprawnieniami, a także sprawdzać, ile dokładnie będą one ich kosztować. Umożliwia to aprobowanie kosztów zgodnie z priorytetami biznesowymi.
- Zgodność z przeglądarkami i urządzeniami mobilnym: Środowiskami typu cloud można zarządzać z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili za pomocą standardowych przeglądarek, a także urządzeń z systemem iOS, w tym Apple iPad, iPod Touch i iPhone.
- Rozszerzona integracja: NetIQ Cloud Manager daje się bez problemów zintegrować z istniejącą wirtualną infrastrukturą informatyczną opartą o takie rozwiązania jak VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.
- Niezrównana skalowalność: Dysponując możliwością skalowania, pozwalającą zarządzać nawet ponad 100 tys. obciążeń, NetIQ Cloud Manager z łatwością podoła dzisiejszym zadaniom i pozwoli przygotować się na przyszłość.

Rozwiązania NetIQ do wirtualizacji i zarządzania środowiskami typu cloud pozwalają zapanować nad każdym etapem przedsięwzięć wirtualizacyjnych, od pierwszego podejścia do wirtualizacji, po eksploatację i zarządzanie środowiskami typu cloud. Od koncepcji po zarządzanie dojrzałym prywatnym, publicznym lub hybrydowym środowiskiem typu cloud, NetIQ dostarcza rozwiązania pozwalające dostawcom usług informatycznych i korporacyjnym działom informatyki efektywnie zaspokajać potrzeby użytkowników biznesowych.

Źródło: NetIQ
Skomentuj na forum