Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej
Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Równoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszen...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Dzięki NetIQ Cloud Management to biznes zarządza chmurą

NetIQ Cloud Manager 2.0 przyspiesza realizację usług IaaS (Infrastructure-as-a-Service) i jest zgodny z szeroką gamą technologii wirtualizacyjnych, w tym VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.


Dostawcy usług informatycznych dążą do zróżnicowania oferty świadczonych usług, dlatego zwracają się ku technologiom pozwalającym w pełni wykorzystać posiadane zasoby informatyczne i korzyści z wirtualizacji, a jednocześnie spełnić wymagania klientów biznesowych. Z myślą o tym firma NetIQ zaprezentowała dzisiaj oprogramowanie NetIQ Cloud Manager 2.0.

Oprogramowanie pomaga dostawcom usług w szybkim reagowaniu na konsumeryzację informatyki i dostosowanie zasobów informatycznych do priorytetów biznesowych. Dzięki rozwiązaniu NetIQ Cloud Manager 2.0, organizacje mogą współzarządzać całością cyklu funkcjonowania usług IAAS (Infrastructure-as-a-Service) - od zapotrzebowania, przez wdrożenie, po zakończenie - szybciej i bardziej efektywnie.

NetIQ Cloud Manager 2.0 zaspokaja potrzeby zarówno działów informatyki, jak i użytkowników biznesowych. Do jego najważniejszych zalet należą:
- Łatwe uruchamianie i konfigurowanie usług: Zautomatyzowane, błyskawiczne dostarczanie usług w środowiskach obsługujących wielu klientów oznacza mniejszą liczbę wezwań pomocy technicznej.
- Samoobsługa i schematy przekazywania zadań biznesowych: Architekci aplikacji i inni konsumenci informatyki mogą zamawiać nowe obciążenia (ang. workloads) i usługi biznesowe, modyfikować je zgodnie z potrzebami i uprawnieniami, a także sprawdzać, ile dokładnie będą one ich kosztować. Umożliwia to aprobowanie kosztów zgodnie z priorytetami biznesowymi.
- Zgodność z przeglądarkami i urządzeniami mobilnym: Środowiskami typu cloud można zarządzać z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili za pomocą standardowych przeglądarek, a także urządzeń z systemem iOS, w tym Apple iPad, iPod Touch i iPhone.
- Rozszerzona integracja: NetIQ Cloud Manager daje się bez problemów zintegrować z istniejącą wirtualną infrastrukturą informatyczną opartą o takie rozwiązania jak VMware vSphere, SUSE Linux Enterprise Server z Xen lub KVM, Citrix XenServer i Microsoft Hyper-V.
- Niezrównana skalowalność: Dysponując możliwością skalowania, pozwalającą zarządzać nawet ponad 100 tys. obciążeń, NetIQ Cloud Manager z łatwością podoła dzisiejszym zadaniom i pozwoli przygotować się na przyszłość.

Rozwiązania NetIQ do wirtualizacji i zarządzania środowiskami typu cloud pozwalają zapanować nad każdym etapem przedsięwzięć wirtualizacyjnych, od pierwszego podejścia do wirtualizacji, po eksploatację i zarządzanie środowiskami typu cloud. Od koncepcji po zarządzanie dojrzałym prywatnym, publicznym lub hybrydowym środowiskiem typu cloud, NetIQ dostarcza rozwiązania pozwalające dostawcom usług informatycznych i korporacyjnym działom informatyki efektywnie zaspokajać potrzeby użytkowników biznesowych.

Źródło: NetIQ
Skomentuj na forum