Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Thecus wprowadza na rynek NASy N8900 i N8900V

Na rynku polskim zadebiutowały nowe, ośmiodyskowe modele biznesowych, rackowych serwerów NAS firmy Thecus - Thecus N8900 oraz N8900V. Urządzenia są zgodne z środowiskami wirtualizacyjnymi firm VMware oraz Citrix.


W urządzeniach można zamontować do 8 dysków twardych, które - w przypadku pojemności 3TB - pozwalają zbudować macierz oferującą 24TB miejsca na dane. Model N8900 obsługuje dyski twarde SATA II lub  SAS 6G, a model N8900V współpracuje tylko z napędami w standardzie SATA II. O bezpieczeństwo danych w obu modelach serwerów dba system RAID w trybach 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60, zapewniające - w zależności od wybranego trybu - pełen dostęp do danych nawet w wypadku awarii kilku dysków jednocześnie.

Sercem serwera Thecus N8900 jest procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz. W urządzeniu zamontowano 8GB pamięci RAM DDR3. W bardziej budżetowym modelu N8900V pracą serwera steruje procesor Intel Pentium G620 2.6GHz z 2GB pamięci RAM. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku procesory gwarantują dużą wydajność i komfortową obsługę realizowanych zadań oraz zapewniają szybki i nieprzerwany dostęp do informacji.

Jednak z uwagi na różnicę zastosowanych procesorów, model N8900 kierowany jest do większych przedsiębiorstw, korzystających z bardzo dużych systemów informatycznych. Model N8900V przeznaczony jest do pracy w mniejszych i średnich firmach.

Model N8900 oferuje dwa, a N8900V trzy łącza sieciowe Gigabit Ethernet z możliwością pracy w trybie „load balancing” (równoważenie obciążenia) lub „failover” (automatyczne przełączania uszkodzonego łącza na sprawne). Dostępne są także porty USB oraz eSATA. Dodatkową możliwość rozbudowy zapewnia protokół iSCSI. W urządzeniach można zainstalować także dodatkową kartę 10 GbE.

"Serwery N8900 oraz N8900V to profesjonalne urządzenia, które sprawdzą się w biznesowych procesach archiwizacji danych. Oprogramowanie pozwala na tworzenie tzw. migawek (snapshot) danych wewnętrznych, co umożliwia łatwą kontrolę wersji poszczególnych plików. Wprowadzane na polski rynek serwery Thecusa mogą także posłużyć jako wsparcie dla wirtualizacji" - przekonuje Paweł Premicz z EPA Systemy.

Serwery Thecus N8900 oraz N8900V oferują funkcjonalność serwera FTP/SFTP, serwera druku, menedżera pobierania oraz serwera iTunes oraz uPnP.

W ofercie EPA Systemy, serwer Thecus N8900 kosztuje 8190 PLN netto, a model N8900V - 7590 PLN netto. Urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum