Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Zostań specjalistą wirtualizacji

Microsoft uruchamia kampanię, mającą na celu przybliżenie zagadnień związanych z wirtualizacją. Cztery różne aktywności, w tym bezpłatne kursy online, spotkania na żywo z ekspertami oraz warsztaty techniczne, pod okiem ekspertów z Microsoft, to kompletna oferta dedykowana dla specjalistów IT o różnym poziomie wiedzy.


Kampania vGuru.pl potrwa do końca maja. W jej trakcie odbędą się różne akcje specjalne - część z nich dostępna będzie online dla każdego (bezpłatnie), część będzie się odbywała stacjonarnie w wielu regionach Polski (12 miast: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Wrocław, Warszawa).

"Widzimy coraz większe zainteresowanie firm tematyką wirtualizacji - firmy te widzą w tym rozwiązaniu duże oszczędności dla siebie, ale też sposób na jeszcze elastyczniejsze IT. Ale co ważne, organizacje będą szukać coraz większej liczby specjalistów IT, którzy będą potrafili sobie poradzić sobie z wirtualizacja. Kampania vGuru.pl ma pomóc takim właśnie specjalistom zdobyć podstawową wiedzę w tym temacie - ale też, docelowo zakończyć się zdaniem egzaminu i zdobyciem certyfikatu honorowanego na całym świecie" - mówi Mariusz Kędziora, IT Pro Evangelist w polskim oddziale Microsoft.

W ramach akcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach:
• MVA: Bezpłatne szkolenia online dostępne w dowolnej chwili, każde zakończone testem sprawdzającym zdobytą wiedzę i możliwością wygenerowania certyfikatu po ich zakończeniu.
• IT Camp: Bezpłatne, mniej formalne spotkania z ekspertami w 8 miastach Polski, połączone z mini warsztatami dla uczestników oraz możliwością wystąpienia na nich. Na spotkania wymagana jest rejestracja.
• Akademia Wirtualizacji: Dwudniowe warsztaty techniczne (12 miast, 50 terminów), z bardzo dużą dawką praktycznej wiedzy, pokazujące w szczegółach, jak uruchamiać, konfigurować i zarządzać środowiskiem wirtualnym. Warsztaty płatne - 300 PLN za dwa dni szkolenia, dla osób aktywnych vouchery na egzamin o wartości 100$).
• Study Group: Wspólne przygotowanie się do egzaminu Microsoft z wirtualizacji (70-659), dostępne online w postaci nagrań video oraz dwóch bezpłatnych konsultacji online.

 

Uczestnicy mogą samodzielnie dobrać dowolne aktywności według swoich zapotrzebowani oraz dostępności w ich regionie.

"Jako firma prowadząca certyfikowane szkolenia Microsoft, spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem w zdobywaniu wiedzy w temacie wirtualizacji i Private Cloud. Podejście, które realizowane będzie w akcji vGuru.pl, pozwoli osobom z IT wejść bez problemów w być może nową dla nich tematykę. Ale osobom, które już znają temat - na pewno pomoże zdobyć bardziej zaawansowaną wiedzę. Moim zdaniem dostępne aktywności są świetnym uzupełnieniem klasycznych szkoleń w ośrodkach (tym bardziej, że tu większość z nich jest bezpłatna)" - mówi dr inż. Marek Pyka, specjalista ds. wirtualizacji z firmy ITC-Partners Sp. z o.o.

Dodatkowo, w ramach akcji przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody - konsole Xbox 360 z czujnikiem Kinect, subskrypcje TechNet, vouchery na egzamin Microsoft (100% zniżki) oraz wiele innych.

Szczegółowe informacje na temat akcji (w tym terminy i zapisy) znajdują się na stronie vGuru.pl.

Źródło: Microsoft
Skomentuj na forum