Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zostań specjalistą wirtualizacji

Microsoft uruchamia kampanię, mającą na celu przybliżenie zagadnień związanych z wirtualizacją. Cztery różne aktywności, w tym bezpłatne kursy online, spotkania na żywo z ekspertami oraz warsztaty techniczne, pod okiem ekspertów z Microsoft, to kompletna oferta dedykowana dla specjalistów IT o różnym poziomie wiedzy.


Kampania vGuru.pl potrwa do końca maja. W jej trakcie odbędą się różne akcje specjalne - część z nich dostępna będzie online dla każdego (bezpłatnie), część będzie się odbywała stacjonarnie w wielu regionach Polski (12 miast: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Wrocław, Warszawa).

"Widzimy coraz większe zainteresowanie firm tematyką wirtualizacji - firmy te widzą w tym rozwiązaniu duże oszczędności dla siebie, ale też sposób na jeszcze elastyczniejsze IT. Ale co ważne, organizacje będą szukać coraz większej liczby specjalistów IT, którzy będą potrafili sobie poradzić sobie z wirtualizacja. Kampania vGuru.pl ma pomóc takim właśnie specjalistom zdobyć podstawową wiedzę w tym temacie - ale też, docelowo zakończyć się zdaniem egzaminu i zdobyciem certyfikatu honorowanego na całym świecie" - mówi Mariusz Kędziora, IT Pro Evangelist w polskim oddziale Microsoft.

W ramach akcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach:
• MVA: Bezpłatne szkolenia online dostępne w dowolnej chwili, każde zakończone testem sprawdzającym zdobytą wiedzę i możliwością wygenerowania certyfikatu po ich zakończeniu.
• IT Camp: Bezpłatne, mniej formalne spotkania z ekspertami w 8 miastach Polski, połączone z mini warsztatami dla uczestników oraz możliwością wystąpienia na nich. Na spotkania wymagana jest rejestracja.
• Akademia Wirtualizacji: Dwudniowe warsztaty techniczne (12 miast, 50 terminów), z bardzo dużą dawką praktycznej wiedzy, pokazujące w szczegółach, jak uruchamiać, konfigurować i zarządzać środowiskiem wirtualnym. Warsztaty płatne - 300 PLN za dwa dni szkolenia, dla osób aktywnych vouchery na egzamin o wartości 100$).
• Study Group: Wspólne przygotowanie się do egzaminu Microsoft z wirtualizacji (70-659), dostępne online w postaci nagrań video oraz dwóch bezpłatnych konsultacji online.

 

Uczestnicy mogą samodzielnie dobrać dowolne aktywności według swoich zapotrzebowani oraz dostępności w ich regionie.

"Jako firma prowadząca certyfikowane szkolenia Microsoft, spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem w zdobywaniu wiedzy w temacie wirtualizacji i Private Cloud. Podejście, które realizowane będzie w akcji vGuru.pl, pozwoli osobom z IT wejść bez problemów w być może nową dla nich tematykę. Ale osobom, które już znają temat - na pewno pomoże zdobyć bardziej zaawansowaną wiedzę. Moim zdaniem dostępne aktywności są świetnym uzupełnieniem klasycznych szkoleń w ośrodkach (tym bardziej, że tu większość z nich jest bezpłatna)" - mówi dr inż. Marek Pyka, specjalista ds. wirtualizacji z firmy ITC-Partners Sp. z o.o.

Dodatkowo, w ramach akcji przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody - konsole Xbox 360 z czujnikiem Kinect, subskrypcje TechNet, vouchery na egzamin Microsoft (100% zniżki) oraz wiele innych.

Szczegółowe informacje na temat akcji (w tym terminy i zapisy) znajdują się na stronie vGuru.pl.

Źródło: Microsoft
Skomentuj na forum