Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zostań specjalistą wirtualizacji

Microsoft uruchamia kampanię, mającą na celu przybliżenie zagadnień związanych z wirtualizacją. Cztery różne aktywności, w tym bezpłatne kursy online, spotkania na żywo z ekspertami oraz warsztaty techniczne, pod okiem ekspertów z Microsoft, to kompletna oferta dedykowana dla specjalistów IT o różnym poziomie wiedzy.


Kampania vGuru.pl potrwa do końca maja. W jej trakcie odbędą się różne akcje specjalne - część z nich dostępna będzie online dla każdego (bezpłatnie), część będzie się odbywała stacjonarnie w wielu regionach Polski (12 miast: Białystok, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Wrocław, Warszawa).

"Widzimy coraz większe zainteresowanie firm tematyką wirtualizacji - firmy te widzą w tym rozwiązaniu duże oszczędności dla siebie, ale też sposób na jeszcze elastyczniejsze IT. Ale co ważne, organizacje będą szukać coraz większej liczby specjalistów IT, którzy będą potrafili sobie poradzić sobie z wirtualizacja. Kampania vGuru.pl ma pomóc takim właśnie specjalistom zdobyć podstawową wiedzę w tym temacie - ale też, docelowo zakończyć się zdaniem egzaminu i zdobyciem certyfikatu honorowanego na całym świecie" - mówi Mariusz Kędziora, IT Pro Evangelist w polskim oddziale Microsoft.

W ramach akcji uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach:
• MVA: Bezpłatne szkolenia online dostępne w dowolnej chwili, każde zakończone testem sprawdzającym zdobytą wiedzę i możliwością wygenerowania certyfikatu po ich zakończeniu.
• IT Camp: Bezpłatne, mniej formalne spotkania z ekspertami w 8 miastach Polski, połączone z mini warsztatami dla uczestników oraz możliwością wystąpienia na nich. Na spotkania wymagana jest rejestracja.
• Akademia Wirtualizacji: Dwudniowe warsztaty techniczne (12 miast, 50 terminów), z bardzo dużą dawką praktycznej wiedzy, pokazujące w szczegółach, jak uruchamiać, konfigurować i zarządzać środowiskiem wirtualnym. Warsztaty płatne - 300 PLN za dwa dni szkolenia, dla osób aktywnych vouchery na egzamin o wartości 100$).
• Study Group: Wspólne przygotowanie się do egzaminu Microsoft z wirtualizacji (70-659), dostępne online w postaci nagrań video oraz dwóch bezpłatnych konsultacji online.

 

Uczestnicy mogą samodzielnie dobrać dowolne aktywności według swoich zapotrzebowani oraz dostępności w ich regionie.

"Jako firma prowadząca certyfikowane szkolenia Microsoft, spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem w zdobywaniu wiedzy w temacie wirtualizacji i Private Cloud. Podejście, które realizowane będzie w akcji vGuru.pl, pozwoli osobom z IT wejść bez problemów w być może nową dla nich tematykę. Ale osobom, które już znają temat - na pewno pomoże zdobyć bardziej zaawansowaną wiedzę. Moim zdaniem dostępne aktywności są świetnym uzupełnieniem klasycznych szkoleń w ośrodkach (tym bardziej, że tu większość z nich jest bezpłatna)" - mówi dr inż. Marek Pyka, specjalista ds. wirtualizacji z firmy ITC-Partners Sp. z o.o.

Dodatkowo, w ramach akcji przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody - konsole Xbox 360 z czujnikiem Kinect, subskrypcje TechNet, vouchery na egzamin Microsoft (100% zniżki) oraz wiele innych.

Szczegółowe informacje na temat akcji (w tym terminy i zapisy) znajdują się na stronie vGuru.pl.

Źródło: Microsoft
Skomentuj na forum